Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Masooo

    aktív tag

    Lassan megindult a mobilpiac szűkülése, és mivel messze az Apple hozza a szekcióban a legnagyobb bevételeket és nyereségeket, az ő kincstáruknak fájhat legjobban a negatív trend.

    Nem tudom, biztosan ebben is van valami, de az jótékonyn kimaradt a megállaptás mellől, hogy részint az új modell épp semmit sem tud +ban adni a korábbi modellhez képest, vagy amit igen az kb jelentéktelen sokaknak. Valamint az is, hogy mivel látják ők is, hogy csökkennek az eladások, már már sarc szinten növelik az árakat a semmiért, hogy fenntartható legyen a jövedelmezés.

    Ennek a második megállaptásnak pedig a mélyére nézve az jön le nekem ,hogy az apple azokra támaszkodik bevétel szinten, akik rajonganak a márkáért (ez általában normális) és vesznek bármit amit az apple összeszereltet. Ez pedig ugye azt is jelenti, hogy a rajongókat húzzák le ameddig azok engedik, így van aki kijózanodik (az okokat most ne vegyük sorra) és ez is negatívan hat az eladásokra. Viszont milyen cég az, ami a csökkenő eladásait és jövedelmezőségét úgy igyekszik fenntartani, hogy különösebb innováció nélkül hülyére veszi a saját rajongótáborát és ami pénzt lehet kihúz a zsebükből, cserébe viszont nem ad semmit? jah az apple. vajon mikor kezd el rohadni a megrágott alma széle arra leszek kiváncsi, bár számomra a cég semleges se rosszat se jót nem kívánok nekik, de érdekes látni ezeket a folymatokat és a hozzá szorosan kötődő emberi reakciókat.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz joey04 #20 üzenetére

    Nézd, igazán nem a vita kedvéért de:
    s9+ 256gb most megnézve -- 222,900
    mate20pro --257,900
    alma xs max 387,890 (de a mm-ben 480.000 és az apple boltjában 499.000)

    részint ez nem kicsit drágább, hanem sokkal drágább, és azért ha nem vagyok elvakult akkor fenntartom, hogy a semmiért.

    -A kijelző, bár az alma szerint világrengető egyedi találmány és egyéb, szerintem nem különösebben korszakalkotó, a samsungnál azért figyeltek arra, hogy a saját vonaluk jobb legyen ennél, és az is.

    -A kamera sem a legjobb más csúcskészülékekkel összevetve.

    -A szappantartó forma legyen egyéni megítélés kérdése és a szenzorszigeté is mert izlésről nem illik vitázni, minden esetre a keret körben igen vastag, nekem nem szimpi, igaz nem tetszik a konkurencia also vastagabb kávás megoldása sem.

    -az arc azonosítás nem egyedi és komoly technológiák vannak egyéb android alapú telókban is, lényegesen olcsóbban, mégis bőven csúcskészüléket véve....

    Sorolhatnánk tovább a szerelhetőséget, az akku üzemeidejét, az apple fair hozzáállását a készülék manipulásával arra vonatkozóan, hogy vegyenek a saját rajongóik új telefont végre (kitárgyalt bortány volt, ne részletezzük megint)

    Tehát eljutunk oda, hogy sem ár sem minőség sem egyediség tekintetében már nem nagy szám, sőt ez a telefon saját paródiája az első iphonehoz és utánna még jópárhoz képest főleg innováció téren.

    Nem is hiszem, hogy lesz további innováció náluk, mert nincs hová nyúlni. A szenzirszigetet lekoppintották és tömegben kiadták (sokan oktondi módon apple találmánynak könyvelik el ezt is mint az oled panelt :) ) de a piac követő magatartása átfordult, és még az apple szenzorszigetes, a többiek már lyukas / full képernyős / cseppszenzoros kivitelekkel mennek amik kalsszisokkal emészthetőbben mint a nocccccssss volt bárki telójáról is beszélünk.
    Arc azonosítás van mindenfelé lassan, újlenyomat a kijelzőben is pipa, szebb formák is pipa, hasonló tudású chip is pipa (jegyzem meg már ez az erő is fölös amit ezek a chipek tudnak), lehet hajtogatni a telókat is már, szóval az apple nem innovációs cég mostantól, hanem sima trendkövető lesz. Azt azért remélem hogy a mate20 hátsó kamerarendszerét nem fogják tényleg alkalmazni a köv almán mert az meg a ciki kategória lenne, higgyünk abban hogy az kacsa.

    Tehát egy ilyen teló előnye az, hogy ha piciny világát vki apple termékekre építette fel, akkor jó a kompatibilitás és az ios sem rossz rendszer. Egyéb másban a teló nem listavezető és már nem is piacvezető, pláne nem sikk. Akinek csak ezért kell, a saját dolga, hisz mindenki azt vesz amit akar.

    [ Szerkesztve ]

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz pethYeti #23 üzenetére

    A különbség annyi, hogy te az operációs rendszerről beszélsz (amit nem mellesleg jónak minősítettem én is) én pedig az iphoneről mint termékről az ár/minőség/egyediség tekintetében.

    A megállapításainkat egyébként összefűzve azt mondhatjuk akkor, hogy értelmes usert az ios tartja a márkánál, a kevéssé értelmest pedig az életérzés, hogy a világ vezető marketingesei hülyére veszik (gonoszul sarkítottam, sorry, de az alap ez) :)

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz janeszgol #30 üzenetére

    vitathatod, vagy utána nézegethetsz a nagyvilágban fórumokon, ki mit gondol az almáról és miért veszi, nomeg hogyan tartja telefonálás közben (tudod logo).
    Azaz de, van egy hülye réteg. Főleg az iskolások (nem főiskola ect) akiknek lövése sincs arról, miért jó ez és mit is tud pontosan az ios mert egy 14-16 évestől ezt el sem várja senki, ő meg pont tesz arra mivel kompatibilis. Azt tudja, hogy nekem az van gazsinak nincs én király vagyok. (Közben anya vette hitelre sokesetben tcomban.)

    A másik, hogy amit mondasz sem igaz még pesten sem, mert ha úgy lenne akkor a piaci részesedése hazánkban is 50%+ lenne. és hát.... frászt. (lehet persze merítés kérdése, amerre te mész, ott ezt látod, másfelé meg nem)
    Ezen felül sokszor hallok csörögni telókat mikor erre arra vagyok mint ahogy gondolom mindenki, és általában a huawei alap szignálja amit a legtöbbet hallok. (nem értem miért nem állítják át de ez más téme) persze ki merre járkál és arra kik élnek, intézkednek...

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz janeszgol #35 üzenetére

    egyetértünk!

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz janeszgol #43 üzenetére

    nyugaton lakom, nem tudom mi a pontos helyzet pesten v akár keleten, következtetni lehet csak :)

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz joey04 #55 üzenetére

    Az árakat (ha globálisan nézzük egy cég helyzetét) nem egy kis ország alapján kell megítélni. Nálunk a világon a legdrágább az iPhone, de lehet már csak dobogósok vagyunk... Dollárban nincsenek ekkora különbségek.

    Innentől a többire nem is kell reagálni. ----(az a rész arról szólt, mit is ér pontosan a teló ára mögötti tech a többi csúcstelóhoz képest, ha neked az nem érdemi dolog mit kapsz a pénzedért akkor rendben, elfogadom)

    Ne viccelj már :) Ezzzel kb azt mondod, hogy a többi csúcstelót nem terhelik azok a hazai járulékok ami terheli az almát :Y

    Valamint magyar árakról beszélgettünk és jelenleg itthon veszünk telót, nekünk ez az ami számít.
    mellesleg akkor egy angol ár a kedvedért :)
    £1,099. ami olyan 396.000 ft körül van. a hazai legolcsóbb betett ár azt hiszem ez alatt volt. tehát vissza a kályhához

    [ Szerkesztve ]

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz janeszgol #65 üzenetére

    Azaz egy kvázi csúcskészükélet hasonlítasz össze nem csúcstelókkal? kényelmes :C

    Tudom hogy megválaszoltad :) de kihagyhatatlan volt (nomeg azokat időben utánna olvastam :P)

    [ Szerkesztve ]

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Masooo #93 üzenetére

    csak mert nem szerkeszthető.

    ide téve..

    helyi árgép

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Giovan! #97 üzenetére

    Bakker elvettél vagy 20 percet az életemből :W

    Tedd már meg, hogy te pedig a kommenteket olvasod végig légyszi. Tudom az értelmezés és annak megértése, hogy egy fórumon nem csak a cikkről, hanem az ahhoz köthető dolgokról is beszélgetnek magas neked, de bele fogsz jönni.
    Még segíteni is akarok. hátha fejlődőképes vagy, viszont mivel nem akarom az egész fórumot ide másolni, olvasni biztosan tudsz, csak a saját és az ahhoz köthető kommenteket veszem számba. Kevéssé lesz megterhelő, de talán megérted.

    19:
    "Lassan megindult a mobilpiac szűkülése, és mivel messze az Apple hozza a szekcióban a legnagyobb bevételeket és nyereségeket, az ő kincstáruknak fájhat legjobban a negatív trend.”

    „Nem tudom, biztosan ebben is van valami, de az jótékonyan kimaradt a megállapítás mellől, hogy részint az új modell épp semmit sem tud +ban adni a korábbi modellhez képest, vagy amit igen az kb jelentéktelen sokaknak. Valamint az is, hogy mivel látják ők is, hogy csökkennek az eladások, már-már sarc szinten növelik az árakat a semmiért, hogy fenntartható legyen a jövedelmezés."

    Tehát szerinted ez nem köthető ahhoz, miért csökken a bevétel? Én lehetséges okokat látok benne, mint sokan mások. Amennyiben az árért kapott minőség és bel tartalom elégtelen a vásárlók egy szép rétege szerint, az kihat a jövedelmezőségre bármely cég esetén.

    20:
    "Ahogy látom, a többi csúcskészülék is 1000 dollár és fölötte van. Valamivel drágábbak az Apple készülékei, ez mindig is így volt, de most is kb. akkora felár van mint régen, csak eleve MINDEN csúcskészülék drágább lett. Ennek ellenére remélem, hogy lassan ennek vége lesz, minden márka esetében."

    Ez ugye már reakció az árakra, mint egy normál beszélgetés része igaz? Aminek van köze a jövedelmezőséghez és a cikkhez is.

    22:
    Ahogy látod, árak szerepelnek ott olyan helyről, mint árukereső és fair megoldásként a legolcsóbb árat tüntettem fel, említés szintjén vettem ki további kettőt, ezek igazán kár volt fennakadni, egy ár érzékeny piacon nem a legdrágább megoldást választják az emberek. Az apple boltban igazat adok neked, megnéztem magam is kis plusz energiával és bár apple logoval van feltüntetve, valóban nem a hivatalos bolt.
    Az alatta lévő megállapítások pedig ugye az ár függvényében kapott összetevőkre vonatkoznak, kikacsintva a konkurensekre és az eredményeikre. Javíts ki bátran, ha tévednék de egy terméktől kapott érték, minőség, teljesítmény stb szervesen kapcsolódik ahhoz, mit gondolok róla és adok e érte annyi pénzt amit a gyártója elvárna. Amennyiben pedig igen, akkor kihat a jövedelmezőségre az, hogy mit gondol egy potenciális vásárló egy termékről ugye? Akkor tehát a bevétel csökkenéshez is köze lenne? Netán a cikkhez is? Ajaj.

    23:
    Kicsit elmentünk IOS irányba ami a termék része, ezzel része a csomagnak amit megveszek, így mint a kínálat eleme hat arra, hogy megveszem e a terméket, ami hatással van a jövedelmezőségre, ergo helye van ebben a fórumban.

    25:
    Igyekeztem ios-ről visszahozni a témát a konkrét termékre.

    30:
    Csak zokon vették, hogy divatcikk is lenne az alma, és szóba került, hogy milyen sok embernek van az valamelyik járaton pesten, következtetve a magyar piaci részesedésre. Ez kevéssé köthető a termékhez ebben igazad van, bár gyenge szálakkal mégis, hisz aki azért akar ilyet, mert szerinte ettől valaki, ő is hat a jövedelmezőségre, talán jobban, mint mások.

    33-34:
    Kiderült, hogy nem egy járattal utazik minden fórumozó, érvek hangzottak el arra, hogy azért mégis van egy divatcikk réteg, és az is megállapításra került, hogy nincs 50% részesedése az almás telóknak a hazai piacon sem.

    35:
    Közös nevezőre kerültünk a divat részlegen.

    36:
    Visszatértünk az árakhoz, a link szerint az almások is látják a gondot. Vagy nem. Kiderül.

    43:
    Némi jogos magyarázat

    45:
    Tisztáztuk, nem keleten élek.

    53:
    Érdekes megállapítás

    55-56:
    Felhívás arra, hogy magyarként tágabb látómezővel vizsgálódjak, hisz egy picike ország nem befolyásolja a céget különösebben, pláne mert itt az alma drága az adók és egyebek miatt. (mintha a többi készülék adómentes lenne, vagy nem hatna azokra is a Ft árfolyam. Az alapár lehet a gond, amire a járulékok jönnek.)
    A belső tartalmi értékére nem érkezett reagálás így elengedtük a dolgot.
    Ár – belső tartalmi érték – jövedelmezőség, maradhat.

    68:
    Kiábrándult vásárló – kihat a jövedelmezőségre.

    93+96:
    További ár „vita”
    Linkeltem külhoni árat, majd listát is, ami picit magasabb is az itthoni legolcsóbbhoz képest. Árról való diskurzus alapján maradhat ez is.

    94:
    fricska, helyesbítéssel

    97:
    Valaki aki kiragadott egy részletet a teljes képből, amire véleménye szerint okosakat mondhat, és hivatkozhat értelmi képességekre úgy, hogy közben figyelmetlen, a saját értelmi képessége nincs a toppon, vagy csak apple fan. Utolsó bocsánatos bűn lenne.

    Viszont érdemi választ is adok:
    Egy ország az egy piac. Az ott történő pénzügyi folyamatok, mint az eladása a készüléknek is kihatnak egy cég jövedelmezőségére. Az, hogy mennyire, függ a piac méretétől, így nem tudjuk, hogy 0,00001% vagy éppen 3%. Hátha egyszer lesz róla valami kimutatás. Okosabbak leszünk. Viszont láthatod, nem csak hazánkról volt szó, külhoni árak is képbe kerültek. Ezen felül pedig, mint potenciális vevők beszélgettünk egy termékről, értékéről, minőségéről és mondott véleményt Apple használó és nem használó is. Avagy nekünk tilos lenne értékelni egy piaci terméket, amit itt is forgalmaznak, csak azért mert nem adunk 10%ot az Apple bevételeihez? Vásárlók vagyunk, lehetünk. A megvett termékkel pedig befolyásoljuk az Apple jövedelmezőségét.

    A házit pedig megint nem csináltad meg jól, talán a 22es hozzászólásban ahol amúgy a hazai ár is szerepelt írtam, hogy az xs max árára hivatkoztam és persze picit hibáztam, mert nem szögeztem le, hogy ha a Samsung 256gb árát teszem be elsőnek a sorba, akkor arra gondolok Apple esetén is. Feltételeztem ennyi értelmi vagy inkább következtetési képességet. Esetedben hiba volt  A vicces meglátásod a Ft és Áfa esetén is mókás, mert megint figyelmetlen vagy értelmetlen voltál, de megszoktam már. Szintén korábban, de ezt már neked kell kikeresni, volt szó arról, hogy ezek miatt magas az ára, amire épp annyit kérdeztem, hogy a modellek összevetésénél ez pontosan mit is számít? Hiszen a többi modell árát is terhelik ezek a járulékok. Az alapár persze döntő, hisz arra jönnek ezek a járulékok, de akkor, mint sok dolog, ez a kormány hibája és csak részben a kereskedőké. Valamint megint megemlítem, kitértünk a külhoni árakra is, amik most épp magasabbak, mint a honi legolcsóbb ár.

    Most csüccs és ragadj ki megint valamit amit megkritizálhatsz ;] :K

    [ Szerkesztve ]

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Giovan! #103 üzenetére

    Látod tudunk mi értelmesen is. Azért igyekeztem végig fenntartani, jobbára végig a személyeskedő hangnemet, mert a hozzászólásodból is ezt hallottam ki. A nem tudod értelmezni, olvasd végig stb rlszeknél, amit én bíz annak vettem, sőt igazából most is annak érzem, de engedjük ezt el.
    Béke velünk!

    Én valahol drukkolok azért, hogy az Apple telók visszataláljanak a helyes útra, nem csak árazás, hanem innováció tekintetében főleg. Régen várta az ember a bemutatókat, hogy lássuk, mi lesz a trend. Egy ideje pedig ez nincs így, talán 2020 ban. Sajnos egy chip ami azért kalsszisokkal nem jobb mint a 855ös, nem elég motiváló nekem sem és sokaknak. Akinek az, az úgy igy Antutu tesztek alapján veszi a telefonjait.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz joey04 #106 üzenetére

    Felhívták igen, de én pedig felhívtam felhívóim figyelmét, hogy linkeltem be külhoni árat is, sőt arra következtetéseket is vontunk már le, jelentettem meg egy akkori angol árat is, majd, egy angol "árukeresőt" is betettem, hogy ne csak a hivatalos ár legyen ott, hanem alternatíva is. Ennél többet nem tehetek, minthogy erre visszautalok. (De ahogy látom szintén hiába)

    A beteg knai piaci állapotoknál arra gondolsz hogy a vita ország-ország között (szerintem nem erre) vagy ara, hogy korrekt telókat adnak nyomott áron?
    Ez valóban kihat mindkettő említett cégre, de azért a piaci verseny ilyen. Ők is haszonnal értékestenek.

    [ Szerkesztve ]

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

Új hozzászólás Aktív témák