Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz roliii #106 üzenetére

    Világos. Ha drágát veszel mindegy, milyen drága. A drága az drága és kész: fél fizetés, fél milla, vagy egy fél kertes családiház ára már egyremegy, több mint fél kiló kényér. :)) :))
    Ehhez a kártyához 75-80k-ért hozzá lehet jutni, a GTX-295 van olyan ritka, hogy 120k alatt nem is igen találsz pillanatnyilag, max ha mákod van, és megcsípsz egy használtat, az is könnyen lehet 110k (mert ritkaság...). Némának még az se néma, ahogy nem is szobahőmérséklet körül üzemel az sem.
    Ha így nézzük egy 4870x2 + 1 full-cover vizesblokk is kijön a GTX-295 árából, és lassabbnak még lassabb, de nem sokkal, továbbá dísznek ott a DX 10.1 is.

    Egyébként nem tudom honnan ez a feltevés, hogy aki ilyesmiket vesz, az rögtön gazdag is, és mindegy hogy 80k, vagy 120k. Én erre verem el az elverni való pénzem, mert csak félévente egyszer, nem kéthetente járok egy este alatt 70k-kat elbaszni a hajógyárin, csak heti 3-4 szál cigit szívok, nem napi 1,5 dobozt, piát szinte nem is iszok, és más élvezeti cikkeket is csak alkalmanként fogyasztok. Szobatárssal osztozom a pesti albérleten, de gondolom nem kell tovább sorolni, mert, na... Ha nagyobb lábon élnék hétköznaponta, nem nagyon maradna évente új telóra, VGA-ra, stb. Ezt csak azért mondom, mert van olyan 1-2 ismerősöm, akire illik a fenti leírás, aztán ha véletlen épp jobb telefonom vagy gépem van, mint neki, már nem bírja ki hogy ne jegyezze meg miből vettem, pedig ha épp elege lesz a tépésből pár hétre azalatt összejön neki is egy mégjobb telóra való... :DDD

    Amúgy P4 northwood óta minden komolyabb alkatrészcsere után elgondolkozom egy vízhűtésen, aztán mikor kiszámolom mennyibe kerülne, melléteszem mit érnék el vele, és még mennyi plusz költséggel járna minden későbbi alkatrészcserénél, akkor elnapolom a dolgot.
    Most is gondolkoztam én, hogy ezen jobban mutatna egy blokk, mint a gumiszíjas ventik, de 30k, maga a kártya meg 80k, ha fél év múlva eladom, a kártya ér majd ~40k-t, a blokkot meg vagy elbírom sózni vele együtt aprópénzért (mondjuk 10k felárral a refkártyákhoz képest), vagy rajtam is marad, mert pár hét reménytelen hirdetés után visszarakom a gyári hűtőjét és úgy adom el, a blokkot meg külön adom el kitudjamikor bagóért...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák