Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Årpi #2811 üzenetére

    Köszi az infót, most már legalább tudjuk mit adnak az 500-as kábelnethez. Bár arra számítottam, hogy Intel Puma chipset-es modemet fognak adni az 500-as nethez és arra is gondoltam, hogy valószínűleg nem a legdrágább típust, na de ez a modem több szempontból sem megfelelő, mondhatni talán a legolcsóbb típus.

    Az érdekelne, hogy tudja a bridge módot, vagy csak routerként lehet használni?

    Egy kis vélemény:
    Amúgy ha jól látom, akkor nem tudja az EuroDOCSIS, csak a DOCSIS szabványt, vagyis itt már felvetődik az is, hogy lehet azért ennyi a sávszélesség probléma egyes helyeken, mert a PR sem EuroDOCSIS-ot használ, hanem csak sima DOCSIS-ot, vagyis egy letöltési csatorna kapacitása nem 50-55 Mbit/s, hanem csak 35-40 Mbit/s, ami több csatorna esetén ugye nagyobb sávszélesség hiányt jelent, ugyanis pl. 16 csatorna esetén ED 3.0 hálózaton el lehet érni ~800 Mbit/s-t, DOCSIS-on viszont csak ~600 Mbit/s-t, tehát a hozzá nem értésnek, illetve a hülyeségnek hála 200 Mbit/s-al kevesebb jut egy 16-os szegmensre, ráadásul ha egy szegmensen 600 Mbit/s a max, akkor azt egy 500-as előfizető simán le is tudja húzni, 100-on meg osztozik a többi, illetve elkezdődik a garantált értékekkel való játszadozás.
    Számítottam rá, hogy megint hülyeséget fognak csinálni, na de hogy ennyire ...

    Pedig ha már Arris és Intel Puma, akkor talán egy TG2492-es modem nem került volna sokkal többe (vagy ha maradunk a TC-nél, akkor egy TC7230) és már is tudja az EuroDOCSIS-ot, ráadásul a 16/4 csatorna helyett 24/8-at kezel, vagyis lefele és felfele is lehetne jóval többet adni, ráadásul stabilabban, illetve a sok ilyen kis részlet mellett az is pozitívum lenne, hogy a TG2492-es modem külső tápos, tehát ha van táp gond mint pl. az EPC3208 esetén, akkor csak azt kell cserélni, viszont a TG1652S belső tápos ha jól tájékozódtam, így az egész modemet kell cserélni ha ilyen gond van, szóval több szempontból sem nagyon értem ezt a modem választás dolgot, de mindegy, ha meg esetleg a bridge módot sem tudja, akkor itt a komolyabb előfizetők esetén problémák lesznek, lehet ezért fognak bukni majd pár előfizetőt, vagy legalább is olyan értelemben, hogy nem fognak feljebb váltani sebességben.

Új hozzászólás Aktív témák