Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelzsoca

    félisten

    válasz szasanyi #14291 üzenetére

    - másrészt amíg olyan áron lehetne hozzájutni egy BD-re kiírt warez játékhoz mint amennyibe nálunk kerül, nem is igazán érné meg (kivéve talán a legújabb, 10k vagy a fölötti árak mellett)

    Akkor az ember inkább megveszi a promos játékot :)

    [ Szerkesztve ]

    https://vertigostore.eu

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #14291 üzenetére

    Egyetértek. Szerintem az egész egy nagy humbuk, mondhatnám, hogy majd hiszem, ha látom. De ha így is lesz, akkor is teljesen hidegen hagy a dolog.

    Ma kéz alól megvettem a Killzone 2-t kőkemény 4 eFt-ért. Namost ennél olcsóbban akkor sem jön ki vele senki, ha chip-pelt gépe lesz: letölti, megveszi a nyers Blu-Ray lemezt, amiből egy jobbféle minimum 3 eFt, és akkor még ki is kell írnia, amihez az író szintén nem két fillér. Mindezért cserébe mit kap: lesz egy "gyönyörű" Verbatim feliratú lemeze egy műanyag CD-tokban, rajta a játék, amivel netre sem mehet föl. Ráadásul ha nem maga végzi a folyamatot, akkor a warez-oló még a saját hasznát is ráteszi és ugyanott van, mintha használtban megveszi fél évvel - évvel a megjelenés után, mint most én a Killzone 2-t. Aki meg nem bír várni, az végigtolja az előző játékot, eladja és minimális pénzrádobással (vagy még azzal sem) megveszi az új aktuálist.

    Ezen felül szerintem onnantól kezdve, hogy chip-pelteti a gépét az illető a Store-ról is lemondhat, mivel gyanítom az összes későbbi firmware-rel nem fognak megmukkani sem a chip-elt gépek, ami viszont esetleg azt is jelentheti, hogy a későbbi játékok el sem indulnak majd a chip-pelt gépeken, mivel van egy pár játék, ami bizonyos firmware verzió alatt el sem indul. Arról sem lennék meggyőződve, hogy a Sony nem gyűjtene infót neten keresztül a chip-pelt gépekről - nem lenne nagy kunszt egy diagnosztizáló scrip-et írni a Sony-s srácoknak, amivel kiszűrik, hogy ki log-ol be módosított hardverrel.

    Arról nem beszélve, hogy én sem engedném, hogy valami kiafaszagyerekhaénnem típusú kókler belenyúljon a gépembe és nekimenjen a panelnak a pákájával, hogy kitudja mit forrasszon bele. ...és ha elcseszi, akkor mit csinál a user? Leveri rajta a gép árát? Merthogy a Sony-hoz hiába megy, hiszen a garanciád ugrott, ő meg nem kötelezhető semmire, hisz épp illegális tevékenységet végzett a kedves felhasználó megbízásából.

    A két gép párhuzamos fenntartása meg szerintem úgy hülyeség, ahogy van, luxus a javából. Ehhez már tényleg vérpistikének kell lenni.

    Ez egy prémium hardver(nek indult és volt is jó darabig), ami azzal jár, hogy pénzbe kerül a fenntartása. Aki ezt nem veszi tudomásul, az nyögje a következményeket! Ettől függetlenül okosan (félretéve a gyűjtőszenvedélyt és a játékokat folyamatosan cserélgetve) fenntartható gyakorlatilag 0 Ft ráfordítással is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák