Hirdetés

Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Úgy látom, éppen csak a probléma lényegén nem gondolkodott el senki.
    Miért is zárták ki a britek a Huawei-t végleg az 5G-ből? Mert az USA újabb szankciókat léptetett életbe ellenük. Nem azért, mert esetleg feltártak volna valami konkrét biztonsági rést, bizonyítást nyert volna a hardvereik lyukas volta... :U A britek nem a bizalmasság, hanem a rendelkezésre állás miatt aggódnak: ha a kínaiak az amcsi szankcióknak köszönhetően ellátási problémába ütköznek, akkor hogyan fogják üzemeltetni az 5G-s hálózatokat, az esetleges meghibásodásokat?
    Innentől kezdve pedig erőteljesen kilóg a politikai lóláb. Értem én, hogy erős késztetése lehet a kínai államnak kémkedésre használni az 5G-t,de amíg ez konkrét bizonyítást nem nyer, addig úgy vagyok vele, mint a lottóval: lehet hogy csalnak a sorsoláskor, de nem hiszek benne: sokkal többet buknának a lottótársaságok a bizalom hiányából eredő bevétel-kieséssel, mint amit a nyeremény lenyúlásával nyernének... :U A kínai állam sem teljesen hülye: dollártízmilliárdos bevételeket nem fognak kockáztatni némi kétes, kémkedésből eredő haszonért... :U

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Aktív témák