Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz tibaimp #3 üzenetére

    Most még, de ahogy a jelenlegi gyárak felfutnak és még épít párat, elég hamar kifuthat a fizetőképes keresletből. Most az EV piacba, infrastruktúrába mesterségesen pumpálnak pénzt a kormányok, ami bármikor megszűnhet. A nyersanyagból is egyre nagyobb hiány lesz, ami tovább drágítja és szűkiti a piacot. Persze ha a többi autógyártó nem figyel, az ő piacuk fogyhat el és a Tesla kiemelkedik közülük, de szerintem szükségük lesz legalább egy olcsóbb modellre 5 éven belül.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • #75376384

    törölt tag

    válasz tibaimp #1 üzenetére

    Jaja jó is lesz, amikor boldog-boldogtalan racuppan a hálózatra és az energiatermelés nem fogja tartani a lépést velük. Max a zöldülés jegyében nyitnak pár új szénerőművet. A sok “én kurva zöld vagyok mert elektromos autóm van és ezzel letudtam a környezetvédelmet” meg majd vakargatja a fejét, hogy hát mégis megdöglünk ideje korán a szélsőséges időjárástól, pedig ők elektromos autóval rohangálnak.

  • #75376384

    törölt tag

    válasz tibaimp #7 üzenetére

    Mármint ez mindenki baja lesz, de leginkább a gyerekeinké és azok gyerekeié.

    Kevés undorítóbb dolog van annál, hogy a politikusok a népszerűség vesztés féltése miatt egybites módon elkezdenek bizonyos szektorokat démonizálni, közben pedig újakat generálnak. amik azonban hosszútávon ugyanúgy fenntarthatatlanok lesznek mint a mostaniak (esetünkben belső égésű vs elektromos). De hé a Tesla menő, mert elon papa egy élő memelord.

    [ Szerkesztve ]

  • Noukoum

    veterán

    válasz tibaimp #7 üzenetére

    Sajnos nagyon sokan gondolkoznak úgy ahogy ő. Vagyis dehogy gondolkoznak, csak visszamondják azt amit másoktól hallottak.

    Egyébként: lion és lfp aksikkal szerelik az autókat még hosszú hosszú évekig. Szilárdtest ahhoz hogy autóba kerüljön még nagyon nagyon messze van.

    Valójában nem az EV lett drága, hanem minden autó. Viszont azt határozottan mondhatom hogy az elektromos autók jelentős árcsökkenés elé néznek (most a gyenge forintot és az inflációt hagyjuk).
    1. Jelenleg semmiféle verseny nincs. Mindenki a gyártással szenved, mindent eladnak egyébként szinte annyiért amennyiért akarják. Használt piac is halott, egész egyszerűen felvásárolják az emberek az autókat akkora lett az igény.
    Tehát értelemszerűen amint lesz verseny, az árcsökkenéshez fog vezetni.
    2. Minél több elektromos autót gyárt egy gyártó, annál alacsonyabb áron tudják adni.

    Hogy mikor? Hát... évtized végéig biztosan lesz érezhető változás. De a covid és a háború után már nem mer az ember semmit mondani. Az biztos hogy 3 millió forintért nem fogunk mindent tudó új autót venni. Az "olcsó" kategória amit minden gyártó megpályázna az 25-30e euró. Ugye mondanom sem kell hogy ez magyarorszagon megint nem lesz népautó.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Új hozzászólás Aktív témák