Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Zoli_2010 #64 üzenetére

    Sajnos mindenhol vannak rossz, alkalmatlan emberek, akik pozícióba kerülve csak elrontanak mindent, és nem lehet őket igazán felelősségre vonni...

    Figyu már, Te a kádár szocializmusban élsz. Vagy mi? Tedd hozzá nagyon gyorsan, hogy orbanisztánban, meg a hasonszőrű kiváló illibsi (csak utánad szabadon), "országokban".

    Nem tudom Te mennyit éltél abban a rendszerben amúgy amiről beszélsz, de én még éltem a kádár rendszerben, amikor a ov havernak nem az volt a baja, hogy az a rendszer volt, hanem az, hogy nem ő lophatott. Nagy különbség.
    Meg szeretném kérdezni tőled, ha van egy olyan nemzet, akinek képesen beadni, hogy valaki elvette a 13 havi nyugdíjat, majd akiket itt emlegetsz jól értelemeben már 9 éve nem vezették vissza, majd mutogatnak a lassan 10 éve a másikra, hogy ők vették el tőletek.
    De emlegethetném azt is, hogy az országból kiment az értelmesebb munkaerő, mert annyira dübörög a gazdaság, hogy már csak a "kőbányákban" dolgoznak, ami véletlenül ov családi vállalkozása...
    Szerinted, ha nem jelentik be, hogy van meg megszorítás, akkor nincs? Ez tudod honnan jön a Kádár rendszerből, ha nem beszélünk nyilvánosan a kollektív lopásról, akkor nem is volt?
    Egy biztos, abban az időszakban, amit most szidalmazol 1994 - 2010 között (kivéve 4 évet) nem stadionokat építettek, hanem volt értelmesebb nem jó, de a mostaninál biztosan jobb közegészségügy, nem omladoztak az iskolák falai. Nem kádereket neveztek ki felelősségteljes pozíciókba, és nem arról beszéltek a médiában, hogy mennyire jó lesz a nyugdíjasoknak, miközben a fiatalok megélhetését csak pont annyira "nem" szorítják meg, hogy az értelmesebb már egyetemre sem Magyarországra akar járni, nem hogy otthon élni....
    Tudom ne is mond van mindenféle program, ami elősegíti a "családteremtést", mégse történik semmi, mert ezek a programok fél évig nagy csinnadrattával elindulnak, majd csendben elsikkadnak...
    Persze miközben azt hangoztatják, hogy mi aztán a magyar népért mindent megteszünk... Már ha a lopást nevezhetjük annak...

    Ha szerinted ez nem probléma, akkor rendben van, de akkor majd vállalni kell akkor is a felelősséget, ha nem lesz aki eltartson téged, ha nyugdíjas leszel. Meg majd az lesz mint az agyon szidott USA-ban, hogy 70 évesen dolgoznak, mert valljuk be a kádár szocializmusból szabadult magyar nem arról híres, hogy gondolna a jövőre... Majd megoldja kádár apánk, csak ameddig kádár apánk a hitelből etette a népet, addig a nemzeti hősünk, aki egy személyben váltotta le a kádár rendszert, épp sok mindenre költ, csak arra nem, hogy a jövőt építse, hanem a múltat majmolja, a libsizés hangoztatása közben...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Zoli_2010 #72 üzenetére

    De nagyon okosak vagytok ti, meg mindig jobban tudjátok.

    Ez nagyon egyszerű nem atomfizika. Meg kell nézni reggelente a körutat, havonta egyszer sportból a Blahától a Nyugatiig szoktam reggel fél hétkor gyalogolni, az utcák tele szeméttel.
    A MÁV.
    Az egészségügy
    Az oktatás
    A szakemberhiány

    Ezek is okoskodások lehetnek szerinted?

    A legrosszabb ma ez az állandó nyavalygás, az r.t.l. meg a fél internet...

    Tehát ha elmondják az igaza, akkor az rossz? Neked ez hogy jön össze a jóléttel? Szerinted a kádár rendszer közönyössége elegendő az élethez? Meg is mutatta a ov haver, fogy a magyar.

    Én nem minősítettem az itt hozzáköpködőket...

    Na egy mondatban sikerült ütni az előző szót, ritka teljesítmény...

    erre engem meg izélgettek.

    Izélget téged a Bayer Zsóóóóti..

    kőbányából netezel? Laza még ott a fegyelem...

    Hahhh nem!

    HÁT kívánok nektek olyan kormányt, amilyet szeretnétek.

    Köszi van. Itt NY. Európában vannak jobbfajta választási lehetőségek, nem szokás az egypártrendszer....

    Alapíts pártot, és csináld jobban.

    Nem az én asztalom, én csak annyit szeretnék, hogy ne a kádár rendszer paródiájában nőjjenek fel a gyerekeim... Meg én sem éltem eleget abban, de neked látom bejön.

    Vagy anarchiát akartok?

    Ezek szerint annyira nem bízol a saját embertársaidban, hogy feltételezed anarchia lenne?

    Vagy az Eu vezessen minket a szebb jövőbe?

    Miért szerinted a legtöbb ember mit szeretne? Horty-Rákosi hibrid rendszert, vagy nyugati demokráciát?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák