Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz lenox #34 üzenetére

    "Ki szamara erthetetlen a folyam?"

    A legtöbb lejátszónak, de pl. PC GPU-nak is. A TV-ben van a Dolby chip, vagy szoftver, ami érti hogy mi az, nem tudja úgy manipulálni a paramétereit a lejátszó, mint a HDR10-ét (pl. átütni másra a mastering peak white értéket, ilyesmik, ami HDR10-nél ténylegesen elő is fordul).

    "HDR10-nel nincs megmondva, hogy mi tortenjen, ha a metaadat nem illeszkedik a tv-hez, tehat ha pl. 2000 nites a content, de csak 400-at tud a tv, a dolbynal viszont igen,"

    Ezt én nem értem, hogy mire gondolsz.
    HDR10-nél tudod néha paraméterezni szabadon (akár a lejátszón, akár a TV-n), hogy mi történjen, lehet akár hard-clip, de általában valami roll-off görbe van.
    Dolby-nál nem tudom pontosan mi van, nem tudjuk felülbírálni, de valószínűleg majdnem ugyan az a roll-off, mint amit HDR10-nél is használnak (nem biztos, hogy pont ugyan azokkal a paraméterekkel fut a görbe, de az elmélete és gyakorlatban ránézésre is egyezik).

    Mikor legutóbb próbálgattam, nálam még figyelembe vette az LG TV lejátszója a mastering peak white értéket. A többi HDR10 paraméterről (FALL, stb) viszont nem tudom (tippre az LG-t nem érdeklik már azok, se belsőn, se HDMI-n, de Panasonic-ot pl. állítólag igen).

    A DV-nél igazából semmi nincs, amit nem tud a HDR10 hardware, a 12bit és a metaadat dinamikus váltogatása is működik hardware szinten, egyedül a szabványosan kódolt videó anyagokban nincs mód beágyazni a dinamikus értékeket és az extra biteket (bár utóbbi talán megoldható lenne, illetve előbbit is látjuk HDR10+ esetén, hogy megvalósítható).
    License költség az viszont van, de ezt se a felhasználó oldalán, ne is a consumer TV gyártójánál nézd, hanem a cuccoknál, amikkel készíthető a DV tartalom. Az, amit el lehetne költeni másra is, nem csak a DV-nek utalni.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák