Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tixem

    addikt

    válasz Steve198310 #35 üzenetére

    Azért ne szívd mellre... A Sony évek óta vergődik kamerában, ez tény. A csúcskategóriában - a konkurencia képességeit tekintve - édeskevés az amit fel tudtak eddig vonultatni.

    Az XA2 egy üde színfolt az elmúlt évek vacakabbnál vacakabb Sony flagship kameráihoz mérten, de még mindig messze van azoktól akik mellé szeretnének felnőni: Apple, Huawei, Pixel, Samsung. Még a HTC és az LG is különbet alkot.

    Remélhetőleg ezen végre változtat majd ez a készülék, bár erős a gyanúm, hogy nem így lesz. A hardver mindig is adott volt, éppen csak szoftvert kéne megtanulni írni mellé Sonyéknál.
    A fent említett készülékek zömével nem kell beállításokat bűvölni, automata módban elkattintva közel tökéleteset alakítanak és bár én is szeretek játszani a záridővel, színőmérséklettel stb nem várható el, hogy ezt minden témánál utánaállítgassa az ember.
    Én is 99%-ban automata módban használom, pedig nem vagyok átlaguser. Mert így kényelmes.
    Előveszem katt, kész, következő. És képes normális fotót csinálni elsőre. Elég macerás lenne megörökíteni úgy egy nyaralást, hogy állandóan a manuális módot baszkurálja az ember, mert automatán képtelen a telefon szoftvere értékelhetőt alkotni.
    Na ebben rohadt gyenge a Sony.

    És nem, nem veszek fotóaparátot, minek? Ott a telefonom, ami egy kompaktot már lazán lepipál, komolyabb fényképezőgép meg hat számjegyű összeg. Egy nyaralás és pár hosszú hétvége valamint születésnap stb miatt nem fogok külön egy vagyont kiadni egy olyan eszközre, ami fényképezésen kívül semmire nem használható, aminek a tudását ki sem használom, illetve amire nekem kellene, arra a telefonom is doszt elég. Néha lövök vele pár beállított képet azt annyi. És bár a telefon is hat számjegyű összegbe fáj, mégsem csak fényképezésre tudom használni. Az már csak egy igen üdvözítő extra, hogy a fotós képességei is kiemelkedőek.

    És akkor nem ejtettünk egy szót sem arról, hogy átlagpista vásárló mennyire ért a telefonjához. Örül ha elindítja a kamerát és lő egy képet. Fogalma sincs arról mi az, hogy záridő, fényérték, színhőmérséklet, fehéregyensúly.
    Ugyan.

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

  • hitchins

    őstag

    válasz Steve198310 #35 üzenetére

    tixem: +1 hasonloan latom

    Plusz tegyuk hozza hogy ha a konkret felhasznalast nezzuk szerintem lassan a telefonalas lesz az extra funkcio.
    Sztem a legtobb ember sokkal tobbet hasznalja netezesre, messenger/viber stb es akar fotozasra is! a telefonjat mint telefonbeszelgetesre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák