Keresés

Hirdetés

  • Ghost of Tsushima technikai teszt

    gp A Ghost of Tsushima a Sony eddigi legnépszerűbb PC-s átirata, mely megelőzte még a God of Wart és a Spider-Mant is. De vajon maga a port is hozza az ehhez illő technikai minőséget?

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vastika

    tag

    Sziasztok!

    Kellene nekem egy két lemezes NAS a mostani 1 lemezes helyett, és QNAP-ra tervezem a váltást. Konkrétan egy TS-231P2 vasat néztem ki, mert olcsó, a proci sem gyenge benne, bővíthető a memóriája, stb. stb.

    Ami a fő kérdés: tudok rá valahogy LMS-t telepíteni???

    A csomagok között már nem találom, és úgy 2 éve pont azért cseréltem le a TS-112P NAS-t egy Synology-ra, mert megszűnt az LMS (...közben a Synology is eltűntette a támogatott csomagok közül) Le lehet tölteni innen-onnan a csomagot még mindig (QNAP-ra és Synology-ra is) , de volt, hogy működött, aztán meg nem, mert ha frissül olyan csomag, amitől függ, akkor fejre áll, és lehet leszedni, meg downgrade-elni az érintett csomago(ka)t, aztán vissza az LMS-t. Na, ezt már egy kicsit kezdem unni.

    De a TS-231P2-re van Docker!
    Egy virtuális gépre meg elvileg mehet arm-os Debian.
    Arra meg elvileg tudok arm-os deb csomagból LMS-t telepíteni :-)

    Ez volt az elmélet, amit kipróbálni csak a vásárlás után tudok sajnos...
    A vásárlásról döntenem meg mégis ez alapján kellene ;-)

    Van valakinek ilyen irányú tapasztalata?

    Most már valami olyan NAS-ra váltanék, amiben talán van némi szoftveres "játék" lehetőség, hogy ne legyek 100%-ban a gyártó szeszélyeinek kitéve. Tudom, x86 irányba kellene menni lassan: de igazából azok a funkciók, amiket nem tud alapból bármelyik NAS, nem olyan piszok fontosak, mert ha minden kötél szakad, inkább váltok valami más zenelejátszó rendszerre a Logitech-ről (a lejátszóim már nem Logitech-ek, csak úgy csinálnak ;-)
    Csak ezért nem fogok piszok drága NAS-t venni ;-)
    Viszont még mindig a Logitech a legszimpatikusabb, amíg lehet, ragaszkodnék hozzá...

    Előre is köszönöm a segítséget, üdv: Vasti

    [ Szerkesztve ]

  • Vastika

    tag

    válasz Gabi92067 #7246 üzenetére

    Nem tudom, milyen neted van, mit "bír"?
    De 300 párhuzamosan futó torrent, torrnetenként ki tudja hány szál, az piszok sok forgalom! Mármint nem sávszélességre, hanem adatcsomagra.
    Azt kellene megnézni valahogyan, hogy a sávszélességed ki van-e töltve? Ha ki, akkor - ennyi ;-)

  • Vastika

    tag

    Sziasztok!

    Tervezem a NAS-om cseréjét, két kiszemelt kütyüm van:
    1., TS-230, RTD1296 procival, 2GB nem bővíthető memóriával
    2., TS-231P2, AL314 procival, 8GB-ig bővíthető memóriával

    Keresek a qnaplcub-on csomagokat, amik kellenének majd rá (Transmission, Twonky, LMS) , de egyszerűen nem jövök rá, hogy melyik vashoz architektúrára valót kellene letöltenem?! ;-) Nem találok erről leírást sajnos... Hol tudok utánanézni?

    Két kérdésem van még, hogy tudjak dönteni:

    - Ha megtalálom az adott architektúrára a csomagot, amire szükségem van, az biztosan fel tudom telepíteni, és működni is fog, vagy lehet, hogy folyamatosan szívni fogok a függőségekkel?

    - Ha nem tudok majd ezt-azt mégsem csomagból telepíteni, akkor meg kell oldanom egy vagy több kis virtuális gépen, vagy talán Docker segítségével, ezt még nem tudom. Mindkét NAS-ra van Container Station, de itt jön a nagy kérdés: a 64 bites arm proci 2GB memóriával, vagy a 32 bites arm az akár 8GB-al?

    (A 2GB szerintem egyébként elég lenne nekem még a virtuális gépekkel együtt is, mert a NAs rendszerének meg az alap szolgáltatásoknak 512MB körül már elég, egy virtuális gépen egy Transmission meg biztosan elfut akár 256MB memóriában is...)

    Tudom, a legjobb egy Intel procis NAS lenne: de azok meg vagy nagyon régiek, vagy nagyon drágák, hobbira annyit nem akarok költeni ;-)

    Szóval mit ajánlatok, a kettő közül melyiket?
    Vagy valami mást, ami használtan olcsó, és van rá Container Station?

    Üdv: Vasti

  • Vastika

    tag

    válasz gahor72 #7252 üzenetére

    Hát igen... Egy kicsit reálisabban ;-) belegondolva a 2GB elég karcsú lenne.

    A TS-231P2-t meg úgy néz ki, hogy eladták, majd 1-2 hét múlva derül ki (nyaral a fickó, és amíg gondolkodtam, többen is bejelentkeztek rá)

    Mindegy, nem sürgős: egyelőre elketyeg a kis Synology, de a jövőre gondolva keresek valamit helyette.

    És arról hol találok valami leírást, hogy a qnapclub-on melyik NAS-hoz melyik fajta csomagot kell letöltenem? Mert OK, az inteles egyértelmű, de ott van még 3-4 másfajta lehetőség, és hogy melyik NAS-ban lévő procihoz melyik passzol, az nekem kínai... Igaz, nem a procihoz valót nem enged feltelepíteni, de jó lenne előre tudni, mert ha (használt) NAS-t keresek, akkor szempont, hogy bizonyos csomagokból van-e hozzá való? És mivel még nem vettem meg, nem tudom kipróbálni ;-)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák