Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz yuing #29 üzenetére

    Nem indultak növekedésnek, teljesen megtorpantak. Vagyis a lufi, meg a remények kipukkadtak. És ez még mindig csak Kína. Nem a világ.
    Itt van éves szinten a változás, Kínában: [link]
    Mind az 5 vezető márka eladásai növekedtek, vagyis az Oppo és a Vivo sem érezték még jobban a változást, mint a Xiaomi, azaz utóbbi semmiképp nem tudott előnyre szert tenni. A temékciklusok különbségei miatt (melyek meghatározzák ezeket a kilengéseket negyedévente, és melyeket te abszolút figyelmen kívül hagysz) így, éves felbontásban kevésbé kaotikus az összkép.

    Világszinten meg itt az éves eredmény: [link] itt meg ugyanaz, csak negyedévenként [link] (ezen különösen látványos az, amiről beszéltem)
    Látható, hogy minden gyártó növekedni tudott összességében, ami mit jelent? Azt, hogy egyrészt a teljes piac nőtt (de csak 5,7%-ot, ami önmagában még nem elég), de másrészt, és ez a jóval fontosabb, hogy olyan gyártóktól vettek el részesedést, melyek nem szerepelnek a top 5-ben. Ezek közül meg a Honor és a Huawei volt az a kettő, akik abszolút érintve voltak a dologban. És mivel a Xiaomi növekedett a legjobban (a nyári eredmények miatt, ahogy ezt már mondtam, és ami evidens minden grafikonból), ő is vette el a legtöbbet a már említett szereplőktől. Ez is evidens.
    Most pedig ő is veszíti a legtöbbet (ha nem épp Kínában, akkor épp világszinten, amit a harmadik link grafikonja bizonyít).
    Szóval ha volt hiányossága a mondandómnak, akkor az a többi gyártó kihagyása volt belőle. Mert a Honor valóban mindegyiktől veszi vissza a részét (Kínában), nem csak a Xiaomitól. Ettől függetlenül az összkép pontosan olyan, mint amit leírtam, és pontosan akkor zajlott a tárgyalt lufinak az időszaka, amikor mondtam, hogy zajlott (ekkor: [link] érdemes lenne itt, MA-n is visszanézni az akkori cikkeket, meg a kommenteket, megkockáztatom, hogy te is pezsgőt bontottál, vagy másképp mondva, te is belefújtál egyet a növekvő lufiba).

    Majd kb. két hét múlva lesznek érdekesek a legfrissebb, negyedéves adatok. A trendek aligha fognak megfordulni, vagyis nem lesz újabb "lufi".

Új hozzászólás Aktív témák