Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • salapp

    addikt

    válasz Sifre #85017 üzenetére

    Na marha jó. Reméltem, ha egyszer még felfelé váltanék, akkor legalább a 60-asok (kivéve input lagos ST) nyűgmentesek. Poszterizáció SD-anyagoknál még okés.
    Egy vöröses elszíneződés garantáltan jobban kiverné nálam a biztit, mint az előttem sajnos nem ismeretlen floating black vagy némi sávosodás.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Sifre #85017 üzenetére

    Nekem egy 50UT50-en tűnt fel hasonló (zavaró mértékben). Szerintem azért jelent meg nekem rajta középen egy rózsaszín oszlop hosszabb monitor jellegű használat után (nem maradandóan, csak átmenetileg, és időbe telt, mire kirajzolódott), mert ezekben nincs ventilátor, így nagyobb lehet a hőmérsékletkülönbség, és a legmelegebb pontok maximuma is. De ugye a GT/VT is olyan vékony (és --amúgy hétköznapibb használatot nézve nagyon helyesen-- nem hajszárítókat építettek bele, csak pár kis lassú ventit), hogy magas kontraszt beállítással (pl világos nappaliban használva) és világos tartalommal, főleg mondjuk meleg nyári időben és/vagy falhoz/bútorhoz préselve könnyen előjöhet azokon is.

    Ebben nekem inkább az a fura, hogy miért ilyen érzékeny a Panasonic panel, illetve inkább az, hogy miért kellett nekik minden áron erőltetni a vékony design-t (úgysem lehetett olyan vékony, mint a LED-LCD és csak centikről beszélünk), ha tisztában voltak vele, hogy nem viseli jól a panelük a melegedést (a Pio-t pl. hidegen hagyja az ilyesmi, pedig az többet fogyaszt = jobban melegszik és a Samsungnál is csak a fiatal paneleken láttam ilyesmit szélsőséges használatnál, a "bejáratott" TV-ken már nem, pedig ott sincs ventilátor).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Sifre #85017 üzenetére

    Szerintem nem. Anno elég sok fórumban panaszkodtak az 50-es széria tulajai, hogy előjött náluk a red blob. Itt a topicban is volt, aki emiatt váltott 60-as szériára. Ellenben a 60-as tulajoktól már jóval kevesebb ilyenről olvasni, én sem tapasztaltam, pedig már 4000+ ótát beletekertem a 65VT60-ba.

    Joco_77: 10 éve még én is 42" HD-Ready-t vettem és mindenkinek földön volt az álla a mérettől is és a minőségtől is. Aztán pár év után jött az 50" fullHD, kb. egy nap alatt szoktam meg, most meg már negyedik éve van meg a 65" és olyan természetes már ez a méret, hogy minden, ami kisebb már zavar. Filmet 2-2,5 méterről nézek rajta, de simán elnéznék 85"-t is ugyanezen távból. El kell fogadni, hogy a mai felhasználási körülmények mások, mint 20 éve, amikor az emberek alig 50 cm-es TV-ket néztek 6-7 méterről és azzal is elvoltak.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák