Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kabelmania27 #1175 üzenetére

    De ugye az a vicces, hogy van 8/1 csatorna, tehát a letöltésnek bőven meg kellene lennie, már csak azért is, mert a feltöltés azért néha-néha megvan 3 Mbit/s, illetve van amikor eléri a 3,09-et, vagy a 3,1-et és ezt mind 1 csatornán. Tehát akkor a letöltésnek végkép meg kellene lennie, főleg 8 csatornán.

    Egyébként joni55-nál szerintem nem csak az a baj, hogy nincs meg 8/1, vagy 8/4, hanem ott valami más hálózati probléma lehet (vezeték, optika, szűrő, központi elosztás stb), mert ahol megfelelő terhelés és elég bejelentés van, ott már bővítették a hálózatot, tehát ha náluk azon a CMTS-en keresztül meglenne a max. terhelés, akkor szerintem már cserélték volna. Itt is érdekes mód, hiába bővítettek/cseréltek modulokat, még sincs meg senkinek se az a sebesség, amiért fizet és valahol eddig se volt túlságosan leterhelve a rendszer (de nem volt meg a sebesség), mégis cseréltek és még sincs meg még most sem, tehát nem hiszem, hogy pont a 4x1 lenne a nagy probléma, hiszen nálunk is 4x1 volt eddig és gyakorlatilag ugyan olyan, mint 8x1-en, csak a letöltés stabilabb kicsit, viszont nem több mint eddig volt.
    Szerintem az is lehetséges, hogy ugyan azon a gerincen vannak, mint pl. a mellettük lévő két város és mondjuk a gerinc nincs 10 G, csak 1 G és ugye ha több település használja egyszerre, akkor oly mindegy, hogy milyen CMTS van náluk, ha maga a gerinc nem tud többet és sajnos ez jó pár helyen így van.
    A bix-es vonaluk is csak 10 G és ha mondjuk lenne egy 20 G-s vonaluk és az összes gerincet 1 G-ről 10 G-re bővítenének, akkor már bőven túllépné a szolgáltató a 15 G-s forgalmat is napi szinten, csak hát akkor többet kéne fizetniük a bix-nek meg az ügyfelek is megkapnák amiért fizetnek és szerintem ez probléma lenne nekik.

    * A G az Gigabit-et rövidít.

Új hozzászólás Aktív témák