Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 5150

    aktív tag

    válasz felipe09 #3784 üzenetére

    Őszintén szólva még életemben nem kaptam ilyet. Első körben ránéznék, hogy a router a szolgáltató DNS-ét, vagy mást használ (pl. commodo, symantec stb) esetleg üriteném a DNS cache-t is. A másik amit lecsekkolnék, hogy a virus-spyware-adware-ransomware-akármiware kergető mennyire matat a QC-vel. Esetleg kikapcsolnám a windows tcp auto tuningját is kisérletképpen. Néha a steam cachelései is összeakadnak, olyankor is szokott beengedni-ledobálni egy csomó játéknál.

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

  • 5150

    aktív tag

    válasz felipe09 #3788 üzenetére

    //Első körben ránéznék, hogy a router a szolgáltató DNS-ét, vagy mást használ (pl. commodo, symantec stb)

    A szolgáltatód alapból biztosit DNS szervereket, a sajátjaikat. Viszont sokan ezt lecserélik gyorsabbra, biztonságosabbra, vagy olyanra ami szűri a reklámokat, felnőtt tartalmakat a gyerekek miatt stb. Általában nem okoznak gondot, de van hogy blokkolnak olyan csomagokat is, melyek ártalmatlanok. Ennek esetedben szerintem nem sok esélye, de ki tudhatja? Ha nem birizgáltad a routered, akkor alapból a szolgáltatód DNS szervereire csatlakozik.

    //esetleg üriteném a DNS cache-t is

    Az úgy néz ki, hogy parancssort nyitsz rendszergazda jogokkal és beirod: ipconfig /flushdns
    Akkortól van hatása, miután az alkalmazást, böngészőt, steamet (a steam kliens is egy módositott chrome) újrainditottad.

    //A másik amit lecsekkolnék, hogy a virus-spyware-adware-ransomware-akármiware kergető mennyire matat a QC-vel

    Az elcseszettebb virusirtók, mint avast, avg és társaik, valamint a "féreg" vadász programok "antispyware", "antimalware" és egyebek szűrik az internet forgalmat a háttérben, hogy nem pofátlankodik e be valamilyen kártékony kód. Az értelmesebb virusirtókban van már egy ideje "gaming mode", de tudnak csodákat művelni. Ennek se sok esélyt adnék esetedben, de fene tudja. Legjobb, ha beteszed a QDC-t mappástól a kivételek listájába a nododon belül és akkor nem piszkálja.

    //Esetleg kikapcsolnám a windows tcp auto tuningját is kisérletképpen

    A winfos saját optimalizációt hajt végre a bejövő-kimenő csomagokon úgy, hogy tömöritgeti őket. Ez alap esetben "normal" fokozaton van, de ki lehet kapcsolni teljesen.

    Ezzel tudod ellenőrizni: netsh interface tcp show global
    Ezzel tudod kikapcsolni: netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled
    Ezzel tudod visszakapcsolni eredeti állapotba: netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled

    Egyébként nem ajánlott. Azért irtam, hogy "kisérletképpen". Windows újrainditást igényel.

    //Néha a steam cachelései is összeakadnak, olyankor is szokott beengedni-ledobálni egy csomó játéknál.

    QC-vel nálam még nem csinálta, de QL-nél volt, hogy pontosan ugyanazt csinálta, mint a QC nálad, vagyis felengedett a szerverre, majd pár másodperc után ledobált. És ezt vég nélkül. Van, akiknél CS-vel vagy más játékokkal szopózott ugyanigy. Újratelepitettem a játékot, töröltem a cfg-ket, mindent de csak a cache ürités segitett, az viszont azonnal. A gond az, hogy nem tudni (valami szaki biztos képben van, én nem) melyik cache szemetelődött tele, ugyanis a steamnek van "pár" ezekből.

    Én leginkább erre tippelnék. Elvileg a steam kliensnek van rá opciója a menüjében, ahol a download cachet üriteni lehet

    Néhányan azt javasolják, hogy a QC saját beállitásait töröljük minden QC update után, mert hogy összeakad az új a régivel. Ezt csak akkor tudnám ajánlani, ha előtte elmentetted a beállitásaidat, tudod mi az egér érzékenységed, fegyverek gombjai stb. mert ezek ilyen törlésekkor mind elvesznek.

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

  • 5150

    aktív tag

    válasz felipe09 #3795 üzenetére

    Ha jól számolom 192kbit/s fölfelé, annak szerintem elégnek kellene lennie hozzá. Lehet szoftveres gond. Mennyire öreg windowsod van?

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

  • tro777

    újonc

    válasz felipe09 #3784 üzenetére

    Nálam is hasonló probléma volt és nem volt egyszerű kinyomozni az okot.

    Röviden: Nézd meg, hogy a külső IP címed nem-e változtatja folyamatosan az internetszolgáltatód. A net tele van ezekkel a "what's my IP address" oldalakkal, nézd meg mit ír mi az IP címed, majd nézd meg megint 5-10 perc múlva (érdemes inkognitóban vagy másik böngészőből nézni másodjára, mert vannak olyan oldalak amik cache-elnek). Ha más IP címet ír mint korábban, akkor ez lesz a probléma forrása. A megoldás nálam az volt, hogy írtam egy e-mailt az internetszolgáltatómnak a problémával és térítésmentesen hozzámrendeltek egy fix IP címet - megoldotta a problémát, azóta nem láttam ezt a hibaüzenetet. Persze kérdés, hogy a te internetszolgáltatód hogy áll ehhez kéréshez. Egy másik, bár rosszabb megoldás a VPN használata (ami ugye extra delay-t fog hozzáadni a játékhoz).

    Hosszabban: Bizonyos internetszolgáltatok ún. Port Address Translation (PAT) technikát használnak, hogy effektíven gazdálkodjanak a IP tartományukkal; ez alapesetben nem is lenne gond, de az én szolgáltatóm esetemben kb. 2 percenként más külső IP-t rendelt hozzám, amit a Bethesda szerverek nem szeretnek - azt "látják", hogy ugyanazzal az accounttal rövid időn belül/egyidőben két IP-vel kapcsolódsz hozzájuk. Ezt gondolom valami visszaélésként értelmezik, és bontják a kapcsolatot ezzel a nem túl intuitív hibaüzenettel.

  • 5150

    aktív tag

    válasz felipe09 #3801 üzenetére

    Az ip cimedet a szolgáltatód osztja és ők adnak fix ip cimet plusz pénzért (általában cégek igénylik) "Normál" felhasználóknál a szolgáltatók gyakran változtatják az ip cimet, de pl. nálam napok telnek el, mire ez megtörténik. De ha a te szolgáltatód tényleg akkora gyökér, hogy 2 percenként változtatgatja, ahogy 777 irta, az ritka nagy kibaszás a kliensekkel. Ha van lehetőséged (megkerülve a routert) csak kábellel kipróbálni a QC-t, szerintem tedd meg. A routerek is tudnak érdekes dolgokat alkotni... Főleg ha hetek, hónapok óta nem lettek újrainditva sem.

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz felipe09 #3807 üzenetére

    Zssír, kösz az infot! Beírjuk avtapasztalati listába. Amúgy melyik szolgáltató?

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

  • 5150

    aktív tag

    válasz felipe09 #3807 üzenetére

    Na ez király :)

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

Új hozzászólás Aktív témák