Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CreMindES

    csendes tag

    válasz Misály #15 üzenetére

    hmmm... Próbálok sorrendben válaszolni....

    Meltemit nem tavaly találták ki, csak tavaly szivárgott ki... Nem látom okát annak, hogy egy linux alapú cucc miért lenne drága? Épp ellenkezőleg... Egyébként sem tudunk pontos adatokat, így légből kapott megérzésről kár vitatkozni.

    Igen, az N900 nem az első Maemos készülék volt, azért is írtam utána a gyengébbek kedvéért, hogy N900 (Maemo 5), de úgy látszik ez sem volt elég... Maemo történelemről pedig azt hiszem felkészültebb vagyok.
    A Maemo nem volt zsákutca, bár tény, hogy mostohán kezelte a felsőbb vezetés a Symbian részesedése miatt, ezért is késett el, bár még így is jobb multitask volt rajta, mint bármelyik másik telón akkor...

    Igen, Elop előtt kezdett el hanyatlani a cég, de ugyanaz a felsőbb vezetés nem tett semmit, mint aki most megválasztotta... persze ki is rúgott onnan azonnal 1-2 embert...
    Elopba nem menjünk bele, mert az hosszú nóta és szomorú...
    Tény és való, hogy elaludtak, de ettől még a folyamatban lévő új tervek szerintem meghozták volna a kívánt eredményt. Persze ez magánvélemény, tényleg ne menjünk bele, mert az már egy másik téma...

    MeeGo -> N9 úgy látom nagyon igyekeztél ezt kihagyni a sorból, bizony lett belőle pénz, sőt az első 2-3 negyedév során nagyon keményen lealázta a Lumiákat (ráadásul összesített) eladási számokban, úgy, hogy mögötte nem volt több százmillió dolláros reklámhadjárat, és csak bizonyos piacokon lehetett hivatalosan kapni.

    Qt. Hát erre most írhatnék rengeteget, személy szerint ha programoztál volna már vele, akkor nem beszélnél baromságokat... és igen, profitot is hozott szépen.
    A Digia sem hiába vette meg... és nem csak mobilra lehet vele fejleszteni... de mondhatom én...
    Már tök bocs, de az Intelnek volt MeeGo-s fejlesztői készüléke, gondolom az nem levegővel végezte a számításokat, valamint Lenovo adott ki Inteles telefont, csak Androidos, ami ugyanúgy unix alapú, szóval a debian alapú MeeGo is menne rajta.

    Egy cég értéke nem csak a profitban rejtőzik, hanem az intellektuális anyagokban is amit birtokol és amit még képes lesz létrehozni. A Nokia egy igazi Finn!!!! cég volt, és a történelme során mindig is volt finn gyára és igyekezett segíteni a hazáját. Nem minden az azonnal lenyúlható pénzről szól... Természetesen ők sem hülyék, jelenleg is csak 1-2 felső kategóriás telefon készült ott, amiknél bőven belefért a jobb minőség miatt...
    Az úgy gyár pedig már Argentínában üzemel és ott készülnek a Lumiák...

    Üdv.: CreMindES

Új hozzászólás Aktív témák