Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lamiki

    senior tag

    válasz envagyok #8972 üzenetére

    A nyáron vettem egy számítógépet, azt is ilyen szakember rakta össze. Hozzá értő módon megoldotta a dolgokat :DD Egy régi HP házba szerelte be az Asus alaplapot. A csatlakozók jó része eltért a szabványostól, azokat nemes egyszerűséggel csak nem kötötte be, nem működtek a ledek, reset, USB és előlapi hang, legalább bekapcsolni be tudtam. Az Intel gyári hűtőről hiányzott a ventillátor, erre rá applikált 4 csavarral egy 10 mm vastag AMD hűtő ventilátort, ami legalább működött, de terhelésre felpörgött fordulatszám akár 5000-ig is porszívót játszva. A ház hűtő venti csatlakozója nem ért el az alaplapi csatlakozóig, így azt nem kötötte be. Gondolom volt otthon neki PATA DVD olvasója és PATA 80 eres kábele, ezt beépítette a házba, de mivel az alaplapon csak SATA csatlakozó volt, bekötni már nem tudta, csak dísz volt a házban. HDD nem volt neki otthon 3.5" , ezért befogatott a helyére 1 csavarral egy 80 GB laptop HDD-t A táp is egy nem szabványos mini HP 240w-os volt.
    Kapott egy új házat, tápot, DVD írót, új HDD-t és egész jó kis gép lett belőle :)
    Hab a tortán, hogy volt benne egy VGA kártya is, amit teszteléskor ha nem vagyok észnél sikerül benne megölnöm. Leszerelte és átpasztázta a hűtőt a VGA kártyán, de rosszul rakta vissza, egy távtartó pöcök nem került a helyére, ezért ha nem fél tubus pasztát nyom a hűtő alá akkor nem élte volna túl a VGA. A paszta kitöltötte az 1-2 mm-es rést a VGA chip egyik sarka fölött. Csak az tűnt fel, hogy üresjáratban 70°C a VGA hőmérséklete, terheléskor meg 1 perc után 90°C. Mindjárt megváltozott ez az érték miután rendesen felraktam a hűtőt 40/50°C-ra

    [ Szerkesztve ]

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

Új hozzászólás Aktív témák