Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fücsök007

    őstag

    válasz viktorhu #2684 üzenetére

    Ha jól tudom egyedül a UPC tervezte az ED3.1-re való átállást, de nem tudom mi lesz belőle, mivel eladta a helyi hálózatát a Vodafone-nak. :U

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz viktorhu #2684 üzenetére

    Nem minden esetben, ezért is mondtam, hogy nem mindegy, hogy 3.1-en belül milyen "verziót" használnak, a verziót úgy értem, hogy a 3.1 sem olyan, hogy fix paraméterekkel rendelkezik sebességben és frekvenciatartományban sem, kicsit hasonlít a 3.0-hoz, bár nem úgy hogy csak úgy lehet a csatornák számával szórakozni.
    Egyébkén meg nem, nem kell a teljes hálózatot újraépíteni, elég csak az osztókat, illetve az erősítőket lecserélni, persze ha a költségeket nézzük, akkor egyszerűbb egy passzív optikai hálózatot kiépíteni és hagyni a DOCSIS-ot a picsába, csak ugye a kábelszolgáltatók, illetve azoknak a vezetése idióta kb. minden esetben, egyrészt az újonnan épített koax hálózatokat nem úgy építették ki, hogy DOCSIS 3.1 kompatibilisek legyenek, másrészt teljesen feleslegesen lettek kiépítve és ugye azért, mert az optikát sokkal jobban megéri kiépíteni, mert gyakorlatilag ha csak nem történik valami probléma (pl. kidől az oszlop, vihar leszakítja a kábeleket), akkor magának a hálózatnak nincsenek fenntartási, illetve fejlesztési költségei sem (a végpontokat meg most hagyjuk), tehát ha most drágábbnak is tűnik az optika, akkor az kb. 2-3 éven belül behozza az árát már csak a nagyobb sebességű csomagok miatt is, amit adni lehet rajta, illetve ugye mivel a hálózatnak nincsenek olyan kiadásai, mint az elektromos energia díja, mint ugye a DOCSIS hálózatnál, illetve annak az aktív elemeinél, szóval itt látszik, hogy a legtöbb szolgáltató olyan hülye mint a segg, de mindegy.
    Ez a frekvencia keverés meg nem egészen működik úgy, ahogy leírtad, de ebbe se menjünk bele, egyébként meg bőven lenne hely a DOCSIS 3.1 feltöltési sávjának is, ha a legtöbb idióta szolgáltató nem hagyna meg még egy csomó analóg csatornát, meg egyébként nem lenne annyi hülye TV csatorna sem még digitális formában sem (pl. fasznak kell annyi hulladék sportcsatorna, de beszélhetnék egyéb hülye csatornákról is), arról meg nem is beszélek, hogy a DOCSIS 3.1-nek nem is igazán a letöltési, hanem a feltöltési sávjára lenne szükség, hiszen DOCSIS 3.0 esetében is egy szegmensen elég nagy sebesség kiadható és ma már inkább a feltöltésre van nagyobb szükség, szóval ez "terv" egy abszolút nagy baromság, persze mit várunk a szolgáltatóktól, akiknek a pénz szón kívül semmi se mond semmit.

    Egyként meg az 1000/30-as példával kicsit utána számolhatnál, hogy ha elkezdesz 1000 Mbit/s-al tölteni lefele, akkor kb. mennyi marad a feltöltésből, amit esetleg tudnál még használni :D

Új hozzászólás Aktív témák