Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz h.kalman #12 üzenetére

    csak ha pl. a posztban is emlegetett automatád van, nem tudsz mit csinálni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Kleroo

    veterán

    válasz h.kalman #6 üzenetére

    Király írás, élveztem nagyon, pedig magam is csináltam már hasonlót, meg elvileg rohadt unalmas semmi témakör. :D

    Azért megnézném hogy 100nál neked is 3-at fogyaszt-e. Nomeg a golf4 sok nomrát még nem ismer, és bizonsági extráit sem kell cipelnie, unfair mindig a 30éves 1.9tádé-t bedobni.

    Vagy nem? :P
    Van egy mk2 1.9 pd ocatviank, kombi. 27e km, utazó, imádott, szalonautó.
    205ös gumikon, eszeveszett jól fogyaszt. jártam vele 3hetet pesten. végig pesten belül. Igaz jópár sugárút, de a dugók....azok dugók. többnyire klíma nélkül meglett egy 1000km-es hatótáv ami döbbenet. Szóval nem látom a downsizing előnyét. VISZONT, ott már pislogtam 3at amikor a 100nál 3-at eszik részhez értem.
    Ugyanis az 5sebességes manuális mk2-nk kb 70fölött 2.7l-ről indulva egyre többet és többet fogyaszt. 90nél 3.5-3.6 és 100nál már inkább 4 és fölötte. Az pedig bezony már 25% különbség. És gondolom 130as utazónál már tényleg érdemi difi lenne. Szóval ez azért wow. persze ez inkább váltó, mint motor függő, de kit érdekel. a "csomag" ezt tudja.

    Szóval klafa.
    Igaz az én storymhoz hozzátenném, hogy gumik kicsit idősek, egy modern, alacsony gördőlési ellenállásúval sokat csökkenne ezis, hisz a 195ös télin kb 3-4 decivel kevesebbet kér.

    Egyébként ezt az üzemanyagkifogyást nem értem. persze nem bölcs dolog konstansan kiürülésig használni, de nehogy már azon kattogjunk, hogy mondjuk 1/4-es állásnál ujjuj baja lesz. Én minidg negyed tank környékén megyek, mert ha netán vmi sos szitu van, akkor nem akarom h "ójaja tankolni kéne" keveredjen bele. De "hardver ügyileg" ássa el magát az adott gyártó ha mondjuk 1 koppig kihasználás, kifogyástól bármi baja lenne. vagy ha mondjuk 2-3l környékén tankol csak rá. Amíg ezt nem írják le, hogy "kérem ne használja folyamatosan 1/4 tank alatt is", addig ez csak -igaz valós félelmeken, de- felesleges önszomorítás/szivatás.

    [ Szerkesztve ]

    Hodor. Hodor? Hodooor!

Új hozzászólás Aktív témák