Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CreMindES

    csendes tag

    válasz Misály #10 üzenetére

    Látom Te is tapasztalat és utána olvasás nélkül írsz vagy valami nagyon nincs rendben. A maemo az symbian utódjaként kezdte, és akkoriban igencsak jól haladt a feljesztése, annak ellenére, hogy a symbianra fókuszáltak. Ez persze annak a sok lelkes és hozzáértő fejlesztőnek volt köszönhető. Ekkor még sehol sem volt Android vagy iOS a piacon...

    Ha csak 5 percre lett volna a kezdedben N900-as pl. (meamo 5) akkor ilyet nem mondtál volna. Nagyon is előremutató, multitaskra kihegyezett készülék volt akkoriban.

    A MeeGo Harmattan (Maemo 6) N9. Számomra A telefon. Hihetetlen jó, össze van rakva, gyönyörű készülékház, nagyon jó szoftver, nyílt, ahhoz nyúlok hozzá amihez csak akarok, linux és csak imádom. Engadget (tudod, a világ egyik legrangosabb oldala) is csak ódákat zengett róla.

    Meltemi, ahogy tudjuk!, egy amolyan little MeeGo (vlszínűleg közelebb az Intel - Nokia MeeGo-hoz) lett volna és az alsóbb szegmensekbe szánták, a fejlesztése a pletykák szerint már igen előrehaladott volt és 1-2 éven belül a symbian páros utódjaként debütálhatott volna.

    De ugye jött Elop, az M$, paradigmaváltás és mindebből semmi nem lett, több ezer embert rúgtak ki, több gyárat bezártak, csökkentek az R&D-re fordított összegek, eladták a Qt-t, Finnországban már nincs gyáruk! és Windows Phone-t gyártanak. Nem tudom, nekem ez nem hangzik így egyben túl jól...

    Úgy hogy lehet érdemes lenne utána nézni vagy legalább gondolkodni, mielőtt írsz a nagyvilágba... IMHO....

    Csak azért, mert nekem xy telefonom van, nem fikázok más rendszereket és telefonokat, ha pedig véleményem van, azt értelmesen tálalom...

    Üdv.: CreMindES

Új hozzászólás Aktív témák