Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Воланд

    titán

    válasz Misály #2 üzenetére

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • =Mentor=

    őstag

    válasz Misály #7 üzenetére

    Végtelenül önző szemléletet képviselsz, engem érdekel a Nokia jövője és egy cég nem lehet sikeres ha minden kulcsfontosságú fejlesztést felad. Huszadrangú kérdés, hogy én mit veszek vagy mit sem.

    :W :U

  • Arthuro_Adam

    őstag

    válasz Misály #10 üzenetére

    Ez azért így nem igaz. Amikor elkezdődtek a fejlesztések, akkor egy elég világos ütemterv volt, aminek adott időben mind a Maemonak, mind a Melteminek nagyon komoly szerepe volt.

    Aztán megváltozott a helyzet, és más irány mellett döntöttek.

  • =Mentor=

    őstag

    válasz Misály #10 üzenetére

    Világosan látszik, hogy lebecsülöd/semmibe veszed a hagyományos mobil szektort, persze a Nokiának az lenne a jó, ha a Samsunghoz hasonlóan többségben lenne az eladásokban a smartphone (hiszen ez hoz igazán hasznot), de egyelőre nagyon nem így van. Q2-ben 70 millió hagyományos aránylik a 10 millió okoshoz. A hagyományos telefonra igenis van igény, ezért szerintem badarság lenne feladni, persze jó lenne ha egyre inkább eltolódna az arány az okosmobilok irányába.

    [ Szerkesztve ]

  • CreMindES

    csendes tag

    válasz Misály #10 üzenetére

    Látom Te is tapasztalat és utána olvasás nélkül írsz vagy valami nagyon nincs rendben. A maemo az symbian utódjaként kezdte, és akkoriban igencsak jól haladt a feljesztése, annak ellenére, hogy a symbianra fókuszáltak. Ez persze annak a sok lelkes és hozzáértő fejlesztőnek volt köszönhető. Ekkor még sehol sem volt Android vagy iOS a piacon...

    Ha csak 5 percre lett volna a kezdedben N900-as pl. (meamo 5) akkor ilyet nem mondtál volna. Nagyon is előremutató, multitaskra kihegyezett készülék volt akkoriban.

    A MeeGo Harmattan (Maemo 6) N9. Számomra A telefon. Hihetetlen jó, össze van rakva, gyönyörű készülékház, nagyon jó szoftver, nyílt, ahhoz nyúlok hozzá amihez csak akarok, linux és csak imádom. Engadget (tudod, a világ egyik legrangosabb oldala) is csak ódákat zengett róla.

    Meltemi, ahogy tudjuk!, egy amolyan little MeeGo (vlszínűleg közelebb az Intel - Nokia MeeGo-hoz) lett volna és az alsóbb szegmensekbe szánták, a fejlesztése a pletykák szerint már igen előrehaladott volt és 1-2 éven belül a symbian páros utódjaként debütálhatott volna.

    De ugye jött Elop, az M$, paradigmaváltás és mindebből semmi nem lett, több ezer embert rúgtak ki, több gyárat bezártak, csökkentek az R&D-re fordított összegek, eladták a Qt-t, Finnországban már nincs gyáruk! és Windows Phone-t gyártanak. Nem tudom, nekem ez nem hangzik így egyben túl jól...

    Úgy hogy lehet érdemes lenne utána nézni vagy legalább gondolkodni, mielőtt írsz a nagyvilágba... IMHO....

    Csak azért, mert nekem xy telefonom van, nem fikázok más rendszereket és telefonokat, ha pedig véleményem van, azt értelmesen tálalom...

    Üdv.: CreMindES

  • CreMindES

    csendes tag

    válasz Misály #15 üzenetére

    hmmm... Próbálok sorrendben válaszolni....

    Meltemit nem tavaly találták ki, csak tavaly szivárgott ki... Nem látom okát annak, hogy egy linux alapú cucc miért lenne drága? Épp ellenkezőleg... Egyébként sem tudunk pontos adatokat, így légből kapott megérzésről kár vitatkozni.

    Igen, az N900 nem az első Maemos készülék volt, azért is írtam utána a gyengébbek kedvéért, hogy N900 (Maemo 5), de úgy látszik ez sem volt elég... Maemo történelemről pedig azt hiszem felkészültebb vagyok.
    A Maemo nem volt zsákutca, bár tény, hogy mostohán kezelte a felsőbb vezetés a Symbian részesedése miatt, ezért is késett el, bár még így is jobb multitask volt rajta, mint bármelyik másik telón akkor...

    Igen, Elop előtt kezdett el hanyatlani a cég, de ugyanaz a felsőbb vezetés nem tett semmit, mint aki most megválasztotta... persze ki is rúgott onnan azonnal 1-2 embert...
    Elopba nem menjünk bele, mert az hosszú nóta és szomorú...
    Tény és való, hogy elaludtak, de ettől még a folyamatban lévő új tervek szerintem meghozták volna a kívánt eredményt. Persze ez magánvélemény, tényleg ne menjünk bele, mert az már egy másik téma...

