Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Misály

    addikt

    válasz CreMindES #14 üzenetére

    No akkor tisztazzunk par dolgot.

    Kedves Mentor: Ceges telefonkent s40-et hasznalok, 6303i-t. Ennel jobb nem is kell, boven eleg szoval igen, csak az okostelefonok erdekelnek ezek szerint;). (A privat egy N8-00, de mivel szervizben van egy N95-ot hasznalok jelenleg)

    Meltemi az s40 utodja lett volna tavaly talaltak ki az egesz nevet es el is vetettek mert zsakutca es koltseges keszulekeket lehett volna csak eloallitani ezzel az os-el.

    Maemo egy zsakutca volt mar amikor megszuletett ( es kepzeld nem az n900 volt az elso maemo-t futtato eszkoz), egy mini notebook rendszer volt, nulla telefonos tudassal, evekig tartott normalis telefonos ui-t takolni hozza, a vegeredmeny fasza volt csak epp kesett par evet.

    Elop elott kezdett hanyatlani a ceg, meghozza az n97 nevezetu hulladekkal, ott kezdett el hanyatlani a ceg, OPK keze alatt hullott szet a ceg, ekkor meg Elop sehol nem volt ekkor meg.

    A symbian loszart nem fejlodott rendszerszinten a nokianal azota hogy a ceg megvette 2008-ban es penzmosodat csinalt alapitvany cimszoval, persze hogy szelnekeresztettek es fogtak egy olyan partnert akivel eleve jo kapcsolat volt es vegre takoltak egy ertelmes rendszert ami hasznalhato lesz.

    R&D koltsegcsokkentes: Symbian, Meego, Meltemi, Qt. Egyikbol se volt erdemi fejlodes persze hogy kivagjak az egeszet a kukaba, Symbian mai napig nem megy normalis processzorokon, Az intel semmilyen mobil cpu-t nem mutatott be Meego ala, meltemi tul koltseges amikor ott az S40, qt kutyanak nem kell.

    Finnorszagban nincs gyar, enyhen luxus europaban gyartatni nullahoz konvergalo arressel amikor a konkurencia fillerekert gyartat nem gondolod? Epp hogy most esszerusitenek, jovore felepul az uj gyar Thaifoldon a bezart finn helyett...

    Tajekozott vagyok csak nincs lila kod a szemem elott:P

  • Misály

    addikt

    válasz CreMindES #17 üzenetére

    "Nem látom okát annak, hogy egy linux alapú cucc miért lenne drága?" - A projekt meg ingyen fut mi? Ulj le egyes egy ilyen mondat utan felesleges barmirol is diskuralnunk.

    "A Digia sem hiába vette meg... és nem csak mobilra lehet vele fejleszteni... de mondhatom én..." - na ne mondd mar...

    "Tény és való, hogy elaludtak, de ettől még a folyamatban lévő új tervek szerintem meghozták volna a kívánt eredményt." - Ott a bibi hogy azok halott tervek voltak es a sajto addigra a beka segge ala huzta a markat teljesen jogosan. Kellett egy uj arculat, a lumia vonal elegge frissitoleg hatott a markara...

    "N9 úgy látom nagyon igyekeztél ezt kihagyni a sorból, bizony lett belőle pénz, sőt az első 2-3 negyedév során nagyon keményen lealázta a Lumiákat (ráadásul összesített) eladási számokban" - nem igyekeztem kihagyni, erdekes modon sehol nem lattam errol statisztikat...

    "Egy cég értéke nem csak a profitban rejtőzik" - csak profit nelkul nem el meg, tudod anelkul nehezen tolja alomprojektekbe a penzt...

  • Misály

    addikt

    válasz CreMindES #19 üzenetére

    - Nem is lattad a meltemi-t, honnan tudod hogy megfelel?

    - Nem kiforgattam a szavaidat csak egyszeruen bilibe log a kezed...:)

    "Pontos számokat pedig hiába is követelnél, azt a Nokia nem hülye kiadni, így csak a becslésekre lehet hagyatkozni, de azok is elég egyértelműek." - "The N9 probably did outsell Lumia in Q4, though, since it launced much earlier." Ha mar szavak kiforgatasa.;)

    "Tudod a finneknél picit másabb a világnézet, mint a magyar: "Nekem jó, de neki még jobb, hogy dögölne meg." felfogás - tisztelet a kivételnek. De gondolom ezt is hiába magyarázom." - ez nem is ertem hogy jon ide, valamivel oda akartal vagni csak nem sikerult.

    Felesleges innentol barmirol is diskuralnunk.

  • Misály

    addikt

    válasz CreMindES #21 üzenetére

    "Ott úgy gondolkoznak, hogy jusson és maradjon is, ezért volt az a modell, hogy a gyártás egy kis részét otthon hagyják" - nyilvan ezert zartak be a finn gyarat:)

Új hozzászólás Aktív témák