Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz dchard #275 üzenetére

    Mondjuk ezt nem értem. Azt tuti hogy készenlétben sokkal 2-3 szor tovább bírja 2G, mint 3G, vagy 4G-n. Amikor a mobilnetet használjuk nyilván a leggyorsabb a 4G.

    Nekem LTE képes a telefonom, tudja a LTE B20-at is vidéken, de inkább sokszor 3G-t használok, mert spkkal jobb a jelerősség 3G, főleg vidéken 1-2 vonás van LTE-nél kültérben, beltérben meg dobálja az LTE-t, Telenoros mobilnetem van. Meg én nem érzek akkora nagy különbséget 3G és 4g között sebességben, amennyiven megbízhatóbb a 3G hálózat és amennyivel nagyobb a jelerősség beltérben 3G-n, mint LTe-nél és tovább bírja az akku.

    Én azt tapasztalom főleg készenlétben kevesebbet fogyaszt a 3G, mint a 4G, de a valódi tesztek is ezt támasztják alá, ez az 1 évvel ezelőtti teszt, ugyanazt mondja, hogy a technológiából adódóan az LTE jobban fogyasztja az akkut, mint az LTE, elsősorban készenlétben: [link] Pl. 6s-re azt írja azt apple honlap Internet use: Up to 10 hours on 3G, up to 10 hours on LTE, up to 11 hours on Wi‑Fi. De itt szó sincs készenlétről, hogy csak ha folyamatosan netezünk, akkor 10 óráig is lehet 3G-n, vagy 4G-n netezni. És készenlétben úgy tudom a 3G jobb, de hogy készenlétben a 2G agyonveri 4G- 2 hetet is kibír vele bármely telefon folyamatos szinkronizáció mellett az tuti.

    Jó lenne egy ilyen mérés a mobilarena részéről, mert egy csomó embertől azt hallom ha az akkuidő fontos, akkor visszakapcsol 3G-re, mert tovább bírja, vagy van aki 2G-ra ha tudja hosszabb ideig nem fogja használni a telefont aktívan. Lehet ez a sokkal jobb térerő miatt van, hogy 3G-n kevesebbet fogyaszt, nem tudom. Telenornál legalábbis ezt tapasztalom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák