Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Guitar14

    senior tag

    válasz Varzomerster #80232 üzenetére

    Inkább erre meg a 360-ra volt jellemző ez leginkább. Elég magas hőfokon működtek és a Videóchipekkel jellemzően bajo voltak. PS3 és a 360 chipjei is úgy tudom egy helyről jöttek. Sokszor a chip maga volt hibás (+részben az alulméretezett hűtés)
    Xbox 360 esetében az alaplap volt vékony és hajlékony emiatt ment szét a bga sokszor.
    PS3 esetében jó vastag és masszív az alaplap de ott meg a NEC/Tokin-ok szállnak el, de azok amúgy is elszállnak idővel csak a hőhatás rövidíti az életüket.
    Erről itt kaptam már videót ami nagyon jól és részletesen elmondja mi megy szét és miért.
    Rendszeres pasztázás és takarítás (+melegen nem mozgatás) nagyot dob az életükön de így se örökösek, főleg a PS3 CECHG verzió mert ott ki van spórolva nagyon a hűtés.
    Meg csodálkozunk, hogy szétmennek: eddig 2 FAT PS3-at pasztáztam újra és 1 Xbox 360 FAT-et, mindhárom már ~15 éves konzol és egyik se volt soha pasztázva / takarítva (képek: [kép] [kép] [kép] [kép] ). Úgy esélytelen, hogy hosszúéletűek legyenek.
    De vannak olyan módosítások amikkel nagyon meg lehet dobni az élettartamukat, erről kreten67 nagyon jó dolgokat és trükköket írt csak sokat kihívás megcsinálni, egy visszafelé kompatibilis PS3-nál még megéri a rászánt időt.

    Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

Új hozzászólás Aktív témák