Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fi:zi'k #8 üzenetére

    Az megint más kérdés, hogy a célcsoport (és a népesség úgy általában) egy jelentős része egyáltalán nem hord(ott) már karórát, annak a szerepét is teljesen átvette már a mobiltelefon, pedig ugye megint egy egészen más eszközről beszélünk. Nekem sincs már karórám tizensok éve, nagyjából pont azóta, hogy a mobiltelefon az életem szerves részévé vált (és ha jól rémlik, előtte is már zsebben hordtam az öreg casiot az utolsó pár évben, mert lusta voltam szíjat cseréltetni rajta, mikor utoljára elszakadt). Ezzel szemben az okosóra gyakorlatilag a mobiltelefon kiegészítése (legalábbis nekem), csak a fitnessfunkciók miatt biztosan nem vettem volna ilyet, persze amikor én beszálltam (lassan két éve), akkor még az árak és a kínálat is kicsit más volt. Leginkább pont azt bírtam benne, hogy ha bármilyen értesítés, vagy üzenet jön, esetleg hívást kapok, de nemigen tudok foglalkozni vele, akkor elég a csuklóra pillantani, és nem kell előkaparni a telefont, ami szituációtól függően sokszor fizikailag is problémás, vagy etikettbe ütközik.

    tikakukac #14: Hosszabb üzenetet nehézkes, illetve kényelmetlen, bizonyos kódolású emaileket pedig egyáltalán nem lehet elolvasni egy okosóra kijelzőjén. Képüzenetről, vagy üzenetben/mailben kapott link megnyitásáról ne is beszéljünk. Szóval bőven van alkalom, amikor ránézek a csuklómra, látom, hogy mit kaptam, és nyúlok a telefonért, ha tehetem.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák