Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz Erneszto #28130 üzenetére

    Sokra senki nem megy velük, mert a 10 pontos fehéregyensúly, a színköz és más paraméterek, összesen 47 csúszka egyikének változtatása már más értékeket követelhet. Nem véletlenül tart másfél-két óráig a precíz kalibrálás.

    (#28131) tobias40
    Elballagsz a boltba, kiválasztod azt, amelyiken nem látsz hibát, kifizeted és hazaviszed.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Erneszto #28130 üzenetére

    "Mégis mindig herótot kapok, akkor amikor megkérdeznek valakit a készülék beállításaival kapcsolatban, és mintha kincs lenne sokan még a főbb beállítási paramétereket is sajnálják megosztani a fórumtársakkal."

    Ennek nem az irigység az oka, hanem az, hogy egyszerűen nincs értelme. Még akkor sem igazán lenne, ha adott esetben ugyanolyan TV-ről van szó, amelyhez ugyanolyan BD-/médialejátszót használ a másik is, mint ami kérdezőnek van és adott esetben még a környezeti fényviszonyok is megegyeznek, mert már önmagában az azonos típusú TV-k eltérő példányai között is olyan különbség lehet aszerint, hogy hogyan sikerült a gyártás, ami merőben rossz képi világot eredményezhet ugyanazon beállítások mellett is. Ahogy írták már előttem: a kalibrálást adott készüléken, adott lejátszókkal kell elvégezni, nem keveset kell vele szöszölni. Nagyon maximum irányzomnak lehetnek jók más értékei, de annyira soktényezős a dolog, hogy egész biztos, hogy nem lesznek megfelelőek, akkor pedig már mindegy, mert ilyen szinten meg szemre is be lehet lőni a TV-t - az sem lesz sokkal pontatlanabb, mintha más kalibrált értékeit használod. Jobban mondva mindkettő kellően pontatlan lesz, mert szemre nem lehet kalibrálni, ahogy más értékei sem jók semmire.

    Egyébként a fentiektől függetlenül én is többször leírtam már, hogy mik a beállított értékeim adott konfiguráció mellett, bár értelmét továbbra sem látom.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • liszi70

    nagyúr

    válasz Erneszto #28130 üzenetére

    "Mégis mindig herótot kapok, akkor amikor megkérdeznek valakit a készülék beállításaival kapcsolatban, és mintha kincs lenne sokan még a főbb beállítási paramétereket is sajnálják megosztani a fórumtársakkal."

    Én már többedjére írom le a kalibrált beállításokat, de mindig hozzáteszem, ez készülékenként változik! Ez nálad nem lesz referencia szint, nem helyettesíti a szakszerű kalibrálást!

Új hozzászólás Aktív témák