Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kashim

    őstag

    válasz Alchemist #36 üzenetére

    Elolvastam a cikket, igazából már korábban láttam panaszokat erről, hogy a fenébe nem számolt ezzel az MS? Nem értem, hogy egy ilyen lecsupaszított kezelőfelületen még a saját programjaiknál sem tudták ezt a skálázódást normálisan megoldani? :F Wtf... hogy fogják így a gyártók reklámozni a nagy felbontású monitorjaikat meg notebookjaikat? Értelme nincs így ennek az egész kezdeményezésnek.

  • Kashim

    őstag

    válasz Chaser #38 üzenetére

    Hát nem tudom. Engem baromira zavarnának ezek a felemás ikonok, meg széteső részletek, utálom mikor valami inkonzisztens. Ha meg a 8-asban nem javítja (azért baromi nagy meló az ilyesmi egy már kiadott rendszerben), Win 9 hol van még... addigra tele lesz a piac ezekkel a nagyobb felbontású kijelzőkkel. Vagy pont emiatt nem lesz tele, hogy fölösleges lesz, így inkább gátolja az elterjedést.

    [ Szerkesztve ]

  • Kashim

    őstag

    válasz Komplikato #66 üzenetére

    Panelt "bárki" tud demózni, szoftvert tenni alá és működésre bírni már más tészta, ebbe törik bele általában a gyártók foga. Elég megnézni hány éve mutogatják a hajlékony meg ilyen olyan szuper 200%-ban srgb skálát fedő paneleket, mégis évekkel később, vagy egyáltalán nem kerülnek piacra, mert zsákutca az egész technológia. Az, hogy valaki egy bemutatóra összelegózik egy hiper-szuper panelt, az nem a technika állását mutatja, vagy legalábbis nem olyan értelemben, mint egyesek hiszik.

    Sokan abban a tévhitben élnek, hogy az Apple féle főként szellemi tulajdont birtokló vállalatok csak összevásárolják a komponenseket és legyártatják valakivel. Ez egy butaság.
    A legapróbb részletekig ők állítják össze a készüléket, beleszólnak a gyártási technológiákba, chipeket, alaplapokat terveznek, anyagokat válogatnak, tesztelnek, pénzelik a gyártó sorokat és fejlesztéseket, amiket részben ők is birtokolnak, vagy prioritási jogot szereznek, ha már beleölték a pénzt. Nyilván nem teljes egészében ők fejlesztik ki az adott technológiát, de óriási szerepük van benne, egyrészt együtt dolgoznak a beszállítóval, másrészt ha ők nem fektetik bele a pénzt és irányítják a folyamatot, abból magától nem lesz semmi. Egy panelt előbb sorozat gyárthatóvá kell tenni, ami a legkeményebb dió az egész folyamatban. Be lehet mutatni valamiből 2 példányt nagy csinnadrattával, de hogy abból hogy lesz 10-100 milliós tételben legyártható tablet, ami mögött ott duruzsol az oprendszer és kihasználja a panel előnyeit, az már egy másik történet...

    Most ezzel nem flamet akarok indítani, és nem az Apple-t akarom védeni, (ezért is írtam, "Apple féle" vállalatokat) de sokan tévhitben élnek ilyen dolgokkal kapcsolatban és lealacsonyítják a megrendelők szerepét egy-egy készülék előállításában. Hozzátenném nyilván ez folyamat sem igaz minden apró alkatrészre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák