Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partizan182

    senior tag

    válasz lenox #20 üzenetére

    Nem tudok róla, hogy lenne dedikált HDR10+ hw, persze ez nem jelenti azt, hogy nincs is. Amazonnak van pár HDR10+ showja, szembe vele a nagyok Netflixestül, Itunesostul, Disneystül. Kicsit a Bluray / HD-DVD mókára emlékeztet, le van játszva a meccs mielőtt elkezdődne.

  • djnice

    veterán

    válasz lenox #27 üzenetére

    A HDR10-nél is ott vannak a metaadatok (MaxFALL, MaxCLL) amelyek alapján a megjelenítő elvégzi a megfelelő tone mapping-et.

  • Mizurichi

    tag

    válasz lenox #31 üzenetére

    Szia!
    Már nincs cél, ugyan is meg jött a Panasonic 65Fz950 oledem. Azért voltam kíváncsi rá, mivel ebben csak HDR+ van, és nincs DV.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz lenox #27 üzenetére

    Az utóbbi pár évben az LG WRGB OLED-eken is a W alpixellel "túltolt" 700 nit a referenciapont, amivel a HDR10/HLG és a DolbyVision is dolgozik. Mindkettőnél egyformán kifakulnak a >350nit csúcsfények (2017-ig fakultak a sötétebb szaturált színek is, de mindkét formátumnál, mert ez az LG processzorán múlik, hogy hova tologatja a vágási pontot, meddig őrzi meg a szaturációt és honnan ereszti el a színhelyességet a fényességért).

    A Dolby processzora semmi másra nem jó, csak hogy pénzt kérhessen érte a Dolby. Olyasmi, mint manapság az nVidia G-sync modul (bár ott a vele járó "hitelesítés", hogy az nVidia szerint "jó cucc" talán még többet is ér, mint itt).

    A HDR10 meatadatok tekintetében az egyik gond lehet, ha a lejátszóból eleve hibás (nem a tartalommal egyező, hanem valami fix "beragadt") metaadatot küld a TV-nek. És valóban, DV-nél ilyen nincs, mert a számára érthetetlen folyamban van a metaadat jó része is, ő csak annyit tud, hogy mi a fix header. De ez nem a HDR10 szabvány hibája, hanem a lejátszóké (egy rakás nVidia és AMD driver is hibás, ha PC-n nézelődünk) és a Dolby-nál is voltak hasonló gondok (mikor a DV processzoros TV-ken ugrált a fekete, ami főleg OLED-en látszott, de a Dolby hibája volt).
    A másik, hogy a TV is magától dönti el, hogy melyik értékkel mit kezd, vagy mit nem. A legtöbbet szerintem csak a mastering peak white érdekli, semmi más (LG-nél így tűnik, ugyanakkor a fentiek miatt nehéz megmondani, talán a Panasonic játszik többivel is).

    Azt felejtjük el sokszor, hogy ha van egy 1000 nit-re master-elt film és egy kb. ennyire képes TV, akkor lényegében ugyan azt kell látnunk mindkettőn. Jó, ott van még a 12-bit a Dolby-nál, de annak is akkor lehet majd értelme, ha lesznek sokkal magasabb csúcsfényre és tágabb színtérre képes, natív 12bit kijelzők. Egyelőre inkább vagyunk ott, hogy a 10bit is alig jön át banding nélkül a 10bit-es panelre, mert a végletekig kicentizik a feldolgozás precizitását, ellenben belepakolnak egy rakat opcionális "képjavítót"', aminek fent van tartva az erőforrás.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz lenox #34 üzenetére

    "Ki szamara erthetetlen a folyam?"

    A legtöbb lejátszónak, de pl. PC GPU-nak is. A TV-ben van a Dolby chip, vagy szoftver, ami érti hogy mi az, nem tudja úgy manipulálni a paramétereit a lejátszó, mint a HDR10-ét (pl. átütni másra a mastering peak white értéket, ilyesmik, ami HDR10-nél ténylegesen elő is fordul).

    "HDR10-nel nincs megmondva, hogy mi tortenjen, ha a metaadat nem illeszkedik a tv-hez, tehat ha pl. 2000 nites a content, de csak 400-at tud a tv, a dolbynal viszont igen,"

    Ezt én nem értem, hogy mire gondolsz.
    HDR10-nél tudod néha paraméterezni szabadon (akár a lejátszón, akár a TV-n), hogy mi történjen, lehet akár hard-clip, de általában valami roll-off görbe van.
    Dolby-nál nem tudom pontosan mi van, nem tudjuk felülbírálni, de valószínűleg majdnem ugyan az a roll-off, mint amit HDR10-nél is használnak (nem biztos, hogy pont ugyan azokkal a paraméterekkel fut a görbe, de az elmélete és gyakorlatban ránézésre is egyezik).

    Mikor legutóbb próbálgattam, nálam még figyelembe vette az LG TV lejátszója a mastering peak white értéket. A többi HDR10 paraméterről (FALL, stb) viszont nem tudom (tippre az LG-t nem érdeklik már azok, se belsőn, se HDMI-n, de Panasonic-ot pl. állítólag igen).

    A DV-nél igazából semmi nincs, amit nem tud a HDR10 hardware, a 12bit és a metaadat dinamikus váltogatása is működik hardware szinten, egyedül a szabványosan kódolt videó anyagokban nincs mód beágyazni a dinamikus értékeket és az extra biteket (bár utóbbi talán megoldható lenne, illetve előbbit is látjuk HDR10+ esetén, hogy megvalósítható).
    License költség az viszont van, de ezt se a felhasználó oldalán, ne is a consumer TV gyártójánál nézd, hanem a cuccoknál, amikkel készíthető a DV tartalom. Az, amit el lehetne költeni másra is, nem csak a DV-nek utalni.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • #72042496

    törölt tag

    válasz lenox #65 üzenetére

    Szerkesztés előtt én is őket emeltem ki a hozzászólásomban, aztán inkább linkeltem a listát, hátha van mögötte még olyan cég, amelyikről nem tudok. Studiók közt nem láttam, amúgy még a TCL-en és a Toshibán akadt meg a szemem. De az ő termékeiket nem ismerem.

    Érdekes, hogy a Philips nem szerepel benne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák