Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bakoczay

    lelkes újonc

    válasz Lami66 #3 üzenetére

    Szeretem ezeket az általában "user errorokat", amiknek ráadásul lenne is alapja. És így könnyű ráfogni mindent. EMUI ugyan valóban durván optimalizál, így alapbeállításon valóban szeret lövöldözni, illetve vannak bugos buildek, amelyek aztán végképp bezárnak olyanokat, amiket nem kellene, de a nem lehet "800 MB alá vinni a szabad RAM"-ot általában két tévedésből adódik. Legtriviálisabb, hogy rossz helyen nézi a felhasználó. Ez mondjuk a ROM hibája is. Ugyanis alkalmazásváltóban vagy az optimalizáló widgetjén nem számolja bele a gyorsítótárazott memóriát, csak a futó alkalmazásokét. Nagy különbség.
    Tessék 3 GB EMUI 9, ráadásul gyári launcher ADB-vel lekapva, és Novával. Így azért jóval takarékosabb, de 20 mp alatt levittem 500-ig. Nem volt kedvem tovább kizárni dolgokat.

    Ugye hogy semmi extra nem kellett hozzá? Ráadásul nagyrészt Lite appokkal.

    Lényeges különbség van a 3 és 4 GB RAM között is EMUI-n... Csak hát na. Én nem mondom, hogy jó ez így, mert kívánja a törődést, és gyakran hibás is, de azért nem lehetetlen értelmezhetőre beállítani. Cserébe előnye is van.

    [ Szerkesztve ]

  • bakoczay

    lelkes újonc

    válasz Lami66 #7 üzenetére

    Nincs gond, hogy nem akar valaki babrálni, csak akkor meg kell szokni, hogy újratöltöget. Az nem épp hiba.

    Az appváltóban lakatolást, és a beállításokban "védetté" tevés stb. nem mókolás. Vagy épp hívják akárminek az adott ROM-on. Ennyi elvárható egy usertől, ha nem tetszik neki a gyári optimalizálás.

    Én meg arra reagáltam, amit konkrétan írtál. Semmilyen összefüggésben nem volt az általad mókolásnak nevezett tevékenység a 800 MB-odhoz, sőt. Vagy ha igen, akkor épp ellenkező hatású a RAM-használat csökkentése. Két ellentétes folyamat az appok RAM-használatának a csökkentése és az EMUI optimalizálásának a kordában tartása. A kettő együtt lehet üdvözítő.
    Illetve a korábbi jó tanács, hogy a háttérfolyamatok után maradt szabad memóriát nézzed.

    A háttérből feleslegesen kilövöldözést már sokkal inkább lehet hibának venni, de az megint más. Mert nem a RAM miatt teszi, hanem hibás akkukímélés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák