Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ájvé

    veterán

    válasz janeszgol #188 üzenetére

    LG-t stock közelinek nevezni inkább vicc, szerencsétlen LG L80 alig kapott levegőt a sok apptól amit az LG ráerőltetett és folyamatosan frissíteni akarta. Felülete is elég messze van a stocktól. Legalább annyira át van szabva mint Touchwiz. Sony az oké, vagy mondjuk Moto.
    "Azért jó a stock, mert ugyan azt kapod függetlenül attól, hol vetted."
    Ezzel egyébként nem tudok egyetérteni. Samsungot kapsz és tudod milyen a szoftvere akkor ugyan igaz rá, vagy a MIUI-ra is igaz ha Xiaomit veszel és minden másra. Vagy nem értem mire értetted.
    "Ugye itt szeretik lefkázni azt, aki buhera rommal vette, akár tudtával, akár tudta nélkül."
    Hát igen, ez azért veszélyes mert nem tudhatod mit tettek rá, ezért zárta le a Xiaomi is a BL-t (legalább is állítása szerint, de lehet benne valami mivel hivatalosan lehet nyitást kérni rá).
    Ha meg nem szereted a MIUI-t, akkor Xiaominak pont az az erőssége, nem korlátozza a modromokat, sőt garanciát sem vesztesz ez által (magában a modrom nem vonja maga után a garancia elvesztését).

  • Ájvé

    veterán

    válasz janeszgol #192 üzenetére

    Az igaz, azokat nem láttam.
    Stock droidos dolgot akkor sem értem. Ha látszólag stock droid van egy készüléken, akkor is lehet benne bármilyen bloatware, lásd kisebb kínai gyártók akik belefutottak ebbe a hibába, már gyárilag voltak rajta ilyen programok, de addig nem tudta senki, még egy biztonsági cég át nem vizsgálta ezeket a készülékeket. Ezek közel gyári androidot futtatnak, azt viszont soha nem fogod látni mit módosítottak és mit tettek még hozzá, persze ha ez egy felhasználói program akkor megtalálod, de ha csak mélyen a rendszerben van valami, azt kétlem hogy csak úgy kiböngészed. Xiaomi is került hasonló ügy miatt célkeresztben, mivel adatokat gyűjt (mint egyébként szerintem mindenki ebben az iparban, szóval semmi nincs igazán biztonságban a telefonon). Szóval szerintem a kettő nem függ össze, senki nem garantálja neked, hogy az tényleg egy teljesen módosítatlan android (mert egyébként nem is lehet, rengeteg mindent optimalizálni kell, beállítani, ha te csak úgy felnyomnál egy friss módosítatlan androidot (amit az előbb adott ki a Google) egy készülékre, akkor könnyen lehet hogy tönkre is vágnád a készüléket, de biztos nem bootolna be.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák