Keresés

Hirdetés

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • Hauntii teszt

    gp Ki gondolta volna, hogy az élet és halál közti rés ennyire élvezetes lehet? Igaz, szín nem sok fért ebbe a birodalomba, de a Hauntii hangulatával, harcaival és apró fejtörőivel is képes elvarázsolni.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Moleskin

    tag

    válasz TomiLi #4221 üzenetére

    Ceaser!

    Nekem P5Q-m van igaz, de nálam két vezérlő van ami kezeli a raidet!
    Az egyik, az a silicon-os ha jól tudom, és a bisoban csak azt állítom be hogy drive Xpert legyen, de úgy valamiért nagyon lassú a rendszer, szóval fogtam a vinyókat, és nem a színes (narancs és fehér) -be dugtam hanem a síma pirosba ;) (az is színes :)
    Így beállítotam a biosban hogy a SATA-t raidbe kezelje és mikor előjött a Marvell-es raid screen gyors egy CTRL+I -t nyomtam.
    Beállítottam 128-ra és azóta stabilan 160-at visz a rendszer.

    Nem tudom te hogy csináltad de az asus honlapján a lapod leírásánál:
    6 xSATA 3 Gb/s ports NVIDIA MediaShield™ RAID Support RAID 0,1,0+1,5,JBOD span cross Serial ATA drives
    JMicron® JMB363 PATA and SATA controller

    Ezt írja, szóval neked is két vezérlőd van elvileg.
    Nem tudom világosan fogalmaztam-e!? :)
    A lényeg, hogy elvileg nem csak a Jmicron van, hanem egy másik is.
    Nézd meg mind 2 variácót.
    Lehet neked is van Valamilyen DriveXpert-es nyavajád amivel nem kell raidet állítanod csak engedélyezed biosban és úgy fog menni.
    Ha nincs ilyen lehetőség a lapodon, próbál win7-et, ott továbbfejlesztették az SSD RAID kezelést, hátha az megoldás a problémádra! De várd meg az ÁPR. 12-i RC kiadást ;)

    Remélem tudtam valamennyit segíteni.

Új hozzászólás Aktív témák