Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolee3000

    tag

    Elég hosszú ideje vagyok jelen a fórumon (read only módban), amelyből nagyon sok hasznos információt merítettem. Ezúton is szeretném megköszönni mindenkinek, hogy közvetetten is a segítségemre volt tanácsaival, tapasztalataival, vagy adott esetben kérdéseivel is a megfelelő TV (az én felhasználási körömet tekintve inkább házimozi megjelenítő) kiválasztásában. :R

    Tegnap óta boldog tulajdonosa vagyok egy 65ST60-nak. A PanaShop-ból rendeltem, a GLS hozta ki, ráadásul állítva. :Y (Mondjuk nem volt lerögzítve, csak sréhen befordítva a furgon közepén, a falak mellett felhalmozott csomagok között, de így sem dűlhetett fel. Rengeteget paráztam a kiszállítás miatt, így számomra egy kisebb karácsonyi csoda, hogy legalább nem fektetve szállították.)

    Egy 21,5 colos TN+film paneles LCD monitorról váltottam, szóval nem kicsi a váltás sem a méretet, sem pedig a minőséget tekintve. A sok meló miatt sajnos majd csak az ünnepekben tudok nekiesni a TV tesztelgetésének, egyelőre csak az alap MinDig TV csatornáin bambulok, és a manual-t bújom (meg a teszteket/fórumokat, hogy valami TV-hez illő médialejátszót találjak, mert jelenleg az még nincs, a PC-t meg nem akarom rákötni).
    Egyelőre netet sem toltam a TV-re, de nem is hiányzik.

    Az alapvető tesztelések egyébként megvoltak - szervizmenü szerint vadonatúj, az egyszínű háttérképekkel pedig még nem sikerült pixelhibát találnom, pedig nagyon kerestem. Most vagy én vagyok vak, vagy az életben először szerencsém volt egy elektronikai eszköz vásárlásával. :DDD
    Digi Sport HD-ról felvett focimeccsel kerestem sávosodást/inhomogenitást - szintén eredménytelenül, ill. a KURO Experience Disc-ket pörgettem még végig, illetve néhány HD mkv-t - egyébként a belső lejátszó egyelőre bírta a kiképzést. :U

    A képbeállításokat nagyjából a fórumon olvasottak lapján igyekeztem belőni: True Cinema képmód, színhőmérséklet: meleg, kontraszt: 38, élesség: 0, fényerő: -2, gamma: 2,4, képjavítók ki, kivéve az IFC-t, ami minimum-on van. A színtelítettséget egyelőre kb. középállásban hagytam.

    Na, most befejezem, Bocsi a hosszú hsz.-ért. Egy "rövid" helyzetjelentésnek indult, de aztán elszaladt velem a ló...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák