Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raynbow74

    csendes tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket kérném, mert számos játékkal találkoztam mostanában, amelyek nem megfelelően futnak a gépemet. Felsorolom, h melyek ezek, illetve milyen rendellenességel találkoztam, remélem valaki orvosolni tudja legalább valamelyiknek a problémáját :)
    (Konfiguráció: AMD FX 4100 Black Edition, Asus M5A78L LE, Kingmax 4GB DDR3 1600MHz, Sapphire 7750 1GB DDR5)

    Dark Souls: Ez a játék alapból 30 fps-re van korlátozva pcn, nekem viszont nagyon gyakran 15-20-ra ment le az fps, ami már játszhatatlanná tette a dolgot. Érdekesség, h a régebbi gyengébb gépemnél is jelentkezett ez a hiba. A két gépben a közös nevező az AMD vga (abban hd 4670 van), illette én :D.

    The Swapper: A játékban egy kb két centis fekete keret jelenik meg, amit sehogy sem tudok eltüntetni. Mielőtt bárki kérdezné, catalyst control centerben a scaling-et 0-ra állítottam.

    Metal Gear Revengeance: Szintén megjelenik a fekete keret, illetve lassabb a játék. Érdekes módon ez csak fullscreen esetén lép fel, window módban rendesen megy. Persze, window módban is lehet játszani, de akkor is érdekelne, h miért van ez.

    Witcher 2: Amikor felraktam a játékot, úgy gondoltam high-on futtatom majd, ehhez képest low-on alig futott 25-30 fpssel, amit azért keveslek. Mielőtt bárki kérdezné, minden háttérben futó dolgot kilőttem. Másik gondja a játéknak az, h "késik". Olyan delay van benne, mintha streamelve játszanám. Nem Annyira szörnyű, de akkor is, miért van ez?

    Ninja Blade: Ez a játék katasztrofálisan fut :D Alapvetően itt is megjelenik a szegély, de játékon belül a refresh rate-et 60 Hz-re állítva ezt ki lehet küszöbölni. A menüben egy fekete csík megy fentről lefelé, ezt betudom a rossz portolásnak. Na de magában a játékban mik vannak... Az egész olyan életlen, mintha nem a karakterek lennének a fókuszpontban. Másik furcsaság, h a cutscene-ek minősége változik. Ezt úgy értem, h van, amelyik normális minőségű, és van, ami NAGYON de nagyon elmosódott. Én sem értem hogy lehetséges az ilyen..

    Szóval összejött pár probléma :D Személy szerint az AMD kártyát okolom, mert haveromnak nvidiája van, és mindegyik játék gond nélkül fut neki, kicsit gyengébb géppel. A neten olyasmit olvastam, h a fekete sávot az eltérő képfrissítés okozza, de eddig nem tudtam orvosolni. Esetleg hiányzik valami program a gépről?..
    Ha szükséges képet/videót is készítek a játékokról.
    Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák