Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz joey04 #6 üzenetére

    Hát akkor te nem láttad elég jól a jövőt! :D
    Én a 2007-es keynotera valami véletlen folytán bukkantam. Asszem pont akkor akartam telefont venni és mondom vennék valami jobbat. De amikor megláttam akkor mondtam, hogy ez kell nekem. Nemsokkal utána meg is lett.
    És azt hiszem még a saját erről szóló cikkem kommentjei között is írtam, hogy figyeljétek meg ez lesz a jövő! Ezalatt a kezelőfelületet az érintőképernyőt és az appokat értettem.
    De ha nem is abban, egymásik iPhone-os topikban biztos, hogy már 2007 végén, 2008 elején leírtam, hogy 2 éven belül az összes telefon érintős lesz.
    És jé igazam lett. Mostmár alig lehet kapni nem érintős készülékeket.

    Szerk.: emlékszek rá akkoriban mindenki fikázta. De akárkinek megmutattam csak ájuldozott meg wowozott (nem a játék).
    Persze, sok hiányossága volt az első generációnak de igazából azoktól eltekintve viszont tökéletes volt. A ~ 170dpi-s 3,5 colos kijelzőjét akkoriban egyik telefon se tudta még megközelíteni se. Arról nem beszélve, hogy a konkurens jóval nagyobb tudású telefonokon olyan alapvető dolog, mint a képek megjelenítése, nagyítása időbe telt! Másodperceket kellett várni. iPhone-on akkor semmit. Rányomtam és azonnal dobta ki fullscreen-be a képeket a nagyítás is zökkenőmentes volt. Egy döccenés (és nem röccenés(!)) sem volt. Az meg, hogy "loading" teljesen ismeretlen volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz azopi74 #53 üzenetére

    "Én pedig a 2007-es keynote-ot tűkön ülve vártam, 2 éve szállingóztak már a pletykák az apple okostelefonról netszerte, "

    Olvastam én is róla, de igazából le***tam az Applet. Nemigazán érdekelt. Sem a név sem, hogy mit csinál. Persze tisztában voltam nagy vonalakban a múltjával de ez nem jelent semmit.

    Igazából az egész kérdéskört és vitát rosszul közelíted meg. Én az átlagember szemszögéből nézem és néztem a helyzetet. Igazából az LG prada előtt is voltak érintős telefonok. Lásd xy Nokia kommunikátor. Csak éppen stylussal de működött ujjal is. Vagy pl ott az összes PDA. Mindegyik működött újjal de értelemszerűen stylus volt a fő vezérlés.
    Ezekre is lehetett már különböző programot telepíteni.
    És igen, láttam én is pár ilyen WinCE-t futtató PDA-kat. Katasztrófa volt egy iPhone-hoz képest. Persze a cél is más volt azt tudom.
    Úgyhogy hiába mondod, hogy futottak appok "okostelefonokon" - amit mondjuk még nem lehetne okostelefonnak nevezni - az nem a konzumer piacra szánt készülék volt. Ahogy anno a Nokia kommuikátor sem az átlag vásárlót céloztam a maga ~ 100-120 ezer forintos árával (anno ez ugye majd 2 havi fizetés volt). Tehát a lényeg amit mondani akarok, hogy az átlagtelefonokat érdemes figyelembe venni, mert azt ismerte a köznép. Az volt elérhető a számára.

    Igazából ezt a tableteknél is fel lehetne hozni. Hogy tablet is létezett már tízenéve, mégse kellett senkinek. Mostmeg, hogy kihozta az Apple látod mindjárt mindenkinek ez kell. Tehát a köztudat számít. Márpedig 2006-7-ben a csúcs kb a Nokia N96(?)-os volt. Ami tudásban szintekkel az iPhone felett járt, de felhasználói élményben, használhatóságban viszont sehol nem volt hozzá képest! És ez a nagyon nagy különbség.
    Hiába voltak már érintős telefonok 2007-előtt is, addig a mezei vásárlók közel 99%-a nem használt olyat.

    "az iPhone előtt 6-7 évvel is futottak appok az okostelefonokon."

    Ez lehet így volt, de azért én kíváncsi lennék olyan 2001-2002-es típusú mobiltelefonra (nem PDA-ra) amelyikre külön telepíthető appok voltak. Mert 2001-ben még csak mezei 3310-esek voltak meg Ericcson T29-es meg hasonlók. Ezekre max szervizben vagy szervizes hozzáértéssel lehetett valamit rárakni, esetleg plusz játékot vagy hasonlót. Nem úgy volt, mint most, hogy nyomsz két gombot és már fent is van egy új naptár vagy táblázatkezelő a telefonon. Ez meg azért orbitális különbség a kettő között.

    szerk.: "Tetszik, nem tetszik, egyértelmű volt az irányvonal, a kijelzőgyártók már évek óta építették a gyártósorokat, készültek a kapacitív touch forradalomra... "

    Persze, ezért tartott a Nokiának bő ~ 1,5 évébe, mire az iPhone után kihozta az első saját érintőképernyős telefonját mi? És az is csak rezisztív volt.
    Biztos már évek óta készültek a kapacitív érintőképernyőre... biztosan... :D

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz azopi74 #60 üzenetére

    Mondd, te melyik fórumot olvasod?
    Leírtam, hogy nem PDA-ról beszélünk, hanem mobiltelefonról! PDA-kban banki terminálokban már évtizedek óta alkalmazták az érintőképernyőt. Nem nagy szám.

    Úgyhogy hajrá, mutass nekem egy olyan mobiltelefont(!!!!!!négy!!!) amelyikben akár kapacitív érintőkijelző volt ahogy az iPhone-ban 2007-ben! Na mutass ilyen 2001-ből, 2003-ból stb... De ha van akkor felőlem akár a 90-es évekből is mutathatsz.
    Ugyanis direkt kiemeltem, hogy nem PDA-ról beszélünk, hanem mobiltelefonról!

    Sőt, azt írtad az iPhone előtt 6-7 évvel is volt már okostelefon - amelyiken appokat lehetett telepíteni és futtatni. Akkor tessék. iPhone megjelenése 2007. Ebből ha kivonjuk azt a 6-7 évet, akkor azt kapjuk, hogy 2000-2001.
    Tessék, mutass nekem olyan mobiltelefont(!!!!négy!!!! nem PDA-t) amelyiken különféle alkalmazásokat lehetett telepíteni és futtatni és a telefon 2000-ben vagy 2001-ben dobták piacra! Hajrá!

    Ugyanis ha megfigyeled az előző beszélgetésünket meg amiket én írtam, direkt kiemeltem, hogy Telefonról van szó! Nem PDA, nem banki terminál. Mert ott ez már régen megvolt.
    Abba is kapacitív érintőkijelzőről! Plusz a körítés az appok és a jól optimalizált akadásmentes felhasználói felületről.
    Na tessék ilyen telefont mutassa iPhone előtt akár csak 3-4 évvel! Természetesen olyat ami piacra került. :) Csak hogy elkerüljük a félreértést mert itt még egyeseknek az sem egyértelmű....

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Misály #62 üzenetére

    Értem én mire gondolsz, meg el is olvastam róla egy tesztet de igazából nem látom, hogy erre milyen programokat lehet telepíteni. Azt látom, hogy kezeli az excel táblákat igaz szerkeszteni már nem lehet csak olvasni.
    Illetve kezeli a javát és hasonlókat... De most volt erre konkrét programtár? Amit letöltöttél mondjuk PC-re és onnan át a telefonra? Vagy ezt most hogy kell elképzelni?
    Tettél rá másik naptárprogramot a már meglévő mellé? Képszerkesztőt?
    Ezt a tesztet olvastam el róla, lehet csak ott nem említik érthetően.

    Egyébként azért ez igen messze van egy iPhone-tól felhasználói felületben / lehetőségekben és kezelhetőségben.
    Plusz még annyit, hogy igen iPhone 2G-re is lehetett programokat tenni! Csupán nem AppStore-ból töltötted le, hanem máshonnan.
    Volt egy kis progi, úgy hívták iBrickr. Na azzal lehetett progikat telepíteni már a 2G iPhone-ra is. Volt pár száz különböző. Nem hinném, hogy arra a 10 éves Ericssonra ennél több lett volna és / vagy könnyebben telepíthető lett volna. (mert igazából ez iPhone-on is annyiból állt, hogy rádugtad a telefont a PC-re, elindítottad az iBrickr-t kiválasztottad a progit és rányomtál, hogy telepít.

    Amiről Te beszélsz 2008-ban az már az AppStore volt. Ahol már több ezer / tízezer program jelent meg és közvetlenül netről le lehetett tölteni rá a programokat. Ehhez meg aztán végképp semmi köze sincs az általad említett régi telefonnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz joey04 #67 üzenetére

    Váó. Köszönöm a kiigazítást. :)
    Így már érthetőbb.

    Már csak azt nem értem, hogy akkor ez mért nem terjedt el a későbbiekben?

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz joey04 #72 üzenetére

    Na, hát nem semmi az biztos. Mindenesetre az sokat elmond, hogy az átlagember aligha találkozott ezekkel a készülékekkel.
    Engem iPhone esetében sem az appok nyűgöztek le. Főleg mivel mikor megvettem nem is tudtam, hogy lehet ilyet. Az összhatás győzött.
    Akkoriban a köztudatban egy telefon állt egy 3x4cm-es kijelzőből, alatta ~ 13-14 mini kis gombból és kész. A kijelzők pocsékak voltak. Az iPhone után vettem az asszonynak egy Samsung sgh akárhányast, nem a gagyi fajtából 60k-volt. De még annak a kijelzője se volt sehol az iPhone-hoz képest, még úgy sem, hogy annak harmad akkora volt a kijelzője.

    A menü nehézkes, sokszor átláthatatlan. Emlékszem 3210-esen 1-1 beállítást már szám alapján jegyeztünk meg, mert egyszerűbb volt mondjuk eljutni az ilyen olyan menübe ha beírtunk, hogy 3-9-9-2 egyből odaugrott. De amúgy katasztrófa volt.
    És persze lassúak is voltak ezek a telefonok. Emlékszem 2007 őszén nagybátyám akart vagizni az "új" telefonjával. Nem tudom mi volt a neve, de jellegzetes kézikamera formában kilehetett hajtani. És vagizott vele, hogy milyen komoly, meg milyen szép képeket csinál.
    Na igazából azon a kis kijelzőn semmit nem lehetett látni a képből. Ott volt azt kész, de hogy az most szép vagy ocsmány... Ráadásul mikor rányomott egy nézőképre hogy full screenben kitegye előjött egy loading felirat és számolt... Nagynehezen bejött a kép. Na mondom rázoomolok, hadd lássam milyenek a részletek.
    Akkor megint előjött a loading képernyő és ezt már nem bírtam tovább. Előkaptam neki az iPhone-t és megmutattam neki a képgalériát. A képek lapozását, a nagyítást. Mondanom se kell egy szót nem tudott szólni... :D

    @Misály:

    Ez is benne van. De szerintem itt pont nem csak a marketing volt a legfontosabb. Igazából az átlagember azt se tudta mi az az Apple. Jó oké, mindenki hallott már róla, meg az iPod kapcsán többen is ismerték de igazából telefonos téren sehol se volt.
    Az én környékemen még csak azt se tudták mi az a Apple... Se haverok se munkatársak se senki... Egyedül amikor a Művészetek házának igazgatója jött hozzám munka ügyben, na ő egyből kiszúrta és odavolt meg vissza hogy hadd próbálhassa ki... Igen ők mondjuk Apple gépeken dolgoznak.
    Szóval szerintem letett valamit az asztalra, összességében olyat amit azelőtt más nem. És azt olyan minőségben, olyan kezelhetőségben.
    Ezért sem számított az elején, hogy mennyire minimális is a valós tudása a konkurensekhez képest.

    @Gadgetfan_:

    Egyetértek abban, hogy kellett egy "tömeg" akik igénylik mindezt. Hiszen pl kommunikátort se láttam sok embernél, mégis volt akinek volt, sokat tudott. Mégsem terjed el az általa képviselt technológia. Mivel egy szűk csoport volt csak akik a tudását ki is tudták használni és meg is tudta fizetni.

  • Dany007

    veterán

    válasz Misály #74 üzenetére

    Én nem írtam sehol, hogy te ezt írtad volna. Szövegértés mínusz egyes. :)
    Csak megjegyeztem, hogy letettek valamit az asztalra... amivel arra utaltam, - kifejtettem -, hogy többet mint jól becsomagolt marketing.

  • Dany007

    veterán

    válasz Misály #76 üzenetére

    Nem szó szerint ezt írtad és nem részleteztem ki mindent. :)
    Mit kell ezen bonyolítani?
    Leírtad, hogy: "egy atlagparaszt szamara ertheto modon alkotjak meg a termekeiket.", "Ellenben nagyon jol becsomagoljak es eladhatova teszik..."
    Na szerintem ennél többet is csinálnak. Erre írtam az összes előzőt. Csak én marketingnek neveztem, illetve ezt az oldalt emeltem ki. :) Sorry ha nem volt érthető.

Új hozzászólás Aktív témák