Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partizan182

    senior tag

    válasz Mizurichi #23 üzenetére

    LG-vel van saját tapasztalatom (B7, ez van itthon), dinamikus tone mappinggel a HDR10 néha túlságosan kiemeli az árnyékokat (pl nagyon sötét jelenet világosabb, mint kellene), illetve mivel igyeszik megtartani az APL-t (teljes kép általános fényereje) és a highlight detailt is, hajlamos csúnya color-bandingre az extrém világos részeken (szikrázó napsütésben felhő részletei pl). Ez utóbbi banding eltűnik, ha kikapcsolod a din. tone-mappert, de akkor meg az APL esik be.

    Ilyen anomáliákkal DV anyagnál még nem találkoztam. Panának jobb a tone-mappingje, de ez a highligh banding még a több milliós GZ2000-nél is előjött a tesztekben.

    Amúgy elmondható, hogy minél komolyabbak a tv natív képességei, annál kisebb a DV hozzáadott értéke, ilyen középkategóriáson még látványosabb lehet a különbség (erről személyes tapasztalatom ning).

  • lenox

    veterán

    válasz Mizurichi #23 üzenetére

    Az a kulonbseg, hogy a HDR10-et jellemzoen egy fenyerore - 1000 nitre maserelik. Tehat minel kozelebb van a tv-d ehhez annal jobb lesz. Regebbi LG oledek pl. 600 nitet tudtak, ertelemszeruen a 600 nit folotti resz mar nem lathato rajtuk. Ezen kivul az a tartomany, ahol valoban szinhelyesek, tehat pl. ki tudnak adni egy erosen szaturalt pirosat az ennel kisebb, tehat mondjuk 350-400 nit folott mar nem olyan szines a kep.

    A DV viszont azt tudja, hogy a tv-d kepessegei szerint rendereli a kepet. Jellemzoen 4000 nites a master, de pl. egy regebbi LG oled belul azt mondja, hogy o 400 nites kepet tud szinhelyesen, akkor a DV engine szepen renderel egy 400 nites kepet, ahol jok lesznek a szaturalt szinek is. Ellenben ha 2 ev mulva mar 1500 nitet fog tudni az aktualis tv-d, akkor ugyaz az anyag annal 1500-ra renderelodik, tehat azt a tv-t is optimalisan ki tudja hasznalni.

    Termeszetesen nem csak magatol rendereli a megfelelo kepet (bar ha az anyag gyartoja nem csinalt semmit, akkor eppen rakhatnak default metaadatot is a kep melle), hanem elvileg megfelelo vilagossagertekekhez (pl. 100, 600, 1000 nit) lehet korrekciokat beallitani, ahogy a fenyelo megalmodta, es ezeket a tv-d megfeleloen interpolalja. Mondjuk ha eppen rosszul vegeztek a munkajukat, akkor ez akar rosszabb is lehet, de potencialisan jobb.

    Szoval ha egy tokeletes 1000 nitet tudo tv-d van, akkor nagy kulonbseg nem kene legyen, az 1000 nites HDR10 az ugyanaz kene legyen, mint amit a DV 1000 nitre renderel. Ellenben ha nem annyira tokeletes, es/vagy csak 600-800 nitet tud, de ebbol szinhelyesen csak 4-500-at, akkor a DV szebb lesz. Mondjuk hogy ez a szebbseg kinek okoz jobb elmenyt is az azert velemenyes.

  • lenox

    veterán

    válasz Mizurichi #30 üzenetére

    Milyen cellal kerdezed? Ha a tv-t valasztanad ki ezen informacio alapjan, akkor en pl. nem igy dontenek, pl. az eddig latott samsungokat biztos nem valasztanam (amik kb. a top hdr es 8k tv-k), az lg oledek jok, de tudnak DV-t is. Szoval mi a cel?

Új hozzászólás Aktív témák