Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz bambano #169 üzenetére

    Ezt a sosem lesz tisztességes .NET támogatás dolgot kifejthetnéd, mert kíváncsi volnék hogyan érted. Nem folytam ugyan még bele, de a Mono honlapját elnézve igen tisztességesen lefedték már ami kell, már majdnem .NET 3.0 kompatibilis is a runtime, ami szerintem nagyon gyors reagálást jelent.

    Programokban nem szerverszoftverek terén gondolom én sem erősnek a .NET-et, bár tegyük hozzá hogy ott az ASP.NET amivel én már pénzt is kerestem, és előtte bármennyire PHP+MySQL párti voltam hogy abban tanulok meg rendesen kódolni, az ASP.NET a komponenseivel, codebehind fájljaival, stb. azért nem rossz koncepció, bár ebben is mint mindenben vannak csapdák és hiányosságok.

    Az igazi erejét a Mono-nak szerintem az üzleti szférában lehet majd legelőször megérezni, a mindenféle könyvelő programok és célszoftverek terén, ahol kifejezetten előnyös szerintem ha egyszerre több platformon is fut a dolog. (elég csak megnézni a Mono success stories oldalait). A Java-t azért nem tartom jó összehasonlítási alapnak mert a .NET gyorsabbnak és valamivel gépközelibbnek is tűnik. És most ezt mindenféle MS elfogultság nélkül mondom. A RAD fejlesztői környezeteket nem hozhatom fel hiszen java-n pl. a NetBeans is kiváló és ugyanakkor ingyenes, de hozzám a Visual Studio közelebb áll mint korábbi Delphi programozóhoz. A linux-os, java-s layout-ok nekem furák néha; bár biztosan meg lehet abban is tanulni gondolkodni. Igazad van hogy fejlesztéshez még mindig Visual Studio kell, de ezt nem is a végfelhasználónak kell megvenni, és ez ezért nem akadály. A hobbi programozóknak pedig ott a MonoDevelop ami szépen fejlődik, lassacskán megkapja a Windows-os SharpDevelop minden funckióját.

    Hozzátartozik a dologhoz hogy nagyon bejön a .NET és a C#.. majd kiderül hogy jó írányba tapogatózok-e, de én is szívesen használnék linux-ot ha nem kellene mindig néhány kedvenc progim miatt visszamászni windows-ra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák