Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Zoli_2010 #64 üzenetére

    Sajnos mindenhol vannak rossz, alkalmatlan emberek, akik pozícióba kerülve csak elrontanak mindent, és nem lehet őket igazán felelősségre vonni...

    Figyu már, Te a kádár szocializmusban élsz. Vagy mi? Tedd hozzá nagyon gyorsan, hogy orbanisztánban, meg a hasonszőrű kiváló illibsi (csak utánad szabadon), "országokban".

    Nem tudom Te mennyit éltél abban a rendszerben amúgy amiről beszélsz, de én még éltem a kádár rendszerben, amikor a ov havernak nem az volt a baja, hogy az a rendszer volt, hanem az, hogy nem ő lophatott. Nagy különbség.
    Meg szeretném kérdezni tőled, ha van egy olyan nemzet, akinek képesen beadni, hogy valaki elvette a 13 havi nyugdíjat, majd akiket itt emlegetsz jól értelemeben már 9 éve nem vezették vissza, majd mutogatnak a lassan 10 éve a másikra, hogy ők vették el tőletek.
    De emlegethetném azt is, hogy az országból kiment az értelmesebb munkaerő, mert annyira dübörög a gazdaság, hogy már csak a "kőbányákban" dolgoznak, ami véletlenül ov családi vállalkozása...
    Szerinted, ha nem jelentik be, hogy van meg megszorítás, akkor nincs? Ez tudod honnan jön a Kádár rendszerből, ha nem beszélünk nyilvánosan a kollektív lopásról, akkor nem is volt?
    Egy biztos, abban az időszakban, amit most szidalmazol 1994 - 2010 között (kivéve 4 évet) nem stadionokat építettek, hanem volt értelmesebb nem jó, de a mostaninál biztosan jobb közegészségügy, nem omladoztak az iskolák falai. Nem kádereket neveztek ki felelősségteljes pozíciókba, és nem arról beszéltek a médiában, hogy mennyire jó lesz a nyugdíjasoknak, miközben a fiatalok megélhetését csak pont annyira "nem" szorítják meg, hogy az értelmesebb már egyetemre sem Magyarországra akar járni, nem hogy otthon élni....
    Tudom ne is mond van mindenféle program, ami elősegíti a "családteremtést", mégse történik semmi, mert ezek a programok fél évig nagy csinnadrattával elindulnak, majd csendben elsikkadnak...
    Persze miközben azt hangoztatják, hogy mi aztán a magyar népért mindent megteszünk... Már ha a lopást nevezhetjük annak...

    Ha szerinted ez nem probléma, akkor rendben van, de akkor majd vállalni kell akkor is a felelősséget, ha nem lesz aki eltartson téged, ha nyugdíjas leszel. Meg majd az lesz mint az agyon szidott USA-ban, hogy 70 évesen dolgoznak, mert valljuk be a kádár szocializmusból szabadult magyar nem arról híres, hogy gondolna a jövőre... Majd megoldja kádár apánk, csak ameddig kádár apánk a hitelből etette a népet, addig a nemzeti hősünk, aki egy személyben váltotta le a kádár rendszert, épp sok mindenre költ, csak arra nem, hogy a jövőt építse, hanem a múltat majmolja, a libsizés hangoztatása közben...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák