Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SindaNarmo

    tag

    válasz #90211072 #41 üzenetére

    Ebben igazad van, de az átlag user kb magasról sz*rik arra 10 fps-re. A 60as monitoron kb tök mindegy hogy stabil 130 vagy 140fps-ed van. És nem, szerintem a gamer akinek számít az még nem átlag user, mint ahogy mondod videó vágás kódolás sem az.

    Ha már itt felhoztad az fps-t, akkor munka oldalról megfogva egy nagyobb projekten dolgozva tesztelgettünk egy kicsit. i7-8600 vs ryzen7 1700 kb egy forma fordítási időt produkált a projekten. a 7.gen kb negyed órával lassabb volt. a ryzen 2700x meg 15-20 perccel gyorsabb. Sajnos csak ekkora palettán sikerült tesztelni. Persze ez projekt függő.
    Na jó volt ott még egy 3gen i7 is, az a 7. gen-től volt 1órával lemaradva.

    Szóval az én véleményem az hogy inkább legyen +2 v +4 magom, mint +10 fps-em.

    [ Szerkesztve ]

  • Duck663

    őstag

    válasz #90211072 #41 üzenetére

    Ez így nem teljesen igaz. A lemaradás ugyanis felbontás függő. Nem a kraft hiányzik a Zen-ből, a fő gondot a magas memória késleltetés okozza. Ez a hátránya a chiplet dizájnnak. A nagy méretű L3 nem oldja meg a problémát. Egyszerűen csökkenteni kell a késleltetést. A következő évek fejlesztéseinek leginkább ezt kellene céloznia. Egyébként semmilyen egyéb lemaradásuk nincsen. A nyers IPC sem rosszabb, minimum egál. Érdekes lesz majd látni, hogy a Renoir asztalon hogyan teljesít majd, mert az bizony nem chiplet dizájnnal épül, ha ott csökkenteni tudták a késleltetést, ami valószínű (nem is kellett hozzá 16MB L3) simán előfordulhat, hogy játékra az lesz a legjobb választás.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #90211072 #41 üzenetére

    Csak annyiban van igazad, hogy nagyon kevés alkalmazás használja ki rendesen a több magot. Jellemzően 4 magig skálázódik csak sok minden.

    Az viszont még mindig nem igaz, hogy nincs benne kraft. Gondolom, azt tudod, hogy teljesítmény = órajel x IPC. Na most IPC-ben igen jól áll most az AMD, sok kategóriában az Intel előtt jár. Az intel prociknak viszont jellemzően magasabbak az órajeleik. Ezért van az, hogy az egyszálas teljesítményben még egy hajszálnyival jobbak. Viszont...

    1.: Azok a magas órajelek a rossz hűtési megoldások miatt nem tarthatóak túl sokáig. Ezért van az, hogy Intel procikon gyakori a mikrolag.
    2.: A magasabb órajelek magasabb fogyasztással járnak. Teljesítmény/fogyasztás mutatót nézve egyértelmű az AMD előny.
    3.: Intelnél már csak úgy tudnak előrébb lépni, ha ők is áttérnek alacsonyabb csíkszélességre (hacsak nem kezdenek hatalmas méretű processzorokat építeni, új foglalattal, új hűtőrögzítéssel, stb). Alacsonyabb csíkszélességen viszont nem fogják tudni tartani a magas órajeleket, így bukják azt az előnyt, amitől most még egy hajszálnyival jobbak.
    4.: Közben AMD a ZEN3-al tovább növeli az IPC-t. Nem akarok számszerűsíteni, mert egyrészt nem emlékszem, mit ígértek, másrészt nem tudni, mi valósul meg belőle, de valószínűleg 2 számjegyű százalékos gyorsulás várható.

Új hozzászólás Aktív témák