Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz frango13 #3517 üzenetére

    Pontosan. Ezt mondom én is. Hogy megfelelő tréninggel szinte mindenki (a "szinte" szó azt sugallja, hogy NEM mindenki, csak a legtöbben) eljuthat egy egész korrekt szintre, mert a legtöbb dolog, amit leírtál, valóban fejleszthető. Egészen addig, amíg el nem érjük az adott indivídum születéskor kódolt határait. Mert az emberek nem csak társadalmi státusz, de fizikai, illetve szellemi (és érzelmi) kapacitás tekintetében sem egyenlőként jönnek a világra - maximum a mesékben.

    "Ez az élsportolók legnagyobb ismérve, hogy elfogadják, hogy megrekednek egy szinten, mert ennyire képesek. Még véletlenül sem törekednek állandóan jobbnak lenni."

    Az élsportolók egyáltalán nem Average Joek, és irgalmatlan mennyiségű (és minőségű!) munka van abban, amit csinálnak. Egy igen-igen apró töredéket jelentenek az adott sport űzőinek halmazában.

    De amúgy nem értem ezt a mondatot. Nekem szól? (Én keresnék kifogásokat? Csak mert nagyon nem. A Kvéjkhez szükséges, "gyárilag kódolt" dolgokkal kapcsolatban nincs problémám. Romokban lévő izületekkel van olyan combat skill, amilyen. ;] Így a fél éves pihi után lehet, megint kéne rendszeresebben játszogatni, csak idő (és ebből kifolyólag) kedv már kevesebb van. Bár lehet, hogy hamarosan a QL megint reneszánszát fogja élni, szóval.. :)))

    "Itt csak azt a kérdést kell feltenni, hogy mit csináltak rosszul? Mert akkor valamit rosszul csináltak."

    Mit csináltak rosszul?

    Nyilván a tréninggel sem volt minden rendben, de szimplán fakezűek és az agyuk sem képes átállni a szükséges metára. Vagy lehet, hogy tudják, mit kéne tenni (a sokezer, játék előtt eltöltött óra során csak ragadt rájuk némi tapasztalat), csak erre motorikusan képtelenek menet közben - ilyennel is találkoztam már. Ezek fizikai (és/vagy szellemi) korlátok. Ismerek én is olyat (személyesen), aki gyakorolhat AKÁRMENNYIT, soha nem fog egy (nem túl magas) szintnél tovább jutni.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák