Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz Rickazoid #22 üzenetére

    A fragmentáció természetes, de annak mértéke nem minden esetben. Gndolom a felmérés a profi és amatőr kategóriának is szólt és gyanítom, aki csak SGS-re írt cuccokat, azt nem zavarta a jelenség, míg a profibbak, ebből élők a pokolba kívánják. Ez, ami most ezzel a rendszerrel van, borzalom és káosz. Ha valaki szerint nem lehet olyan nagy gond erre-arra a verzióra, telefonra, kenyérpirítóra optimalizálni, az nem tapasztalatból beszél. De, sok esetben nagy gond. És nem is maga a technológiai megoldás, hanem az erre fordított idő, erőforrás.

    A WP7-re fejleszteni teljesen egyértelmű, mert tudjuk, hogy milyen határok között kell és lehet tesztelni és az MS is tesztel még egyet (aki ismeri az MS teszteket, tudja, hogy azok nem szubjektívek). Ugyanígy Apple termékekre is teljesen átlátható, de még a WinMo-ra is könnyű volt viszonylag programokat írni.

    "Nem azokról van szó, akik elvégzik a munkát és látják a gondokat, hanem azokról, akik szimplán rossz munkát végeznek."

    Ilyen is biztosan akad, de azért nem lehet mindent a rossz fejlesztőkre fogni. A felmérés pedig legyen teljes, szerintem. Bár szívesen látnék egy céges kimutatást is, hogy ők hogyan gondolják. Lenne tippem, hogy mennyivel csökkenne azoknak az aránya, akik azt mondanák, hogy a fragmentáció nem gond. :)

    "Egyébként nem teljesen értem hogy mi is sokak elvárása, az Android nem rétegtelefon címre akart pályázni, hanem a tömegtelefon címre, így természetes a fregmentáció, csak határokat kéne alkotni, hogy a fejlesztőknek is legyen mit megcélozni, illetve követelményeket kéne bevezetni és betartatni azokat, főleg a gyártók felé."

    Ez nem látszik megvalósulni. Talán az oprendszer, még ha itt-ott döcögve is, menne már szinte mindenen, de mi lesz a 3rd party cuccokkal, amik a felmérések szerint a húzói az okostelefonoknak?

    A WP7 egyelőre merev, de biztos vagyok benne, hogy bizonyos API-k megnyílnak idővel, például a Nokia képbe kerülésével.

Új hozzászólás Aktív témák