Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aleister

    veterán

    válasz emvy #9033 üzenetére

    :R

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

  • aleister

    veterán

    válasz emvy #9033 üzenetére

    Végül MariaDB 10 került fel. Mivel alapvetően integrált már félig a QTS-be, úgy gondoltam ez lesz a jobb megoldás.
    Maga a csomag telepítés rendben és gyorsan le is zajlott. Ezt követte a phpMyAdmin, amiről ugyanezt tudom elmondani.
    Aztán megpróbáltam csatlakozni az adatbázishoz. :)
    ...ami már nem sikerült. Némi guglizás után kiderült, hogy át kell írni a config fájlt. Ez kb fél perc lett volna, viszont a saját admin jogú felhasználómmal telepítettem a csomagfájlokat, valamiért a tulajdonos az eredeti admin nevű fiók lett, ami alapból le van tiltva a NAS-on. Ezt követően hiába állítottam át a fájl jogosultságait, egyszerűen nem tudtam az administrators csoport tagjaként szerkeszteni. A végén már mindenkinek megadtam minden jogot rá, ám a Text Editor ...pontosabban a QTS továbbra is megtagadta a hozzáférést.
    Így aztán újraaktiváltam az admin fiókot, abban megcsináltam a módosításokat, visszaléptem a saját fiókba,, és deaktiváltam az admin usert.

    Így most működik szépen, de erre szoktam azt mondani, hogy hátulról mellbe. :)
    Az Apacha-ra szintén volt a QTS-nek hála égnek megoldása (webkiszolgáló/virtuális állomások), ahová pillanatok alatt felvettem a domaineket. Már frissültek is a domain regisztrátornál a DNS beállításai, így ha hazaértem melóból, akkor tesztelem is.

    Holnap megküzdök a levelezéssel is. :)

    Remélem egyszer valakinek ez hasznos lesz! :)

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Új hozzászólás Aktív témák