Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Szabi®

    addikt

    válasz Giovan! #204 üzenetére

    Képletesen írtam, hisz tudtam úgysem történik meg :)
    Én csak azzal nem értek egyet ahogy Kínát kezelik egyesek,szegény huawei,szegény kína gazdasága stb. És egy olyan országról beszélünk ami két lábbal tiporja az emberi jogokat (vagyis azt nem,mert az ott nincs) ugyanolyan munkatáborokat üzemeltet ,mint észak korea (Kim ir szen kinai mintára építette észak koreában) és hasonló indokokkal is lehet börtönbe kerülni,mint é.koreába.
    Kínát nem sok válassza el a szuperhatalomtól,ha ne adj isten egyszer erőszakkal akarna errefelé terjeszkedni,ő biztos nem sajnálna minket :)

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Giovan! #215 üzenetére

    János 8:7

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • Szabi®

    addikt

    válasz Giovan! #222 üzenetére

    Fél igazság csak amit írsz,mert azok akik az ujgurokat mészárolják,nyílván nem akarnak világot átszövő telefon hálozatot kiépíteni :) Kína rohamos terjeszkedése meg már önmagában aggasztó.
    Erről egyszerűbb lenne megkérdezni a Tibetieket,hogy mit gondolnak.Az ő országuknak nagyon sokat segítene egy nemzetközi szerv felállítása,és Kína számonkérése. :)
    A kutya inkább ott van elásva ,hogy Kínától annyira fél már minden kis európai ország,hogy úgy tesznek neki keresztbe ahol tudnak.Lásd Nagy Britannia.
    Kína van felháborodva a szankcióktól ? :D
    A WHO meg nem jutott be hozzájuk a covid után viszgálódni ........ :F

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Giovan! #213 üzenetére

    Ezt most kiemelned, mert nem latom, merre tettem ilyet :R
    Szándékomban nem állt :N
    Azon gondolkozom lassan tablazatba foglalom, kulonbsegeket, es a konkluziot, a ket orszag kapccsan, mert amit latok(Meg mindig lehet hibas)

    Az az hogy az elmult 50 evben az USA a Lobbizo(Hivatalos korrupcio) alltal kitermelt babok, egyszeruen 0-ra vittek le a kozep reteget, gyakorlatilag az orszag legalabb fele melyszegnysegben, el, az oktatas-egesesgugy katasztrofalis, ha nincs penzed.

    Kina az elmult 50 evben kb az orszag 90% melyszegenysegnen elt ennek kb felet eltuntettek, kialakult a kozep osztaly, az ajanlott Kinai tradicionalis gyogymodokat felvaltotta a nyugati orvoslas, hala van eleg orvos, az oktatas szinvonala kiemelkedo, a nyugati allamok azt veszik at.....

    Mindeket orszag gyujti a polgarairol az adatokat, mindket orszagban felnek a polgarok(Eleg usa fegyvertartasra gondolni, de a demonizalas, a nacikkal, kommunistakkal, muszlimokkal stb ugyan ugy megvan mint kinaban ami folyik).
    A nagy szabdsagban es valasztasi rendszerben USA atlagember nagyon lecsuszott, a statisztikat a felso 10E huzza fel.

    Ha az atnevelo taborokra gondolunk napjainkban, akkor azert eleg megnezni a japanok taborba zarasat is, vagy Guntamano elkepzeleset. Ugyan ez a gyujtott adatokkal USA fel, hogy nem ok mondhatjak meg ki legyen irakban a diktator(ugye Szaddam, hogyan kerult oda), vagy nem a Talibok lehetnek Afganisztan vezetoi(mert ugye az sem ugy tortent, hogy csak)

    Vagyis, ami egyertelmuen kiderul ENNEK SEMMI KOZE ahhoz, hogy milyen az orszag berendezkedese SZVSZ.

    Nem tudom maskepp megfogalmazni, USA azzokkal vadolja, a masikat, amit sajat maga mar regen csinal.
    Ezert nem tartom ezt az egesz herce hurcat Fair-nek.

    Ezt probalom lassan egy fel eve megfogalmazni, nem sok sikerrel :R

    [ Szerkesztve ]

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Giovan! #231 üzenetére

    :R
    Ebben egyet értünk, vannak bajok mindkét oldalon :K

    Meg mindig azt próbálom összehasonlítani, hogy annak ellenére, hogy USA demokrácia, es Kína Diktatúra, hogy az USA-ban arra szavaztak az emberek, hogy Vietnámba megöljék a katonaikat?
    Vagy 2009-ben túlhitelezett bankok több 10 milla embert semmiznek ki?
    Vagy az egészségügy és oktatás minőség romoljon?
    Vagy kiszervezzek a gyártást külföldre és megszűnjenek a munkahelyek?

    Mert tulajdon keppen a babok akire szavaztak tettek ezt lehetővé :K

    Latod a BLM szinte lényegtelen apró változások következnek pont a "diktatórikus rendőr állam"(Nem egyenlő a Kinai megfelelőjével) váltotta ki ezt be, barmi más eseten maris a hadsereg bevonulása van terítéken.

    Mindegy mire szavaznak az lesz amit a babokat futtató lobby érdek akar.

    Vagyis igen demokrácia van, de csak egy potenciál, amivel NEM tudnak élni sehogy sem.
    Mert a lényeg nem változott az 50 ev alatt :R
    Vagyis USA-ban a pénz diktál, ezert írom a kulcsin más, de DIKTATÓRIKUS.
    Nekem az események ezt a konklúziót adjak, a kisember elmegy nagy bőszen szavazni, aztán úgy is az lesz amit a tőkés akar, lesajnálva a szavazót.
    Kínában nem mennek el szavazni, és úgyis az lesz amit az ottani pénzeberek akarnak, és el tudnak érni a vesztegetés módján.

    Erre próbálok reflektálni, de nehezen megy :(
    Az én hibám, elnézést, és köszönöm a türelmet :R

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Giovan! #234 üzenetére

    Akkor egy nyelvet beszélünk végre.
    Nincs egyenlőség a két ország között mert a módszer más, de az eredmény ugyanaz.

    Így érthető az állás pontom? :R

Aktív témák