Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pécsi gyerek

    addikt

    válasz iceool20 #3877 üzenetére

    Nem olvastam végig a sztorit,de teljessen alapon( bios feszültségek minden)tökéletessen megy a gép? Teljessen alapon (aida) milyen hőmérségletek vannak?(proci alaplap)?Nekem egy sima 3500 ft-os toronyhűttővel alapon 25-30 fok,terhelve max 50 egy e 5440.Ha felhúzom 3.4 re ott már 60+ -os a hőmérséglet.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

  • Remus389

    veterán

    válasz iceool20 #3877 üzenetére

    Nem akarok bele vau-vau, de én úgy szoktam a tunningot, hogy előszőr egy tisztességes órajelet állítok be és úgy használom a gépet, figyelve a hőmérsékleteket, stabilitást, aztán időnként ha kedvem szottyan olvasgatok a témában és mikor már elég okosnak tartom magam a témában, haladok feljebb

    Most új xeonos gépem van S775 helyett 1366-os, itt is adtam neki egy tiszteséges tunningot, aztán majd, elbíbelődök, annyi biszbasz kis beállítás van, legyen egy zsíros tunning egyszerűen, aztán a maradék 10-15%-ot kipréselem utánaolvasással.

    Mondjuk sajnos, és ezt nem tudtam az új alaplapom északi hídja bitangul melegszik (90-95 fokos is lehet, hiába hűti venti, neten rá lehet keresni), szóval szét kéne szednem és újrapasztáznom, most ehhez nincs kedvem, szóval lájtos tunning van.

    De ha megejtem majd az újrapasztázást, szerintem elérem a 4 ghz-et, most a 3.4-et csak, igaz turbo módba ez 3.6 ghz, egy mag esetén 3.8 ghz, azért nem olyan rossz. Alapfeszen!

    Ajánlom mindenkinek az i7-es rendszert, annyival szerintem nem jobb, de ha a csere megáll kb 10.000Ft-ban, akkor megéri, meg aztán új dolgokat is tanul az ember (uncore, QPI), RAM szempontjából fejedelmi, akár 6*8 GB! jobb mint a 4*2GB, illetve 6 magos Gulftown xeont is lehet fejleszteni, majd, biztos olcsó lesz idővel, most is az.

    Meg aztán nyugodtabb szívvel veszek egy RX 470-480 8GB kártyát egy 1366-os gépbe, mint egy S775-ösbe, majd az lesz a következő, addig meg Max payne 3, Mass effect 2 + DLC, Batmanes játék... :D Ilyenek...

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • VinoRosso

    veterán

    válasz iceool20 #3877 üzenetére

    hát ez egy óriási vdrop, de most leglaább már tudjuk, hogy azért fagy ki akkor mert nem kap elég feszt a proci. Kapnia kellene 1.3-at (ha annyi van beállítva ) de csak 1,1-et kap terhelés alatt.

    Kerestem a lapod kézikönyvében olyat, hogy load line calibration de nem találtam. Pedig ált. p35-től felfele minden lap tudja. Milyen reviziós a lapod és melyik BIOS verzió van fent ? Meg tolhatnál amit flasheltél BIOS-odon egy intelmicrocodelist-et parancssorból, aztán megnézni, hogy tényleg szerepel e benne a 1067A-s mikrokód, mert már erős kétségeim vannak efelől.

    Illetve mások akik ezt ovlassák és p35-ds3-uk van, nekik is ekkora a vdrop ? Nekem volt tavaly egy ds3-am de nem emlékszem ekkora vdropra. Kerestem pencil modot a laphoz, de úgy néz ki sajna nincs, csak hard mod, ezt csak olyannak ajánlom aki tud SMD alakatrészeket forrasztgatni.

    Ami a ramot illeti:

    Performance enhance: standard
    XMP: disabled
    SPD: manual
    MCH latch : 200

    időzítések 6-6-6-24 és 70 a trfc-re

    dram voltage és dram termination mindegyiket vedd a legkisebbre

    A többi mind mehet autora, kivétel a CIA2 ezt rakd disabledre.

    Kizárt, hogy ne menjen.

    customer114: valami nem kerek mert én 1 éve használtam egy DS3-at 8 giga rammal amiből az egyik pár ilyen kingmax volt a másik meg nem is 1066-os és mégis ment párban. Igaz csak 1 hétig mert utána megadta a lap magát.

    Én inkább a lapod cserélném le, mert nekem eddig csak rossz tapasztalataim voltak a gigákkal, egyedül a DQ6-ot csinálták meg normálisra, unokaöcsémnek van, de néha még az is csinált fura dolgokat.

    Asussal sosem volt gondom, szerintem egy standard P5Q-val nem lenne semmi gondja. De pl van elfekvőben egy P5KR-em is, pencil mod után az is jó, 4 Ghz-ig vittem benne egy E5440-et.

    [ Szerkesztve ]

  • Wiipera

    tag

    válasz iceool20 #3877 üzenetére

    Próbáld ki amit fentebb javasolnak.

    Illetve:
    Ha jól rémlik az új lapod EP45-DS3?
    Nekem EP45-DS4-em van (most a polcon pihen) ugyanilyen ramokkal és az északi hídnak kellett adni a plusz feszt rendesen. 400-as fsb-t +0.1V-al vitte. A DS3-on azért gyengébb a hűtés, így szerintem több feszt kéne adnod. Azt hiszem 0,02-es lépcsőnként lehet állítani, így próbálkozz meg +0.14 vagy 0.16-al. (1.1V azt hiszem ennek a szériának az alap MCH feszültsége). Nem árt ha házadnak jó a szellőzése, illetve ha egy venti direktben az alaplapot fújja.

Új hozzászólás Aktív témák