Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz szacsee #14041 üzenetére

    Tapasztalatból mondom, hogy NAS-ra nem érdemes nagy összegeket költeni, hacsak nincsenek nagyon extra igényeid. Ott van pl. a Dlink DNS-320, 2 fiókos (2,5" és 3,5" HDD-ket is fogad), azokat tudja RAID-ben kezelni, 20 MB/s-et simán tud oda-vissza, web-felé is meg tudod osztani, UPnP (DLNA) támogatása van, torrentezik, normális user-kezelése van, mindezt 25 eFt-ért. Egyetlen hibája: egy kis, 40 mm-es venti van a hátulján, ami bekapcsol, ha meleg van, két fokozata van, az alacsonyabb még tűrhető, a magasabb viszont már hangos. Na, azt érdemes idővel kicserélni egy csendesebbere, vagy némi barkáccsal egy 80 mm-esre és utána tökéletes. Ha csak arra kell, hogy adatot szinkronizálj/kiszolgálj vele médialejátszót, PC-t, akkor szerintem fölösleges többet költeni rá, mivel erre bőven tökéletes ez a belépő szintű gép is. Abszolút ár/érték bajnok.

    A médialejátszón viszont ne spórolj! Én a felsoroltakból egyértelműen a C-300-at választanám. Egyrészt a belső HDD, másrészt a stabil működés és NAS-kezelés, harmadrászt a fejlett hálózati funkciók miatt én ennél nem adnám lejjebb. Ráadásul szerintem anyaghasználatot és design-t tekintve is abszolút prémium termékről van szó a többihez képest.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák