Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sohajda90

    tag

    Noukoum nem értem miért kell minden hír alatt kirobbantani ezt az értelmetlen kapálózást, hogy meggyőzd a tömeget, hogy márpedig az USA csak alá akar rúgni a Huawei-nek a készülékeladások miatt. :W

    Azt kellene megérteni, hogy az USA meg minden másik, normálisan működő ország nem úgy működik, mint Orbanisztán, hogy a helyi kis dictator presztízs kérdést csinál bagatel dolgokból (mint itt a mobiltelefon piaci részesedés, vagy mint kishazánkban a sport) és otthon arra recskázik, hogy "ma is több mobilt adtunk el, mint a Huawei". meg "majd mi jól megmutatjuk a ballibsiknek…" :D

    Először is, mint leírták feljebb, ez már csak azért sem helytálló, mert az Apple, mint profitorientált piaci szereplő magasról szar a piaci részesedésre, neki még az olcsó készülékei is bőven a prémium kategóriában versenyeznek, ezért piacvezető sosem lesz, mert olcsó készülékekből lehet rengeteget eladni, de neki ez nem cél. Ha az lenne, akkor lenne 50.000 Ft-os használhatatlan iPhone, de ők nem ezen a vonalon mozognak.
    Az így is nagy szó, hogy világviszonylatban a 2. úgy, hogy a legolcsóbb készüléke is 180.000 Ft-nál kezdődik.
    És igen, őket a bevétel és a nyereség érdekli, márpedig a mobilpiac bevételeinek 70%-a náluk landol. Úgyhogy egy hamar nem fogják összkaksuzni a nadrágukat a Huawei-től...

    Amit meg szintén meg kellene érteni, hogy az Amerikai állam meg végképp leszarja az Apple piaci pozícióját, de valószínűleg még a nyereségét is. Almáék is off-shore tevékenykednek rendesen, a haszon nagy részét nem otthon adózzák le, kaptak is már ezért bűntetést rendesen. Ezért az államnak az sem nagyon tényező, hogy nyereséges-e az Apple, mert annyi adó nem folyik be belőle.

    Egyszerűen az 5G HÁLÓZAT KIÉPÍTÉSBŐL próbálják GLOBÁLISAN kiszorítani a Huawei-t mégpedig azért mert Kínában az állam kötelezheti a cégeket a kémkedésre, diktatúrában ezen nem kell csodálkozni. Egyébként vitatkozhatunk azon, hogy ez Amerikában is igaz, de valamiért ők nem is nagyon törekednek saját hálózati megoldásaikat futtatni, a Nokia-ban és az Ericsson-ban megbíznak, az előbb leírtak miatt a Huawei-ben nem.
    Amerikában ezt tök könnyen meg tudták oldani, mert ott ők a törvényhozók, egyszerűen megtiltották, hogy a szolgáltatók velük (Huawei) építessék ki az 5G hálózatokat, de a szövetséges államai törvényhozásában ilyen direct módon nem tud belenyúlni, ezért a szabadalmi jogok licenszelését csaptak a Huawei alá, hogy technikai akadálya legyen a dolognak. Ugyanis a szabadalmi licenszek és az alkatrész beszállítások a hálózati üzletágat is érintik nem csak a mobilosat. Ez teljesen egyszerűen megérthető, nem tudom mit nem lehet 1.5 év alatt sem felfogni ebből...

    Egyébként nekem is volt Huawei Mate 8-am, amit imádtam, valamint most cégesnek van P30-am, amivel szintén megvagyok, bár szerintem a maga korában a Mate 8 sokkal potensebb konkurencia volt az almának, mint a P30 szeriá volt tavaly...ennek ellenére én is nagyon sajnálom mind a gyártó, mind a KIRIN elesését, ami tényleg nagyon jó katona volt és az egyetlen értelmes, versenyképes alternatíva volt a Qualcomm és az Apple chipset-jei számára. MTK-s és Exynos-os készüléket nem szívesen vennék, de a Kirin teljesen vállalható volt.

Új hozzászólás Aktív témák