Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SityiSXT

    őstag

    válasz dino_m #1014 üzenetére

    Folytatva akkor a gondolatmenetedet, vagyis hogy az igazság valahol félúton van:
    Itt van két videó, az egyikben a Williams szimulátoráról beszélnek pár percet, a másikban a McLarenéről. Lehet az én fantáziám szegényes, de elnézve a környezetet itt nem egy házi PC szolgálja ezt ki, hanem több (noha kétségkívül jó eséllyel PC alapú) célhardver. Emiatt nagyon kétlem, hogy az LFS-AC-iR-rF-RBR-PCars-Race-GTR-stb. szimulátorok képesek lennének arra a teljesítményre szimuláció terén, mint amit a két videóban láthattunk. De! A kihívás szerintem a fejlesztőknek is adott, így ha pontatlanabbul is, de közeledhetnek a "nagy" szimulátorok felé. A pontatlanságból adódóan lesz más az egyes szimek vezethetősége, és fordulhat elő, hogy késhegyre menő viták születnek egy-egy cím valóssághűségét illetően.
    A Project Carsra konkétan rátérve: Korábban már linkeltem egy belsősöknek látható topikot, amiben a realizmust firató kérdésekre szedik össze a válaszokat. Noha még jelenleg ez erősen kidolgozás alatt van, de egy példát hadd ragadjak ki: a pálya tengerszint feletti elhelyezkedése. A Project Carsban a szívómotorok bizony gyengébben muzsikálnak a magasabb fekvésű pályákon, mivel ott ugyebár kevesebb az oxigén a levegőben. Dubai pl. olyan 30 m-rel van a tengerszint fölött, a Nürburgring meg olyan 620 m-rel, Bathurst legmagasabb pontja 862 m és 174 m-es tartományban változik a pálya magassága.

Új hozzászólás Aktív témák