    MeeGo -> N9 úgy látom nagyon igyekeztél ezt kihagyni a sorból, bizony lett belőle pénz, sőt az első 2-3 negyedév során nagyon keményen lealázta a Lumiákat (ráadásul összesített) eladási számokban, úgy, hogy mögötte nem volt több százmillió dolláros reklámhadjárat, és csak bizonyos piacokon lehetett hivatalosan kapni.

    Qt. Hát erre most írhatnék rengeteget, személy szerint ha programoztál volna már vele, akkor nem beszélnél baromságokat... és igen, profitot is hozott szépen.
    A Digia sem hiába vette meg... és nem csak mobilra lehet vele fejleszteni... de mondhatom én...
    Már tök bocs, de az Intelnek volt MeeGo-s fejlesztői készüléke, gondolom az nem levegővel végezte a számításokat, valamint Lenovo adott ki Inteles telefont, csak Androidos, ami ugyanúgy unix alapú, szóval a debian alapú MeeGo is menne rajta.

    Egy cég értéke nem csak a profitban rejtőzik, hanem az intellektuális anyagokban is amit birtokol és amit még képes lesz létrehozni. A Nokia egy igazi Finn!!!! cég volt, és a történelme során mindig is volt finn gyára és igyekezett segíteni a hazáját. Nem minden az azonnal lenyúlható pénzről szól... Természetesen ők sem hülyék, jelenleg is csak 1-2 felső kategóriás telefon készült ott, amiknél bőven belefért a jobb minőség miatt...
    Az úgy gyár pedig már Argentínában üzemel és ott készülnek a Lumiák...

    Üdv.: CreMindES

  • CreMindES

    csendes tag

    válasz Misály #18 üzenetére

    "A projekt meg ingyen fut mi? Ulj le egyes egy ilyen mondat utan felesleges barmirol is diskuralnunk." - Igen, mert a Series S40 meg a Symbian am. önfenntartó. Ülj le, -1. Te magad írtad, hogy az S40 elavult, akkor egyébként is kellene valami új. Az én világomban a Meltemi pont megfelel ennek, ráadásul friss fuvallatot hozott volna a médiából is.

    "na ne mondd mar..." hűűű, ez aztán válasz volt...

    "Ott a bibi hogy azok halott tervek voltak es a sajto addigra a beka segge ala huzta a markat teljesen jogosan. Kellett egy uj arculat, a lumia vonal elegge frissitoleg hatott a markara..." - A Sajtó nyilván kritizál, ez a dolguk, de az N9-est csak dicsérte szinte mindenki, folytatni kellett volna rendesen a MeeGo-s vonalat.

    "nem igyekeztem kihagyni" - mégsem írtál róla 1 sort sem, pedig véletlenül pont ellenekezik az érveiddel...
    "erdekes modon sehol nem lattam errol statisztikat..." - Itt van kettő is. http://www.osnews.com/story/25569/, http://mynokiablog.com/2012/05/04/mnb-reader-generated-fact-checking-what-was-said-at-nokia-agm/ Pontos számokat pedig hiába is követelnél, azt a Nokia nem hülye kiadni, így csak a becslésekre lehet hagyatkozni, de azok is elég egyértelműek.

    "csak profit nelkul nem el meg, tudod anelkul nehezen tolja alomprojektekbe a penzt..." - Normális vitában nem a másik szavainak kiforgatása a cél... profitot lehet termelni attól, hogy példamutató a cég és értelmesen üzemel. Tudod a finneknél picit másabb a világnézet, mint a magyar: "Nekem jó, de neki még jobb, hogy dögölne meg." felfogás - tisztelet a kivételnek. De gondolom ezt is hiába magyarázom.

    Üdv.: CreMindES

  • CreMindES

    csendes tag

    válasz Misály #20 üzenetére

    "Nem is lattad a meltemi-t, honnan tudod hogy megfelel?" Te sem láttad... A MeeGo Harmattant láttam, használom. Na már most a Meltemi belső források szerint egy little MeeGo lett volna, és egy pár screenshot-ot azért láttam. Ezek alapján bőven kiváltotta volna az S40-t.

    A finn mentalitással azt akartam, hogy ott nem úgy gondolkodnak általában, hogy ha kínában két tál rizsért gyártanak, akkor mindent! toljunk oda, hagy legyen munkanélküli az a mérnök és sormunkás, akibe pénzt és energiát fektettünk, hiszen ha így teszünk, akkor még 0.05%-al több lesz a profitunk.
    Ott úgy gondolkoznak, hogy jusson és maradjon is, ezért volt az a modell, hogy a gyártás egy kis részét otthon hagyják. Plusz sosem lehet tudni, mikor adódik valahol probléma, legalább egy kicsi logisztikai tartalékot ekkora cégek szoktak hagyni, s ezzel még sok kis plusz könnyebbség adódik.

    De látod ebben egyetértünk, felesleges erről beszélni veled...

    Üdv.: CreMindES

  • CreMindES

    csendes tag

    válasz Misály #22 üzenetére

    Na én itt köszönök el, ha még ennek a jelentése sem ment át...

    Üdv.: CreMindES

Új hozzászólás Aktív témák