Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #13476 üzenetére

    Először is: azok nem LED TV-k, hanem LED LCD TV-k, nagy különbség. Másodszor: ne akard tudni a véleményem a LED háttérvilágítású LCD-kről, mert lesújtó. Jópár TV-t teszteltem már (elsősorban plazmákat) és azt kell mondjam, hogy egy jó plazma még mindig lazán kenterbe veri a LED LCD TV-ket. Sajnos a LED-es technológia egyik legnagyobb hátránya, hogy továbbra is hideg fény szolgál háttérvilágításnak, így a panel színhűsége mindennek nevezhető, csak jónak nem. Nézz meg egy színdiagramot egy normálisabb tesztben és láthatod. Ezen felül az SD-képanyag minőségére már ki sem térnék, egy mezei DVD elég pocsékul fest egy ilyen TV-n. Szóval én továbbra is plazmapárti vagyok és aki eddig tanácsot kért tőlem, hogy mit vegyen, az még nem nagyon bánta meg (lásd plazma topic). Szóval én lebeszélnélek a LED LCD TV-kről. Egyértelműen ez a jövő, illetve nem teljesen, mert a jövő az OLED-é lesz, csak még odébb van, amikor tökéletesre forr ki ez a technológia. A plazma viszont már most nagyon ott van, fogyasztásban már alámentek az LCD-nek, színhűségben verhetetlen, gyakorlatilag a beégés problémakör sem égető már, a ghosting is jelentősen lecsökkent, ugyanakkor a panel fényereje teljesen homogén, a fekete az fekete. Ugyanakkor egy 50"-os plazma már 200 eFt-ból kijön, LCD-ben ilyen méret vagy nincs is, vagy ha találsz is, megfizethetetlen.

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák