Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • misirulez

    senior tag

    Sziasztok!

    Extra érzékeny bőröm van ami hajlamos pattanásosodni is sajnos, régen azt hittem ez kamaszkori dolog de így 25 éves fejjel kezd gyanús lenn, hogy nem az.:)
    Bőrgyógyásszal sok mindent próbáltunk, a végén annyiban maradtunk, hogy egy komoly gyógyszeres kezelés segít csak, ami fél évig tart és durva mellékhatásai vannak. Az az érdekes, hogy a pattanások csak ott jönnek ahol borotválkozom, orr/homlokon szinte egyáltalán nincs.

    Egy ideje már Braun villanyborotvát használok, kevésbé irritál és simábbra is borotválja az arcom, de még mindig nem az igazi.

    Sok olyan borotvát láttam már neten amik tudnak 0,4mm borostát csinálni, szerintem nekem egy ilyen lenne az ideális, de eléggé szkeptikus vagyok ezekkel szemben.

    Tudnátok olyan készüléket ajánlani, ami valóban képes egyenletes borostát csinálni? Gondolok itt főleg a nyak részre mert ott a sima Braunom is nagyon gyengén teljesít, hát még egy ilyen spéci cucc...

    Én ezt néztem ki

    Üdv,
    Misi

  • misirulez

    senior tag

    Braun 330s4

    babaposi simaságú lett tőle az arcom, és nagyjából a 3adára csökkentek a pattanások is.
    ritkábban kell vele borotválkozni, mert a braun utána 1 nappal lesz olyan az arcom mint a gilette után frissen.

    Tehát Gilette minden 2ik nap, a Braunnal csak minden 3ik nap borotválkozom.

    Gilette után mindig jött 3-4 pattanás, de Braun után már csak 1-2 jön.

    1,5év használat után valamelyest romlott a teljesítménye, most kb azt mondanám hogy Braun után fél nappal lesz olyan az arcom mint Gilette után frissen.

    Kaptam hozzá valami spéci tisztító folyadékot azt lehet hogy meg kéne keresnem, és eltávolítaná a sok mikroszennyeződést ami biztos segítene.

    hátrány:
    3x-or annyi ideig tart egy borotválkozás,
    Ha kicsit hosszabb lesz a borosta elég fájdalmas a borotválkozás, de ez mondjuk gilettnél is megvan, csak itt hatványozottan nő a borotválkozási idő ezáltal, mert Gilettnél hossztól függetlenül ugyanolyan gyorsan megvagy, de a Braunnál dupla olyan hosszúságú borosta nem dupla hanem inkább 4x-szer annyi ideig tart.

    A nyakam alját hol sikerül borotválni hol nem. Mivel ott egyébként sem érzékeny a bőröm, ezért oda még mindig a gilettet használom, 3 húzás és kész, ezt elneveztem hibrid módszernek.:)

    Vízzel tisztítható, ezt követően mindig kiteszem valami szellős helyre száradni a következő használatig (nem hagyom a párás fürdőben!) de ennek ellenére mégis poshadt szaga lesz az egésznek, pont olyan mint amikor a ruhákat bennt felejted a mosógépben egy napra.

  • misirulez

    senior tag

    válasz chapog #3700 üzenetére

    Ne félj ha elsőre nem sikerül jól, kell pár alkalom 3-4-5 mire ráérzel, hogy milyen teknikával kell vele szedni a borostát.

  • misirulez

    senior tag

    válasz misirulez #3697 üzenetére

    Továbbra is a remington MB4550 a befutó, de egyelőre még nem vettem meg. Tesztfázisban vagyok mert rájöttem, hogy barun 330s4-emen lévő precíziós trimmelővel szintén meg tudok úgy "borotválkozni", hogy csak kb 1mm-es borostám lesz, amivel elégedett vagyok. Ki kell próbálnom ezt pár hétig, hogy mennyire lesz irritáló a bőrömnek, de ha tippelnem kéne szerintem semennyire. A Braunon lévő trimmelő sanszos, hogy majd hamar elkopik ilyen igénybevételnél, majd meglátjuk.

  • misirulez

    senior tag

    Ja és még az akksi témához annyit, hogy amikor a braunom csutkára fel van töltve és vezeték nélkül elindítom, aztán rádugom a vezetéket egyértelműen "fellendül" tehát füllel hallhatóan is erősebben jár benne a motor. Ezért én mindenkinek azt javasolnám, hogyha van konnektor a közelben, akkor inkább arról használjátok.

  • misirulez

    senior tag

    válasz hamyka #3722 üzenetére

    OFF:
    Az a baj, hogy már vagy 10-20 készítményt végigpróbáltam, semmi nem segít és tényleg a pattanások 70%-a ott keletkezik ahol borotválkozom. Persze nem vészes a helyzet csak 1 v. 2 mindig van, és lassan múlik el emiatt olyan érzésem van mintha igénytelen lennék aki nem törődik a higéniával, persze ez pont baromira nem igaz rám.
    Az egyetlen megoldás már csak az maradt, ami szinte biztosan segítene Roaccutan vagy valami ilyesmi neve van. Fél évig kell szedni, nem lehet vele napra menni, és a leggyakrabban előforduló mellékhatása a depresszió. Hát köszönöm inkább nem kérek belőle. :)
    Ha az áron múlna a dolog simán kiadnék akár 100-200e-t is csak végre szabaduljak meg tőlük.

