Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    Újraolvasva az írást, belegondoltam, hogy az én évem jó része is hangsúlyosan tematizált volt mobilos mindenfélékkel.
    Párom megismerve, az egész új másik család minden telefonját is “megkaptam”. Korábban vettek három Lumia550-es telót és egyre jobban szenvedtek a frissítésekkel érkező “megoldásoktól”. Face kifagy, levél nem jön meg, wifit ledobja, nem bir a mentett ap-ra felcsatlakozni, csatolmányokról ne is beszéljünk.. Ja és, hogy folyamatosan telik a tárhely a frissítések telepítőcsomagjaival. Újraindítás.. Takaritás.. semmi.
    Nekem Redmi Note3Pro telóm volt. A párom nagyobbik fiának a “sima” 3. Jó ómen, gondoltam. Annyira nem is ritka ez a gyártó..
    Páromon megkönyörültem és nyáron odaadtam neki az én telóm, megkapva tőle az 550-et, hogy majd beidomítom.. Hát nem igazán ment..
    A kisebb (amúgy vlogger) fiú is hatalmas önuralommal gyűrte a Lumiáját, hogy amint nyáron melózik, vesz egy új iPhone-t, nem picsázik. (korábban volt 4S telója)
    Mindig jött, hogy röhej, de windowsos csodán már ez se megy, az se jó.. Nyilván az akkor aktuális 7-est favorizálta megvételre, de az pénzügyileg esélytelen lett volna.. Végül reálisabban döntve 6s lett belőle és azóta a lumia befóliázva pihen a fiók mélyén. A mama még használja az övét, de csak telefonálásra, pedig igénye lenne többre is.
    Az 550 idomitása és annak kudarcai során kínomban még a régi Samu Omnia7 is előkerült, emlékezve, hogy még az is stabilabb volt. Kicsit csodáltam a szép, élénk amoled képét és eldöntöttem, hogy veszek valamit.
    A Sharp első “keret nélküli” teló próbálkozásától “Aquos Crystal” fogva tetszett a kép térhódítása a nyomógombok, majd a frontoldal holttere rovására. Hasonlót szerettem volna.
    Közben édesanyám csak úgy vett magának egy almás (aranyszínű)7plust, egyszer élünk alapon. Mondjuk igaza is van. Az extremben megrendeltük az ő nevére. Nyilván az ügyintéző csajnak az jött le, hogy csak névleg a lesz a mamáé a teló, valójában tuti, hogy magamnak karmolom. Hát nem. Mikor az átvételkor vitte a párom által frissen, méretre horgolt nyakbaakasztós tokot, kezdtek már gyanakodni. Aztán mikor egy hét múlva feldúltan félresöpörve a sorbanállókat, ezüstvasárnap, hogy szar halk a beszédhang(tényleg az volt), cseréljék ki, ha nem bírják megcsinálni. Öt nem érdekli, hogy nem szakszerviz, oldják meg. Nem azért hagyta itt négyhavi nyugdíjat, hogy ne értse amit mondanak neki. Akkor megbizonyosodtak. Megoldották és azóta némi együttérzéssel visltetnek irányomban, bár kérkednek is vele, hogy magyar kisnyugdíjas is vett már itt iPhone 7plust, magának. Anyám azóta szénnéfotózza a családtagokat, mindenki legnagyobb örömére.
    Némi rezignált belenyugvással, hogy nekem nem adatik ilyen költségkeret, de nem is vagyok 75 éves, keresgettem a lehetséges telefont. Nyilván a Mi Mix2 volt a favoritom, de mivel bringázás és külsős aktivitás miatt esőtűrő verzió lett volna ideális a keret nélküli választékból, mégsem találtam megfelelőt. Olcsóbban sem. Akkor is valami kell..
    Először egy százas környéki, majd szerényebb összeget szántam telefonvásárlásra. Addig tököltem, míg az extrémben akciósan 56e-ért kinált kifutó (b20-as) Remi Note 3Pro SE elfogyott, mire észbe kaptam. Azt vettem volna. Az jó teló. Fiam azért vett egyet magának. Ő OnePlus3-mat tervezett venni eredetileg, talán a hatost már megveszi, ha spórol és lediplomázik tavaszra. Redmi note 2 telója volt, Sokáig tutujgatta, romolta, amíg el nem kezdett púposodni az akkuja és nyomta ki az lcdt szépen a keretéből..
    Most is, azon a régi vason van a legfrisebb 9-es Miui.. Azt használtam, miután rendeltünk hozzá lcd-t (már fillérekért) és fiam szépen kicsélte, már másodszor. Kapott új akkut szegényke és most a legkisebb lány használja. “Angelázik”, Google talkon keresztül cseveg velünk, Minecraftos videókat néz és nyolcévesen nyolcszáz pontot csinált a Block Puzzle Jewel játekban.
    Én az év végi kiköltekezésben már teljesen leadtam az igényeimet de azért nézelődtem, van e valami mégis.
    A nem túl bizalomgerjesztő sokadik fantázianév ellenére megtetszett az Elephne S8 és pár tucat videó, írás, vélemény után úgy gondoltam, max lesz egy szar döntésem is, ha mégsem olyan, vagy az én peldányom épp nem lesz hibátlan..
    El kell mondjam, semmi negatívum eddig. Kolléganőmet “valódi” S8 telójával viccesen “telefonpárbajra” hívtam. Leszedtük ugyanazt a “Real 4K HDR 60 fps” LG jazz demó videót és kitettük teljes kepernyőre.
    Az ő telójáról természetesen vagyis természetellenesen élenken, tényleg brutális kotraszttal, teltséggel ugrottak le a képek de az én budget telóm össze-vissza kalibrált képét se kellett szégyelni. Sőt a clearmotion effekt szépen érvényesült a 60fps videó láthatóan sima lejátszásakor.
    A teljes képre kitett fHD, de akár 4K videó igen pompázatos és távol van az egérmozi katagóriájától. Nincs beharapás, fekete félsziget a képen, mimt a legfejletteb almás telefonoknál.
    Nekem ez volt az év telefonos történéskupaca.

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák