Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • h-yle

    addikt

    válasz Rickazoid #8 üzenetére

    Szerintem itt nem arról van feltétlen szó, hogy fut-e egy adott rendszeren, hanem arról, hogy hogyan.

    Mert ha én csinálok egy 800x400-as kijelzőre optimalizált 2D, 3D effekteket, iránytűt, giroszkópot használó appot ami egy Desire HD-n tök jól fut, akkor nem szívesen tökölnék azzal, hogy egy 480x320-as kijelzőre értékelhetetlen grafikus processzorra optimalizáljam a dolgot.

    A minimum amit be kéne vezetni azok a HW kategóriák ahol minimum követelmények meg vannak adva, és azokat tudnia kell a telefonnak. Többet tudhat, kevesebbet nem.

    Tehát teszem azt van A B C kategória ahol A a legjobb C a leggyengébb HW. Ezt a google minden évben frissíthetné, tehát a minősítés az appon így nézne ki:

    2011B - a 2010 utáni minimum B HW-vel szerelt készülékeken fut a program gond nélkül.

    Egy hasonló rendszer sokban megkönnyítené a fejlesztők munkáját. Szerintem.

    ZoliM@ster: Lenne is nagy felhördülés (teljesen jogosan), hogyha az OS frissítést és nem az appokat limitálnák HW követelmények alapján.

    [ Szerkesztve ]

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

  • Bici

    félisten

    válasz Rickazoid #8 üzenetére

    "a többiek meg képtelenek minden telefonon futó programot írni"

    Nem erről van szó. A jelentős probléma lehet az is, hogy minden létező készüléken le kell tesztelni a szoftvert, és az így kijövő különbségeket javítani, megint tezstelni, stb, ami brutális anyagi költség, mivel ki kell fizetni a tesztelőket és a programozók plusz munkáját ráadásul folyamatosan.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Rickazoid #8 üzenetére

    "a többiek meg képtelenek minden telefonon futó programot írni, de biztos, hogy ez csak a széttagoltság eredménye?"

    Nem arról van szó, hogy nem képesek. Hanem, hogy baromi frusztráló, hogy amit megírsz és müködik pl egy SGSen, az egy másik mobilon nemhogy hibásan fut, hanem akár kvázi el se indul.
    Ezt a J2ME is tudja...

    "Úgy értem a PC piacon is elég nagy a tagoltság hardveres téren, mégse jelent problémát."
    Pöppet más...

    "Én úgy veszem észre, hogy egyre kényelmesebben akarják intézni a dolgokat..."
    Igen és baromi problémás fejlesztői oladlról, hogy a platform kezd szétesni. Megirod a progit, aztán ugyanott vagy mint a J2MEs időkben, hogy nem egy hanem rakat készüléken kell tesztelni. És a kérdés az volt, hogy problém e. Igen az. Lehet köpködni, de egyre szimpatikusabb a zárt* WP7. (*mert aztán Android annyira open mi...)

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Karma

    félisten

    válasz Rickazoid #18 üzenetére

    Mielőtt inkriminálnád a fejlesztőket, ajánlom a #16-os hozzászólást.

    “All nothings are not equal.”

  • Bici

    félisten

    válasz Rickazoid #18 üzenetére

    Végeznének a fejlesztők jó munkát, ha lenne idejük a sok bugfix mellett.
    Nem csak a hardverkövetelmények jelentenek gondot, bár a fizikai billentyűzet meg az elfordítással van elég gáz, hanem az OS verziókkal is.
    Volt a 2.2, szoftver megírja, műxik... jön a 3.0 hopp megváltozott a szöveg beviteli mezők működése, szoftver néha szétesik... hiba kijavítva, hogy 3.0 felett működjön máshogy... megjön a 2.3-as tesztkészülék, ami megörökölte a 3.0 új szövegmezőjét, hiba előjön, újabb frissítést kell kiadni, hurrá. :S
    Ez a probléma. Egy darab szaros módosítás miatt 2 kör plusz bugfix és tesztelés kell.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Karma

    félisten

    válasz Rickazoid #22 üzenetére

    Én nem tartom magamat Android fejlesztőnek attól, hogy leszedtem az SDK-t és játszottam vele egy kicsit. Viszont beszéltem az első kategóriádba tartozó valódi fejlesztőkkel, és ők találkoztak ezzel a fragmentációval, és őszerintük probléma.

    Szerintem az általad emlegetett díszcsimpánzok nem is futnak bele a problémába (és szerintem ők a gondtalan 14%!), mert nem is foglalkoznak a többtelefonos tesztekkel és egyéb járulékokkal.

    [ Szerkesztve ]

    “All nothings are not equal.”

  • stevve

    nagyúr

    válasz Rickazoid #22 üzenetére

    A fragmentáció természetes, de annak mértéke nem minden esetben. Gndolom a felmérés a profi és amatőr kategóriának is szólt és gyanítom, aki csak SGS-re írt cuccokat, azt nem zavarta a jelenség, míg a profibbak, ebből élők a pokolba kívánják. Ez, ami most ezzel a rendszerrel van, borzalom és káosz. Ha valaki szerint nem lehet olyan nagy gond erre-arra a verzióra, telefonra, kenyérpirítóra optimalizálni, az nem tapasztalatból beszél. De, sok esetben nagy gond. És nem is maga a technológiai megoldás, hanem az erre fordított idő, erőforrás.

    A WP7-re fejleszteni teljesen egyértelmű, mert tudjuk, hogy milyen határok között kell és lehet tesztelni és az MS is tesztel még egyet (aki ismeri az MS teszteket, tudja, hogy azok nem szubjektívek). Ugyanígy Apple termékekre is teljesen átlátható, de még a WinMo-ra is könnyű volt viszonylag programokat írni.

    "Nem azokról van szó, akik elvégzik a munkát és látják a gondokat, hanem azokról, akik szimplán rossz munkát végeznek."

    Ilyen is biztosan akad, de azért nem lehet mindent a rossz fejlesztőkre fogni. A felmérés pedig legyen teljes, szerintem. Bár szívesen látnék egy céges kimutatást is, hogy ők hogyan gondolják. Lenne tippem, hogy mennyivel csökkenne azoknak az aránya, akik azt mondanák, hogy a fragmentáció nem gond. :)

    "Egyébként nem teljesen értem hogy mi is sokak elvárása, az Android nem rétegtelefon címre akart pályázni, hanem a tömegtelefon címre, így természetes a fregmentáció, csak határokat kéne alkotni, hogy a fejlesztőknek is legyen mit megcélozni, illetve követelményeket kéne bevezetni és betartatni azokat, főleg a gyártók felé."

    Ez nem látszik megvalósulni. Talán az oprendszer, még ha itt-ott döcögve is, menne már szinte mindenen, de mi lesz a 3rd party cuccokkal, amik a felmérések szerint a húzói az okostelefonoknak?

    A WP7 egyelőre merev, de biztos vagyok benne, hogy bizonyos API-k megnyílnak idővel, például a Nokia képbe kerülésével.

  • Inarus

    addikt

    válasz Rickazoid #42 üzenetére

    a pár kbyte-os program arra való, hogy becsapd a Market lokalizáció figyelő részét. Elvileg így te külföldön vásárolsz. A support kiépítés egy webes alkalmazásbolthoz már teljesen más kérdés.

Új hozzászólás Aktív témák