    A Remington PG 6060-ról majd várom a beszámolót. Te miért ezt választottad?

  • misirulez

    senior tag

    Sziasztok!

    Biztos sokszor kérdezték már, de a keresővel nem találtam.
    Szóval Braun 9-et szeretnék, de annyi féle van ebay-en, hogy nem tudom melyik milyen.
    Arukereson a top1-es az ez van ennél jobb ajánlat itthon garival? Ha ebayről fele ennyi lenne, de ezáltal nem lenne rá gari akkor annyira nem fontos. Esetleg valami típus ami tudásban csak picit marad el, de lényegesen olcsóbb? Szóval végülis ár/érték arányban melyik braun 9x-et érdemes hol venni?

    illetve, eddig szárazon használtam elektromost (pre shaveel), de mostanában még érzékenyebb lett a bőröm és rendesen fizikai fájdalommal jár az ádámcsutkám környékén a borotválkozás, utána elég durván be is irosodik(már inkább vörösödik)

    szóval ehhez a 9-hez milyen habot ajánlanátok? ahogy olvastam többet írták h ehhez már se pre shave se hab nem érdemes mert anélkül is jól megy, de ha én mégis biztosra akarnék menni, akkor mit ajánlanátok?

  • misirulez

    senior tag

    Ha valaki nem száraz borotválkozásban gondolkozik érdemes átfutni ezt a cikket, meg a mellékleteket, nekem sikerült kicsit jobban képbe kerülni, mert nem tudtam milyen fajta habot kell majd használnom.

    [link]

  • misirulez

    senior tag

    Sziasztok!

    Legutóbb mikor írtam úgy volt jóárasított braun 9-et veszek, de az mint kiderült kamu ár volt, most pedig euronicsba 72e a braun 7 (nem kamus oldalak közül pedig 106 legolcsóbb 9x) úgyhogy végülis a hetest vettem töltő/tisztító állomással.
    Eddig 3ast használtam és meg voltam vele elégedve de sajnos baromira csipett minden nyaki borotválás.

    Ma volt az első borotválkozásom az új 7essel, és mivel megtetszettek a shavercheck-es cikkek amik istenítik a habos-elektromos borotválkozást így az ott ajánlott krémek közül beruháztam egy "Taylor of Old Bond Street" krémbe is (5k) + hozzá egy egyszerűbb pamacsba (3k). Ha valakit jobban érdekel, a shavercheck-en nagyon jó cikkek vannak. Akit csak tömören érdekel hogy miez annak, annyit hogy egy pamaccsal való krémdörzsöléssel az arcodba, azt éred el hogy sok elhalt hámsejtet lekaparsz vérbőséget okozol az arcbőrödben és "felborzolod" a szőrszálakat, a habosítás folyamata közben. Utána 5 percig hagyod "dolgozni" a krémet az arcodon majd jöhet a borotválkozás. Továbbá az igazán jó készítmények mind ilyen krém/szappan formában elérhetőek, szemben a pumpás gagyi megoldásokkal amik gyenge habot képeznek és tele vannak "kemikáliákkal".

    Nos az első ilyen élményem nagyon elkeserítő volt. A borotvát a leg-érzékenyebb módba állítottam, az arcon való habképzés meglepetésemre nagyon könnyen és gyorsan ment. A pofa részen gyönyörű munkát végzett a borotva, rendszeresen öblítgettem a borotvát, közben persze a vizes borotvától egyre csak jobban és jobban habzott az arcom, ezzel amugy nem is lett volna semmi baj, tökre élveztem mert a krém amit felvittem nagyon kellemes selymes simogató érzést adott. A nyaknál viszont már rögtön az első pár húzásnál nagyon "kapart" és csípett és persze rögtön el is kezdett vérezni 4-5 kis pöttynyi helyen. Mivel itt utána abba is hagytam ezért pont mint ahogy a régi 3asnál megint maradt egy nagyobb diónyi terület az arcomon ami továbbra is borostás. Csak most azzal a különbséggel hogy nagy véres pöttyök is maradtak utána. (A régi hármassal itt óvatosan nem hozzáérve csináltam, és vérpöttyök nem voltak -csak ritkán ha nagyon dörzsöltem-, általában inkább egész vöröses volt pár óráig amíg csípett.)

    Lényegében a 7essel úgy néz ki annyival kerültem előrébb, hogy van egy tisztító töltő állomásom ami nagyon tetszik, jó a tudat hogy az alkholos kis mosdatással teljesen fertőtlenített borotvával fogom az arcomat "piszkálni" (szemben a 3assal, ahol hiába mostam ki és szárítottam, már pár hét után tiszta vízkő volt az egész).
    Továbbá élhetek ezzek a szuper fun lehetőséggel is hogy pamacsos-krémes cuccal kényeztethetem magam majd amikor időm engedi, ez a része nagyon jó.

  • misirulez

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy BRAUN 7-7899CC WD borotvám, és külföldre költözés miatt kiszedtem belőle a hozzá való tisztító vizet. Itt ahová jöttem teljesen esélytelen sok boltban próbáltam venni. Sajnos azt sem tudom melyik fajta műanyag tartály kell hozzá, mert látom van többféle is.

    Nagyon hálás lennék ha tudna valaki adni amazon linket, vagy valami mást olyan tisztító vízhez ami biztosan jó hozzá, és jó áron is van.

    Előre is köszi,

    üdv Misi

Új hozzászólás Aktív témák