Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    Egy kis info egy mondhatni elég jó akcióról: auchan-ban megint van full hd 94 cm-es thomson tv, (kivonul a márka euból, de szerviz meg kell h maradjon), az ára: 150 000. Lenne ps3-am és mellette 150 rugóm én lecsapnék rá, gondoltam beírom, nekem jó akciónak tűnik.

  • Peat;)

    veterán

    válasz bwoay #2530 üzenetére

    Groteszk helyzet lenne :) azért nyögtem csak ide be, mert most hogy nyert a blu formátum én a filmnézéshez gondoltam hogy jobb egy full hd tv, játékoknál tekintve a full hd felbontáshoz túl szerény a ps3 teljesítménye ;] ;)

  • Peat;)

    veterán

    válasz szasanyi #2534 üzenetére

    Találó az avatar képed, ott van két smiley is te véreskomolyördögpsfan :P amúgy meg arányokat tekintve lesújtó az x360 és ps3-nál a full hd támogatás, ehhez nem kell konzoltulajnak lenni hogy tudjam, a már van kategória elég vicces egy mennyi idejes is piacon lévő konzoltól :D csak szerintem nem is kell még ebben a generációban a full hd, inkább szebb textúrák, de azé szép hogy bejövök tippet adni tv-re erre ezt kapom :( :)

  • Peat;)

    veterán

    válasz he7edik. #5118 üzenetére

    "a "c" kategróriás jrpg-ket nyugottan tartsa meg az M$ a GoW2 meg a Fable2 értelmes exclusiv cím nem jött ki az agyon hypeolt Too Human, Ninja Garden is bukó volt"

    Szerintem kb ez a lényeg, játékkínálat. Kinek ez kinek az jön be, (két friss címet említesz, de már kijött pár exkluzív ami x-eseknek megfelel..forza2 mikori már (2006 asszem :Y ), mégis nehéz jobb játékot említeni ebben a kategóriában, ps3-on még csak egy bemutató változatú játék veszi fel vele a versenyt, slussz) Aki most akar játszani az többet talál boxon exkluzívot, a multicímek meg kb ugyanúgy futnak. Ps3-nál viszont ott van a jövő pl a gow cím meg hasonlók, bár egyre több ős sony cím vándorol át x-re is, de ez pl sosem fog szerintem. Mondhatni a ps3 mellett a jövő áll, ha végre nem cseszik el a dolgokat.

  • Peat;)

    veterán

    válasz Gebriel #5717 üzenetére

    Szia,

    én is láttam újságban az akciót, gondoltam beírom ide de már megelőztél, ráadásul listád is van, x360-as listát nem tudnád megszerezni és beírni az x360 topikba? :)

  • Peat;)

    veterán

    válasz DM-Fan #7357 üzenetére

    Ez a hozzászólás no comment, mehetne tankönyvekbe hogyan lehet egyre hülyébbnek nézni a fogyasztót a kapitalizmus és a termékéletciklus tudatos rövidítésének világában. Legyen az ps3, x360, hajszárító, vibrátor, lcd tv plazma tv akármi, baszottul nem korrekt ha 1 év után bedöglik ha minimális ráfordítás kell ahhoz hogy 5 évig működjenek. Ez nem wc papír hogy elfogy a tekercsről a papír ember, hanem tartós elektronikai fogyasztási cikk, csak a gyártók kibaszva velünk rövidítik az élettartamot, hogy lendületben maradjon a kereslet. Pont az ilyen elvakult fanboy(máskor meg fanbox) egyedek miatt tartunk ott ahol: x360-ok sorba halnak be de ott a garancia csak az plusz ügyintézés, ps3-okból pedig jó pár darab meghal a brutál költségeket a vevőre terhelve, ez több mint felelőtlen piaci magatartás. Mindegyik felháborító és megérdemli a két cég azt a kibaszott nagy pofont amit a Wii-től kaptak. Na mindegy, lehet ezt kimoderálják, de ez a hozzászólás megfektetett, annyit elért hogy kajánul mosolygok hogy mind a két gyár "next gen, with short life" konzolja több pénzt vitt mint hozott és max nullára jönnek ki jobb esetben.

  • Peat;)

    veterán

    válasz DM-Fan #7426 üzenetére

    Az a 150e azonban egyre inkább egy fals adat, ha már közgazdaságtan, avagy a szegény réteg egyre szélesebb, míg a középosztály egyre keskenyebb dolog megvan gondolom. Eléggé ékes példája ennek az országunk sajna. Az hogy a gazdag réteg meg egyre több jövedelmet birtokol...engem nem hat meg ahogy téged és mást sem szerintem, mert pontosan tudjuk ki az szja adófizető: te meg én és társaink (én szintén teljes legális ösvényen), az egyre fogyó középosztály. Szóval a valóság kicsit más, meg a 150 rugó mellett megjelent ám 140 körüli is nemrég..kb ezek ennyit is érnek. A feketemeló valóban nagyon súlyos, de mértékét pont e miatt ismét túlozzák...mindenkiben ott van hogy igen ilyen a magyar, ezt pedig kihasználják a megfelelő.. szervek. A szegény területű vidékiek meg nem szélsőséges példák, hanem a lakosság meghatározó része! Azért nem mindegy.

    Az élettartamhoz meg annyit, hogy a tv-nél főleg plazmánál hatalmas számokkal dobálóznak, mint élettartam. Így kifejezetten rossz példa. A konzolnál utána nem nézek hogy meg-e adják, de nem hinném hogy valós 10-12 órát ment naponta az a gép. E mellett ha egy notebookra alapból 1-3 éveket adogatnak, amit hordozok, ugyanúgy csúcstechnológia lehet és sokkal többet megy akkor egy nyüves célhardwarekből, nem a legeslegújabb technológiás konzol is bírjon kb 3 évet. (ps3 késett, de sokat, és vga sem volt már új meg a cell is már kiforrottabb volt mikor kijött, x360 megjelenésekor viszonylag új volt, de egyik konzolnál sem a cpu/vga hal meg általában, hanem pl alaplap, na nekem ne meséld be hogy pár minőségibb nyák meg kondi mittomén mi megduplázza az árat...remek példa az egykori púposodó abit alaplapok és pl. akkori asus lapok közötti különbség)

    Az meg hogy jövedelemhez kötöd az elvárható élettartamot..nézd meg a vezető autógyárakat, miért kedveltek...megbízhatóság mond valamit? Corolla mint kifejezetten alsóbb rétegnek szánt modell? :)

    Nvidia beégése notebook piacon(sorozatos gpu behalások)? Ati előretörése?

    Felesleges vitatkozni szerintem, mindketten máshogy látjuk. Én azt látom hogy rengeteg dolog időtartama csökken lefele, avagy egy ősrégi játékkonzol még mindig megy, egy ősrégi mosógép még mindig megy, vagy hűtő, mikrosütő. Maiak? Na ugye. Pedig a régiek anno szintúgy csúcscuccok voltak, tetszik vagy sem. Manapság meg egy elavultabb technológiás cucc is meghal elég hamar, pl egy egyszerű mosógép mint tipikus példa, kérdezz megy egy két szerelőt.

  • Peat;)

    veterán

    válasz DM-Fan #7432 üzenetére

    Nagyon a végletét emelted ki a dolgoknak végig a vita során, azért nem egy hajdú mosógépre gondoltam :) , te a tankönyves tömeggyártást írtad le, de az régebben végbe ment mint 2003, kb azóta látok magam körül komoly problémákat. Úgy a 90-es évek elején/közepén gyártott mosógépek korában is már komoly példányszámot gyártottak le. A mai sorozatgyártásnak pont hogy minőségibbnek kellene lennie, amikor az emberi tényezőt (és így hibaarányt) leszorították és rendszerek százait dolgozták ki. A fejlődő országok alacsonyabb képzettsége manapság kifejezetten hibás következtetés. A minőségbiztosítási rendszerek korában amikor Kína már a legnagyobb márkáknak készíti akár a prémium besorolású dolgait...konkrétan a nem éppen olcsó sony mp3-am is kínai, de olyan a minősége fizikailag amivel rég találkoztam (a815 asszem a neve). Az anyagokban egyetértek, ami tök tudatos dolog a gyártó részéről. Verseny van, "muszáj" csak aztán ha a noname fele annyiba kerülő is addig bírja akkor elgondolkodik az ember, hogy a márkanevet miért is fizettetik meg ha semmi előnyt nem hoz?
    Az erős verseny költségeit részben a fogyasztó állja, ez tény. Az hogy ezt ki mennyire viseli el azon vitatkozunk. Én nem viselem el, hogy 1 évre csökken ez az élettartam dolog, ezzel generálva nagyobb keresletet és piaci teret a gyártók számára. A 3 év nálam az elvárható (egyáltalán nem elrugaszkodott szerintem), te szerencsés vagy mert kevesebbet bosszankodsz. Én úgy látom, hogy ha egy sikeres gyártó elkezdi a rövidebb életű cucc gyártását a többi már boldogan követi. Sokszor árcsökkenés teljes mellőzése nélkül, csak a mai bürokratikus pénzpazarló belső cégfelépítést valamiből finanszírozni kell (ide is jöhet a sony). Itt be is fejeztem, szerintem mindkettőnk írásaiban vannak részigazságok.

  • Peat;)

    veterán

    válasz DM-Fan #7438 üzenetére

    Nem, szimplán csak benézek ebbe a topikba néha, hogy beleolvassak miképpen alakulnak a dolgok sony házatája körül (egyik konzol sem nyűgözött le engem ebben a generációban, de játszani szeretek, pc meg kizárva). Nekem x360 van és épp a futár vitte el ;] (nem kell rohangálni, ők hozzák és viszik egyébként, de valóban a két hét az két hét), így időm is volt ide betérni és elkeseredetten tapasztaltam, hogy ps3-nál is vannak panaszok a gari lejárta után. A versenytársakhoz mérve gyenge szereplés miatt úgy gondolom a ps4 jóval jobb konstrukció lesz, főleg ha kijavítják a kevés ram és kis vga dolgot, de inkább már nem jósolok semmit...következő generáció még úgy is odébb van, de igazság szerint egyik gyártóból sem nézem ki hogy nagyot durrant, de remélem most nem az lesz hogy kijön az új xbox majd kijön a ps4 rá egy évre úgy hogy szinte ugyanazt produkálja a kettő játékokban. Valljuk be, alig van különbség, egyik fehér másik fekete, bár nem, már mindkettőből van más színű is..hmm..természetesen kizárólag játékokról beszélek, ennyi multi cím szerintem soha nem volt még.
    A gyártáshoz még annyit, hogy anno olvastam, hogy egy gyárban készülhet az x360 és ps3, lehet annak a hatása ért el pár ps tulajt :D, vagy :( ki hogy fogja fel..

  • Peat;)

    veterán

    válasz DM-Fan #7451 üzenetére

    Persze ez tény, nem is akartam ennek ellenkezőjét sugallani, csak valóban meglepett, hogy két embernek előjött a hiba itt és erre jött a reakcióm. Ahogy bwoay modi bácsi mondja a következő generáció lehet még közelebb lesz egymáshoz :/, akkor remélem árban is közel lesznek egymáshoz és az egyik totál hangtalan lesz..na azt veszem. (x360 dvd-je brutál hangos)

  • Peat;)

    veterán

    válasz szasanyi #8441 üzenetére

    Call of Juarez: Bound in Blood fps-nek. A tps nemtom mi, ha hátát látod emberkének akkor star wars force unleashed pl. ezek multi címek ha jól tudom.

  • Peat;)

    veterán

    válasz Djuree #13114 üzenetére

    A konzolgyártók az idióták hogy hagyják. Mivel mindig vannak akik túl komolyan veszik a játékot is így természetes hogy keresik a "csalást" (én annak tartom). Én betiltanám az összes ilyen hülyeséget...következő generációra kíváncsi vagyok mennyire lesz még közelebb a pc-hez a konzol(már előre látom a melyiken megy egyszerre három torrent program kérdéseket). Nem jó ez így. Médialejátszónak még oké, de ennyi és nem több.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    A 3d-hez miért kell új megjelenítő? Mi történik, ha egy hagyományos lcd tv-re lesz kivezetve ez a fajta 3d? Meg miért terheli jobban a konzolt? Bennem már kicsit keverednek a dolgok, pl. a Batman-nek is van 3d-s verziója és adnak hozzá szemüveget is, szerintem az tök sima lcd tv-n is 3d-s lesz úgy és nem kell extra tv hozzá :F Bocs ha hülyeségeket írkálok.

    A fentiekhez meg annyit, hogy sajnos sony és microsoftnak az elmúlt 1 évben indult be ez az ágazat úgy, hogy már nyereséget termelnek. Rengeteg játék jön mostanában. Az előző évek veszteségeit vissza kell hozni és profitot kell elérni. Karöltve, akár a cégvezetők pár sör mellett megdumálva fixálják le: elhúzzák az élettartamot. Biztos vagyok benne, hogy jó ideig nem jönnek az új konzolok, szépen kartell megy a háttérben.
    Igazából a ps3 és x360 szinte ikertesók. Külön-külön lehet teljesen bukott volna mindkettő és már támogatás sem lenne, viszont így csak első évek mentek mínuszba. Együtt alkottak akkora vonzást a játékfejlesztői támogatásra hogy túléljék a dolgot, nem véletlen a rengeteg multicím. Nem így tervezték, de ha nem ennyire egyforma a teljesítményük játék szempontjából...nem lenne ennyi játék, ennyi vásárló, ekkora piac. Most azért jól el vagyunk látva, olyan egy év múlva lesz kínos a jelenlegi teljesítmény szerintem. Egy x-es vélemény ;]

  • Peat;)

    veterán

    válasz DM-Fan #16954 üzenetére

    De jön Maffia2 ami túltesz rajta minden tekintetben. Üröm az örömben hogy mindkét konzolon szar. :) (x360 demo alapján nálunk sem rózsás a helyzet, nálunk határeset, én mivel érzékeny vagyok rá látom amikor pl. csak 24 fps-el megy)

    Benéztem ide hozzátok, látom itt is kicsit elment a kedv mostanában, ti is nehezen nyelitek le hogy a pc elhúz a konzoltól. Most még látványban ez nem is látszódik igazán, csak a sebességben. Én pont a maffia2 alapján pörögtem be, én nem bánnám ha csúnyább lenne, 4-5 éves gépekről van szó basszus, de akkor menjen fix 40 fps-el mondjuk. Ennyi. De akkor titeket is csak szívatnak a kedves fejlesztők. A mozgásérzékelés marhasággal meg kitolják az életkorukat a konzoloknak, jönne pár komolyabb cím pc-re én asszem visszaváltanék. 100k-ból össze lehet hozni olyat amin minden elmegy, joy van hozzá, tv-re kikötni nem gond, játékok olcsóbbak...lennének, csak hiányzik az a pár cím/év ami konzolon viszont megvan. De pl. mass effect2 magyar felirattal...2 rongy. Basszus. Nálunk most mennyi, illetve nálatok mennyi lesz? :(((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák